רעננה

הישג יפה לתיכון "אביב" רעננה

פרס החדשנות לתיכון "אביב" רעננה באליפות העולם ברובוטיקה שהתקיימה בארה"ב

זאב גולדשמיט 30/04/2019
נבחרת הרובוטיקה עם אביהו בן נון
צילום: רם צרפתי

קבוצת הרובוטיקה של תיכון "אביב" העפילה עד לשלב הגמר באליפות העולם שהתקיימה בדטרויד, ארה"ב. הנבחרת הרעננית אמנם הפסידה בגמר בבית שבו שובצה, אבל זכתה לשבחים, ובנוסף קיבלה את פרס החדשנות היוקרתי, על פיתוח מערכת בקרה חדשנית לרובוט, שמתווסף לפרס שקיבלה בארץ על ייצור רובוט ברמה גבוהה שיוצר בסדנאות הרובטיקה בתיכון.

קבוצת הרובוטיקה מתכון "אביב" Steampunk 1577 מ תיכון "אביב" רעננה שייצגה בכבוד את רעננה, יצאה לאליפות העולם יחד עם מספר קבוצות רובוטיקה מכל רחבי הארץ. בתחרות השתתפו למעלה מ-400 קבוצות ממדינות שונות, שחולקו לשישה בתים, כל בית נקרא ע"ש מדען מפורסם. הקבוצה מרעננה שובצה בבית שנקרא על שם הפיזיקאי ניקולה סטלה. במהלך התחרות התלמידים הדקו את הקשרים החברתיים עם הקבוצות הישראליות ועם בני נוער ממדינות אחרות.  ב"אביב" גאים בכך שפרס החדשנות העולמית השלים את התמונה והציב את הרובוט של הקבוצה מתיכון אביב רעננה ברמה גבוהה מאד הן בייצור המכני, הן בתכנון והן במערכות והתוכנה.


עם הגעתם לארץ, רגע לפני שיצאו לאולם מקבלי הפנים שבו המתינו להם המשפחות הגאות והמתגעגעות, הפתיע אותם יו"ר דירקטוריון First Israel האחראית בישראל על לימודי הרובוטיקה והטכנולוגיה האלוף במיל. אביהו בן נון וחילק לכל אחת ואחד מחברי הקבוצה את מדליית כסף על זכייתם במקום השני בבית בו הם התמודדו. (שווה ערך למקום השביעי בעולם).

אביחי ארביב, אביו של יהונתן, קפטן נבחרת הרובוטיקה, אמר:
אנחנו גאים מאד בבני הנוער שלנו שמוכיחים בכל פעם מחדש שהם מוכשרים מקצועית וחברתית, כולנו, הורי המגמה מודים למורים, למנטורים ולהורים שמלווים את התלמידים לאורך כל השנה בלימודים, בתחרויות ובמשלחות ואני קורא להמשיך ולהנגיש את לימודי הטכנולוגיה והרובוטיקה לכל אחת ואחד מהתלמידים כדי לקדם אותם באופן אישי ולאומי ובמקביל לצמצם פערים חברתיים וכלכליים בעזרת הצלחת התלמידים".

עוד ברעננה
ליה נתן, תמר זרסקי, עלמה עובדיה ויעל גרוסאוג מראיינות את גלבוע זלטין
כתב לוקאל 15/05/2019
זק אלקס
זאב גולדשמיט 07/05/2019
טל לזר ויהוידע אורולוביץ מראיינים את איתן פסקר
כתב לוקאל 29/04/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
"חזרתי אחרת לעולם הזה"
'ימים של קולנוע'
מחלקים מלגות
מחלקים מלגות
פצועים בהתנגשות קלנועית ורכב
פצועים בהתנגשות קלנועית ורכב
גבר נפצע קשה עד אנוש במפעל בעכו
הולכים לסיבוב שני
מרסלו גל, עבר שני צינתורים
"אנשי המוקד העירוני הצילו את חיי"
המציל נפש אחת...