רעננה

הקלה לבעלי עסקים חדשים

חדש ברעננה: מעתה כל השירותים לבעלי עסקים חדשים ירוכזו תחת קורת גג אחת

זאב גולדשמיט 06/05/2019
יו
צילום: פרטי

ראש העיר חיים ברוידא, בישר השבוע על שירות חדש שהעירייה תקדם, שבו כל השירותים לבעלי עסקים חדשים ירוכזו תחת קורת גג אחת, פרי יוזמתו של יו"ר וועדת רישוי עסקים אלי אלוש.

"השירות יכלול מענה הוליסטי, בשיטת one stop shop, בתחומי רישוי עסקים, תכנון ובנייה, מיסים ושילוט" סיפר ברוידא. "השירות ינתן במשרדי אגף הנדסה, ביום מוגדר מדי שבוע, לפי תיאום מראש שיפורסם באתר העירוני".

אלי אלוש, כיצד נולד הרעיון?

"הגיעו אלי תלונות מצד בעלי עסקים שרוצים לפתוח עסק חדש ונתקלים בבירוקרטיה, ונאלצים להתרוצץ בין משרדי העירייה השונים הפרוסים ברחבי העיר. לכן החלטתי להקל עליהם במהלך קבלת הרישיון. נפרסם באתר העירוני יום מסוים שבו ניתן יהיה להגיע למשרדי אגף ההנדסה, ויהיו שם נציג כיבוי אש, שילוט, ארנונה , רישוי עסקים שיתנו מענה. ככה נרכז את כל האישורים במקום אחד".

אלוש הוסיף שבכוונתו ליעל את תהליך פתיחת עסקים חדשים בדרך נוספת: "בעל עסק שירצה לפתוח מקום יוכל לקבל מידע מהעירייה אם יש בכלל התכנות מבחינה משפטית ורישוי, שהמקום שבו הוא מעוניין לפתוח מתאים לסוג העסק שהוא מתכנן, כי לא בכל מקום ניתן לפתוח עסק מזון ולא בכל מקום ניתן לפתוח מוסך. ואז, אחרי שיקבל את המידע, על סמך תצהיר יוכל לפתוח באופן זמני את העסק עד שישלים את כל התהליך לקבלת הרישיון. "

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
חינוך וקהילה בכפר סבא
חינוך וקהילה בכפר סבא
אהרוני , התעניין בחידושים במטבח
מה מתבשל אצל השף ישראל אהרוני?
ספורט זה קודם כל עבודה קשה
"ספורט זה קודם כל עבודה קשה"
ישיבת מועצת עיריית רעננה
איזו החלטה התקבלה בישיבת מועצת העיר?
לימודי משפטים נהנים מביקוש גבוה מצד סטודנטים
מהם היתרונות של לימודי משפטים?
חשד: פרצו לדירה וגנבו כספת
המשמר החברתי החל לפעול באלעד
העלמת מס בפיצרייה בגוש דן
העלמת מס בפיצרייה בגוש דן