רעננה

תרומה של מיליון ורבע דולר לבית החולים לוינשטיין

איש עסקים יהודי - אמריקאי, הנרי אורנשטיין, ניצול שואה, תרם את הסכום לשיפוץ המחלקה לשיקום שדרה

זאב גולדשמיט 02/05/2019
תרומה של מיליון ורבע דולר לבית החולים לוינשטיין
צילום: שמואל רביב

לקראת יום השואה שמצוין היום, השלימו איש העסקים היהודי-אמריקאי, הנרי אורנשטיין, ואשתו סוזי, המתגוררים בניו- ג'רסי, ארה"ב, את תרומתם בסך מיליון ורבע דולר לשיפוץ המחלקה לשיקום שדרה (Spinal Rehabilitation Department) בבית החולים "לוינשטיין"ברעננה.
אורנשטיין (96), ניצול שואה שנולד בחרוביישוב, פולין, הינו תורם ענק למדינת ישראל. בנוסף לתרומה המשמעותית לבית החולים "לוינשטיין", הוא כבר הקים בקרית-אונו בית-אבות לניצולי שואה ולאחרונה הוסיף ותרם מיליוני דולרים להקמת עמותת "פרויקט אורנשטיין" המספקת מזון לניצולי שואה, קשישים, נוער וילדים בסיכון.  אברהם זילברשטין ז"ל מתל-אביב, שנפטר לפני חודש בגיל 105, היה חברו הקרוב של הנרי אורנשטיין והוא שהמליץ בפני אורנשטיין לתרום סכום כה גדול דווקא לבית החולים "לוינשטיין", העושה ניסים ונפלאות בתחום השיקום.

את הונו עשה אורנשטיין בתעשיית הצעצועים בארה"ב, אליה היגר לאחר מלחמת העולם, ועל-שמו רשומים למעלה ממאה פטנטים בתחומים שונים. בתחילת שנות השבעים הוא רכש מחברת קמארו היפנית את הזיכיון לצעצועי הרובוטריקים לשם שיווקם בארה"ב ואלו הפכו עם השנים ללהיט עולמי ולסדרת צעצועים וסרטים שוברי קופות.

מנכ"לית עמותת "פרויקט אורנשטיין", עו"ד יונית רביב-זילברשטין, ציינה כי השלמת השיפוץ של המחלקה לשיקום שדרה בבית החולים "לוינשטיין" בסמוך ליום השואה הנו סמלי במיוחד. הנרי אורנשטיין, אשר חווה את זוועות השואה ואשתו סוזי, פועלים באופן שוטף לשיפור מצבם של ניצולי השואה ושל נזקקים בישראל. אין ספק כי העבודה הנפלאה שנעשית בבית החולים "לוינשטיין", למען חולים ופצועים, עולה בקנה אחד עם חזונם.

אירוע חנוכת המחלקה המשופצת לשיקום שדרה, ייערך ב- 20 ליוני, 2019.

דנית שכטר, דוברת "בית חולים לוינשטיין": "בשם בית החולים "לוינשטיין" ובשם מנהל בית החולים והמחלקה לשיקום שדרה, פרופ. עמירם כ"ץ, אני מודה מקרב לב לתורם. כמו כן, אנו מודים להנהלת "כללית" הנושאת בעיקר נטל השיפוץ של בית החולים ולאגודת הידידים של בית החולים בראשות מר ארז מלצר ובהנהלת גב' שולה מליק, שליוו את תהליך התרומה ושיפוץ המחלקה מקרוב".

עוד ברעננה
זאב גולדשמיט 12/09/2019
זאב גולדשמיט 21/08/2019
הרבה חן בן אור צפוני, עירית בר ואנה פוזמנטיר. יש להן בית
זאב גולדשמיט 15/08/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
גידל עשרות שתילי סם ולא ירצה מאסר
הפנינג יום כדור הארץ בראש העין
הפנינג יום כדור הארץ בראש העין
 דניס בורק. עשיתי את הצעד הנכון
מעבדות לחירות
חברת המועצה באצי אלקובי עם סגן ראש העיר קורצקי
משמחים את כולם
אחלה פינאלה
פרסום ראשון: עופר בן דור התפטר במפתיע מהמועצה
מנכ"לית העירייה התבקשה להישאר
עיריית כפס אירחה את ישיבתה הראשונה של מועצת אשכול השרון
עיריית כפ"ס אירחה את ישיבתה הראשונה של מועצת אשכול השרון