רעננה

טעם החיים

אומרים עליהם שהם עצלנים, מכורים למסכים ולרשתות החברתיות. יפעת ספרן, זק אלקס ויאיר תמרי, שלושה בני נוער מרעננה שעבורם התנדבות היא טעם החיים

זאב גולדשמיט 07/05/2019
זק אלקס
צילום: פרטי

יפעת ספרן בת 17 ושמונה חודשים, תלמידת י"ב בתיכון אוסטרובסקי, פעילה מכיתה ד' בתנועת הנוער 'מחנות העולים', וכיום מדריכה. בנוסף, מרכזת עם עוד שתי חברות – מרים וניש וחנה צביה – את בית המדרש הישראלי לנוער ברעננה. מדובר בפרוייקט ייחודי שמטרתו לתת במה לשיח הציבורי בסקטורים שונים בחברה הדתית-חילונית בנושאים שעל סדר היום. "השנה החלטתי להפחית מעט בפעילות בגלל הבגרויות", מודה יפעת, "אבל עד לפני שנה השתתפתי גם בפרוייקט שורדי שואה וקודם הייתי במועצת הנוער העירונית".

מדוע את עושה את כל זה?

"כפי שירמיהו כתב, שהנבואה היא כמו אש בעצמותיו, בהקבלה מסוימת אני מרגישה משהו בתוכי בוקע ומבקש לעשות למען החברה. יש ביקורת מסוימת על הנוער של היום שהם בטלנים, שיושבים מול מסכים, לעומת הנוער בעבר שהיה חלוצי. לטעמי זה לא כך. אני וחברי מנסים להראות שגם בדור שלי יש נוער חלוצי שמביא מטען ערכי".

מה תכניות לעתיד?

"באוגוסט יוצאת לשנת שירות בגרעין נחל".

זק אלקס (18) תלמיד י"ב בבני עקיבא, מתנדב במד"א ואחראי על שילוב בני נוער עם צרכים מיוחדים בצופים הדתיים שבט 'הראל'. זק מתנדב גם 'עמותת אחים'. הוא רכז מתנדבים בעמותה שעוסקת בפעילות עם חניכים עם צרכים מיוחדים חריגים, שלעיתים לא מתקבלים לעמותות אחרות בשל סיבוכים רפואיים.

 מה נותנת לך ההתנדבות?

"כיף לי, זה עושה אותי מאושר. בעמותת 'אחים' זו עשייה מדהימה. קשה להסביר את האושר לראות את ההנאה של החניכים".

תכניות לעתיד?

"אני הולך למכינה לפני שירות צבאי. לגבי העתיד הרחוק: ארצה להיות אח רפואי, ולשלב תחביב של מדריך טיולים".

יאיר תמרי (18)  תלמיד י"ב באמי"ת כפר בתיה, מגמת רפואה, מתנדב בגמ"ח של שמיניסטים ברעננה. "אנחנו כמה חבר'ה שמפעילים אחת לשבועיים איסוף מוצרי מזון יבשים. אנחנו עומדים ליד סופר מרכזי ברעננה ומבקשים מאנשים תרומות של מוצרי מזון יבשים. אחר-כך אורזים את המוצרים בחבילות במקלט שעיריית רעננה מעמידה לרשותנו ומחלקים לשלושים משפחות נזקקות. בנוסף, אני מדריך מזה שנתיים בתנועת בני עקיבא בסניף רעננה, והשנה אני מדריך בסניף בהרצליה פיתוח. ההתנדבויות עבורי זה טעם החיים. חונכתי בבית ובבית הספר לתרום לקהילה, ואם לנו יש את האמצעים לעשות, אז זו זכות גדולה לעזור למי שאין לו".

תכניות לעתיד?

"בשנה הבאה אלך ללמוד בישיבה בנתיבות, כי חשוב לי לשפר את העולם התורני שלי לפני שמתחילים החיים האמיתיים ואתגייס בעוד שנה".

עוד ברעננה
זאב גולדשמיט 04/11/2019
קרן שלהבת 31/10/2019
זאב גולדשמיט 12/09/2019
זאב גולדשמיט 28/08/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
חיפושים אחר שחיין מתא במי הכנרת
חיפושים אחר שחיין מת"א במי הכנרת
ארבעה מי יודע?
ארבעה מי יודע?
עבודות שדרוג צירי תחבורה בהוד השרון
עבודות שדרוג צירי תחבורה בהוד השרון
העור והנפש
העור והנפש
בחזרה למציאות
צעיר נדקר למוות ביבנה
"נאבקים על חיי הילדים"
המשטרה חוקרת עוקץ אשראי נרחב