רעננה

הגיעה לגבורות

הפועל רעננה, שהבטיחה השבוע את הישארותה לעונה נוספת בליגת העל, תציין בקרוב 80 שנים להיווסדה. זה הרגע להיזכר במרטין דרוקר ז"ל שבלעדיו הפועל רעננה לא הייתה קיימת

זאב גולדשמיט 02/05/2019
מרטין דרוקר ז
צילום: יוסי איסלר

תגידו מזל טוב למועדון הכדורגל הפועל רעננה שחוגג 80 שנים  להיווסדו. בעוד כשבועיים (14.5) יחגגו שחקני ומנהלי העבר יחד עם ההנהלה הנוכחית בראשות אשר אלון באירוע גדול בבית יד לבנים. "הולכת להיות חוויה ואירוע מרגש, שבו השחקנים הוותיקים של הפועל רעננה מכל הדורות יפגשו יחד", אמר השבו אשר אלון, בעלי הקבוצה, "זו חגיגה גדולה למועדון הפועל רעננה ולעיר רעננה, שמקבוצה שכל השנים שיחקה בליגות הנמוכות, נמצאת זו השנה השביעית בליגת העל, והיא בין 14 המועדונים בליגה הראשונה. אנחנו גם בסימן של בניית איצטדיון חדש. יש לנו ראש עירייה שלקח את העניינים לידיים, ואני מקווה שבעוד מספר חודשים תונח אבן הפינה לאיצטדיון שמתוכנן להבנות במתחם שבין בצרה לאזור התעשיה".

הרבה לפני שחשב להיות הבעלים של הפועל רעננה, שמשקיע רבות בקבוצה, אשר אלון היה שחקן בקבוצת הנערים של הפועל רעננה, ובילדותו הגיעה כצופה למשחקי הקבוצה. "אני זוכר את עצמי כילד חוזר מבית הכנסת, ויחד עם אבא ראינו מהבית של דודה שלי, שגרה בסמיכות לשער הדרומי, את המשחקים של הנוער והנערים" סיפר אלון.

אשר, מה לגבי עתיד המועדון?

"שנמשיך להצליח בליגת העל, בתקווה שיום אחד נוכל לזכות גם באליפות".

אמרתם הפועל רעננה, אמרתם מרטין דרוקר ז"ל שנפטר בשנת 2004 בהיותו בן 84. זה האיש שהקים ביוני 1938 את היסודות של מועדון הכדורגל במושבה דאז, שקיימה משחקי ידידות. העונה הרשמית הראשונה בליגה הסדירה הייתה 1949/50. כל שחקן עבר יודע שבלי דרוקר הפועל רעננה לא הייתה קיימת, איש מסור שלעיתים מכספו מימן פעילויות כדי שהקבוצה תתקיים. שכר לא קיבלו באותה תקופה, אבל דרוקר דאג לצ'פר את השחקנים כשהוציא אותם למשחקי ידידות בגרמניה ובהולנד, בתקופה שנסיעה לחו"ל היה סיפור יקר.

בנו מירון דרוקר סיפר השבוע: "אבא עלה לארץ אחרי המכביה החמישית, שבה השתתף ועבר הכשרה מיוחדת לצורך כך. תחילה התמקם בקיבוץ רמת דוד, אבל בהמשך עבר לרעננה וכמי שהספורט בנפשו, הקים מועדון כדורגל מבלי שהיו באותה תקופה תנאים מינימליים".

מירון הבן הוסיף, שבשנים הראשונות לפעילותה הקבוצה שיחקה היכן שממוקם היום גן גורדון בפרדס משותף, עד הקמת המגרש ברחוב ההסתדרות, שנחנך ב-1955. "אבא היה הכל בהפועל רעננה: מאמן, מנהל, שחקן ואפסנאי" הוסיף מירון דרוקר "ישיבות הנהלה ופגישות עם מאמנים היו אצלנו בבית, כי לא היו אז משרדים. השחקנים היו מתלבשים בקולנוע בית הפועלים ברחוב בורוכוב, ומשם צעדו ברגל עד למגרש בתקופה שעוד לא היה חדר הלבשה מסודר".

לימים, מרטין דרוקר הפך למזכיר הפועל רעננה. "אבא היה מאושר שהצליח להעמיד מאפס מועדון ספורט ברעננה. כדורגל הייתה אהבת חייו, למרות שבצעירותו הצטיין בטניס שולחן".                                     

יוסי איסלר, ששיחק כמגן, הוסיף: "מרטין דרוקר היה האבא של השחקנים, בזכות הקשרים שלו באירופה ראינו עולם. זו היתה תקופה נהדרת".

עוד ברעננה
זאב גולדשמיט 13/11/2019
זאב גולדשמיט 12/11/2019
זאב גולדשמיט 07/11/2019
זאב גולדשמיט 07/11/2019
זאב גולדשמיט 30/10/2019
זאב גולדשמיט 23/10/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
קורס מטפלות במעונות יום יצא לדרך
מצלמות גוף למאבטחים ב"פוריה"
שר החינוך ביקר בעכו
Next Bus באילת
"הסיכויים נוטים לטובתי"
בית יד לבנים רעננה פותח שעריו במרתון הרצאות וסדנאות
מרתון הרצאות וסדנאות מקוצרות ברעננה
מבריח הזהב
תאונה, הפקרה ומסכת שקרים