רעננה

הישג יפה לתיכון "אביב" רעננה

פרס החדשנות לתיכון "אביב" רעננה באליפות העולם ברובוטיקה שהתקיימה בארה"ב

זאב גולדשמיט 30/04/2019
נבחרת הרובוטיקה עם אביהו בן נון
צילום: רם צרפתי

קבוצת הרובוטיקה של תיכון "אביב" העפילה עד לשלב הגמר באליפות העולם שהתקיימה בדטרויד, ארה"ב. הנבחרת הרעננית אמנם הפסידה בגמר בבית שבו שובצה, אבל זכתה לשבחים, ובנוסף קיבלה את פרס החדשנות היוקרתי, על פיתוח מערכת בקרה חדשנית לרובוט, שמתווסף לפרס שקיבלה בארץ על ייצור רובוט ברמה גבוהה שיוצר בסדנאות הרובטיקה בתיכון.

קבוצת הרובוטיקה מתכון "אביב" Steampunk 1577 מ תיכון "אביב" רעננה שייצגה בכבוד את רעננה, יצאה לאליפות העולם יחד עם מספר קבוצות רובוטיקה מכל רחבי הארץ. בתחרות השתתפו למעלה מ-400 קבוצות ממדינות שונות, שחולקו לשישה בתים, כל בית נקרא ע"ש מדען מפורסם. הקבוצה מרעננה שובצה בבית שנקרא על שם הפיזיקאי ניקולה סטלה. במהלך התחרות התלמידים הדקו את הקשרים החברתיים עם הקבוצות הישראליות ועם בני נוער ממדינות אחרות.  ב"אביב" גאים בכך שפרס החדשנות העולמית השלים את התמונה והציב את הרובוט של הקבוצה מתיכון אביב רעננה ברמה גבוהה מאד הן בייצור המכני, הן בתכנון והן במערכות והתוכנה.


עם הגעתם לארץ, רגע לפני שיצאו לאולם מקבלי הפנים שבו המתינו להם המשפחות הגאות והמתגעגעות, הפתיע אותם יו"ר דירקטוריון First Israel האחראית בישראל על לימודי הרובוטיקה והטכנולוגיה האלוף במיל. אביהו בן נון וחילק לכל אחת ואחד מחברי הקבוצה את מדליית כסף על זכייתם במקום השני בבית בו הם התמודדו. (שווה ערך למקום השביעי בעולם).

אביחי ארביב, אביו של יהונתן, קפטן נבחרת הרובוטיקה, אמר:
אנחנו גאים מאד בבני הנוער שלנו שמוכיחים בכל פעם מחדש שהם מוכשרים מקצועית וחברתית, כולנו, הורי המגמה מודים למורים, למנטורים ולהורים שמלווים את התלמידים לאורך כל השנה בלימודים, בתחרויות ובמשלחות ואני קורא להמשיך ולהנגיש את לימודי הטכנולוגיה והרובוטיקה לכל אחת ואחד מהתלמידים כדי לקדם אותם באופן אישי ולאומי ובמקביל לצמצם פערים חברתיים וכלכליים בעזרת הצלחת התלמידים".

עוד ברעננה
אן מור , הצילה את החתול
קרן שלהבת 18/07/2019
אלוף הקריאה
זאב גולדשמיט 25/06/2019
קריסטל. נגיש הצעה מסודרת
זאב גולדשמיט 20/06/2019
חברי מועדון קלוב תעופה רעננה ביום הטיסנאות הארצי
כתב לוקאל 06/06/2019
ליה נתן, תמר זרסקי, עלמה עובדיה ויעל גרוסאוג מראיינות את גלבוע זלטין
כתב לוקאל 15/05/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
נער במצב קשה לאחר שנדקר בכפ"ס
לשים את הנייד בצד
"לשים את הנייד בצד"
פסטיבל הבירה הגדול של הוד השרון חוזר בגדול
פסטיבל הבירה של הוד השרון חוזר בגדול
חינוך וקהילה בהוד השרון
חינוך וקהילה בהוד השרון
"בזמן שאחרים עשו פוליטיקה – אני הקדשתי את כולי לעשייה"
מנווטים עם Google באופניים, גם בראשון לציון
מנווטים באופניים עם Google
נעצרה בגמר
פרץ לעסק כדי לשלם לנהג מונית