רעננה

ספר משפחתי

בימים אלה מוציא עורך הדין הרענני, אבי יוסף, את הספר "לאן נעלמו הפסים של הזברה?" אבי כתב, הרעייה מרית איירה, וילדיהם היו אף שותפים לפרויקט

זאב גולדשמיט 02/05/2019
הספר
צילום: פרטי

עו"ד הרענני, אבי יוסף, מי שהקים את פרוייקט עמ"י, שעוסק בסיוע לימודי לתלמידים שמגיעים מרקע כלכלי קשה, הוציא בימים אלה ספר ילדים, שהוא למעשה פרוייקט משפחתי. אבי כתב, הרעייה מרית איירה, והמוצר שיצא הוא ספר נעים לקריאה שמתבסס על ניסיון אישי.

במהלך השנים השתרש מנהג במשפחתו של אבי יוסף שבמהלך הנסיעות לגן, אבי המשפחה וארבעת ילדיהם היו נוהגים להמציא סיפורים מגוונים. אחד הסיפורים הראשונים והיותר אהובים, שנולדו במהלך הנסיעות הוא הסיפור על הזברה שאיבדה את הפסים שלה. 

הסיפור, "לאן נעלמו הפסים של הזברה?" עוסק בהרפתקאות של זברה שגילתה שאבדו לה הפסים. הזברה, יחד עם חברים טובים, יוצאים במסע חיפושים אחר הפסים. הסיפור, שכולו מעולם החי והטבע, עוסק בחברות, בשיתוף פעולה ובעזרה הדדית, כאשר הסוף המפתיע משמש כמוסר ההשכל של הסיפור (וכדי לגלות מהו תצטרכו לקרוא את הסיפור).  

"במקור, הסיפור נולד במהלך הנסיעות לגן עם בתי הבכורה, שכיום עומדת לפני גיוס", מספר אבי יוסף "מאז ובמשך כ 15 שנה, הסיפור הזה, שמעולם לא עלה על הכתב, מלווה אותנו במשפחה ומסופר לכל אחד מארבעת ילדינו, כאשר לכל אחד מהילדים יש משפט, חרוז או רעיון משלו ששולב בתוך הסיפור.

 "כיוון שהילדים מאד אהבו את הסיפור, החלטנו לפני כשנתיים לעלות אותו על הכתב כדי שנוכל לשתף את המשפחה וחברים. התגובות שקיבלנו היו כל-כך אוהדות שהיה לי די ברור שחייבים להוציא את הספר לאור על מנת לאפשר גם לילדים אחרים ליהנות ממנו. 

"בשלב הזה היינו זקוקים למאייר שיאייר את הספר", מוסיף אבי יוסף. "על מנת לשמור על הסיפור כפרויקט משפחתי, הסכימה אשתי - שביום יום היא מהנדסת תוכנה ובזמנה החופשי ציירת חובבת -  לקחת על עצמה את מלאכת האיורים. בחרנו להוציא את הספר בהוצאה עצמית ולהמשיך ולשמור על הפרויקט כפרויקט משפחתי". 

"לפני כשבועיים יצא הספר ממכבשי הדפוס והתגובות מחממות את הלב. בעוד כחודש, בשבוע הספר, אני והילדים נעמוד בדוכן של אחת מהוצאות הספרים המוכרות שהסכימו להציג את הספר בדוכן שלהם בתל אביב וברעננה.

"אני מאד מאושר וגאה בספר, אך לא פחות ואולי אף יותר, אני גאה בתהליך המשפחתי המשותף שעברנו  ומהמסר שעובר באמצעותו לילדים".

עוד ברעננה
זאב גולדשמיט 03/12/2019
זאב גולדשמיט זאב גולדשמיט 28/11/2019
זאב גולדשמיט 20/11/2019
זאב גולדשמיט 18/11/2019
זאב גולדשמיט 11/11/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
עתידים לתעשייה
"עתידים לתעשייה"
הצהרונים בכפר סבא
המזון בצהרונים בכפר סבא יוגש במכלי נירוסטה ובמכלים המאושרים ע"י מכון התקנים
פצוע דקירה בהרצליה
אליפות השחמט הארצית בראש העין
אליפות השחמט הארצית בראש העין
גבר כבן 50 נהרג מפגיעת מלגזה
פועל כבן 50 נהרג מפגיעת מלגזה בנתיבות
טיפול חדשני לסובלים מבלוטת התריס
רעננה נערכת למבצע "הקש בדלת"
גינת הכלבים ברחוב המעפילים. התושבים מתלוננים
גינת הכלבים ברחוב המעפילים תעבור ליעד אחר?