רעננה

איתן גינזבורג יושבע היום לחבר כנסת

סגן ראש עיריית רעננה איתן גינזבורג שנבחר במקום ה-32 במפלגת "כחול-לבן" יושבע היום(שלישי , 30.4.19) לחבר כנסת

זאב גולדשמיט 30/04/2019
איתן גינזבורג יושבע היום לחבר כנסת
צילום: עזרא לוי

סגן ראש העיר רעננה, איתן גינזבורג, סיים את תפקידו בעירייה ויושבע היום אחרה"צ כחבר כנסת מן המנין. גינזבורג נבחר במקום ה-32 מטעם רשימת "כחול-לבן", שתתפקד מהקואליציה.
גינזבורג הוא אחד מ-49 הח"כים החדשים בכנסת ה-21, שאתמול הגיעו ליום ההשתלמות הראשון שלהם במשכן, במהלכו עברו הכנה וקיבלו הסברים. את גינזבורג ילוו ביום ההשבעה בן זוגו, יותם, ובני משפחה קרובים. עם כניסתו הוא יובל לעבר שטיח אדום ובו תימסר תעודה מטעם ועדת הבחירות המרכזית הממנה אותו לח"כ.

בדף הפייסבוק שלו גינזבורג כבר נפרד באופן אישי מתושבי רעננה:
"היום, אחרי שירות של למעלה מ-15 שנה בעיריית רעננה מסתיימת תקופה משמעותית מאוד בחיי. בגיל 26 נבחרתי לראשונה לחבר במועצת העיר בה גדלתי. עיר של תושבים ותושבות מדהימים שזכיתי לפגוש כל יום – כל היום.  לאורך השנים פעלתי למען שיפור איכות החיים של תושבי רעננה וקידומה ופיתוחה של העיר."אני רואה בשירות הציבורי - שליחות. תמיד הקפדתי למלא את השליחות הזו באמונה ובאהבה גדולה. זכיתי לשרת את תושבי רעננה ולהיות שותף בהתוויית המדיניות העירונית ואף להוביל את התכניות האסטרטגיות והתכנון העתידי של העיר כפי שיבוא לידי ביטוי בשנים הבאות לצד פעילות הנוגעת לחיי היום-יום של התושבים.

"אני מודה מקרב לב על ההזדמנות שניתנה לי לשרת את העיר ואת התושבים פעם אחר פעם - כחבר מועצה, כיו"ר קואליציה, כיו"ר הועדה לתכנון ובנייה, כסגן ראש העיר וכראש העירייה - והיה לי עונג צרוף ואמיתי בכל יום ובכל תפקיד אותו מילאתי.
"ההחלטה להצטרף למפלגת כחול לבן ולפעילות במישור הלאומי לוותה בלבטים - אך בעת הזו אני מרגיש מחויב להצטרף למאמץ לפעול אל מול האתגרים העומדים בפנינו, למען מדינה צודקת ושוויונית, מדינה שדואגת לאזרחים, שמעניקה תקווה לדור הצעיר, מדינה שמכירה בי ובמשפחה שלי כשווים ועוד.

היום אצהיר אמונים ואתחיל את כהונתי כחבר בכנסת ישראל. אני יוצא למסע ולדרך חדשה למען הישראלים ובהם גם למענכם – תושבי רעננה. כפי שהיה – כך יהיה, אני תמיד אהיה כאן לשירותכם".

עדיין לא ברור מי יחליף את גינזבורג בתפקיד סגן ראש העיר. חיים ברוידא יחזיק בינתיים בתיק התרבות עד לקבלת החלטה. על התפקיד יש מספר מתעניינים, בהם נציג רשימתו של גינזבורג, רשימת "לב", אנה פוזמנטיר מרשימתו של ראש העיר, הרשימה הדתית המאוחדת ורשימתו של יקי ודמני.

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
שעה קלה על כלכלה
שעה קלה על כלכלה
פגיית "כרמל" ממשיכה להצטיין
פצועה קל עד בינוני בתאונה בהוד השרון
לינוי על הגל
הולכים להצביע
בוטל פרויקט פינוי בינוי ברחוב יצחק אלחנן
אופנוען נפצע בתאונה בהרצליה
פרס יוקרתי לראש מינהל גיל הזהב