רעננה

עצמאות פרטית לעשרות חיילים בודדים

ביוזמת קק"ל – ביום העצמאות הקרוב עשרות חיילים וחיילות בודדים קרביים יזכו לעצמאות פרטית

כתב לוקאל 07/05/2019
דניאל עטר, יו
צילום באדיבות מערך ההסברה של קק"ל

יום לאחר חגיגות שנת ה-71 לעצמאותה של מדינת ישראל, תחנוך קרן קימת לישראל אגף חדש ב"בית של בנג'י" ברעננה, ובכך תאפשר לעוד חיילים וחיילות בודדים קרביים לחגוג את העצמאות הפרטית שלהם, בחדר פרטי משלהם.

ביום העצמאות הקרוב קק"ל תחנוך את האגף החדש- "אגף קק"ל", ב"בית של בנג'י" ברעננה, בית חם לחיילות וחיילים בודדים ובכך תאפשר לעשרות חיילים ליהנות מעצמאות פרטית בחדר פרטי שיהיה רק שלהם ותעניק להם נחיתה רכה בארץ ישראל ובזמן השירות בצבא על מנת שירגישו שייכים ושיש להם בית חם לחזור אליו.

האגף החדש בבית של בנג'י , שנתרם על ידי קק"ל,  ימנה כ-12 חדרים נוספים עבור החיילים הבודדים, וזאת בשווי של למעלה מ-2 מיליון ₪. בזכות התוספת, יהיו כעת 87 חדרים בבית כולו. כל חדר יספק את כלל השירותים עבור החייל/ת על מנת שירגישו בבית, החל ממיטה אורתופדית חדשה, טלוויזיה עם כבלים ואינטרנט אלחוטי.

הבית של בנג'י הוקם לפני כחמש שנים, לזכר רב סרן בנג'י הילמן ז"ל ששירת בסיירת "אגוז" ובגדוד 51 של חטיבת גולני, בנג'י נהרג בעת פעילות מבצעית ביולי 2006. ה"בית של בנג'י" מהווה בית חם ואמיתי לחיילים בודדים שמשרתים ביחידות קרביות בצה"ל ובכך מורשתו של בנג'י ממשיכה להתקיים. מבין השירותים אשר זוכים להם החיילים: כביסות, שלוש ארוחות ביום, גינה גדולה, ייעוץ והכוונה וכמובן אוזן קשבת.  מאז הוקם הבית, רשימת ההמתנה אליו הולכת וגדלה, ויש כאלו אשר במהלך כל שירותם הצבאי לא זוכים להיות בראש הרשימה. כמות החדרים שנתרמה על ידי קק"ל מעניקה היצע משמעותי של חדרים נוספים, בכך אינה פוגעת באופיו של הבית אשר מטרתו להיות אינטימי וכזה שמאפשר להעניק יחס חם ואישי לכל חייל. 

דניאל עטר, יו"ר קק"ל: "חיילי צה"ל יקרים לעם בישראל וקק"ל רואה חשיבות עליונה בתמיכה בחיילי צה"ל המשרתים את מדינתנו נאמנה. רבים מהם מגיעים למדינת ישראל לאחר שהם עוזבים את בתיהם ומשפחותיהם על מנת להתנדב ולתרום, ולהם מגיעה התודה האמיתית. רוח התרומה והנדיבות היא מושא לגאווה עבור כולנו. אנחנו שמחים וגאים על ההזדמנות להעניק בית חם לחיילים בודדים".

שאול רורקה, מנכ"ל העמותה: "אני מברך את קק"ל ואת היו"ר דניאל עטר אודות תרומתם הגדולה אשר אינה מובנת מאליה. קק"ל עובדת איתנו בשיתוף פעולה למען מטרה משותפת שהיא הרחבת הבית של בנג'י עבור חיילים בודדים. אני כולי נרגש עבור אותם חיילים אשר יזכו לבית חם."

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
החנוכייה הכי גדולה
יורחבו ימי הצהרונים בספטמבר
לב מלאכותי הושתל בגופו של ילד בן 11
לב מלאכותי הושתל בגופו של ילד בן 11
אנה ארונוב
סלבס בהשקה של מוזס
בדרך אל הקלפי
שמוליק גריידי מתמודד לראשות העירייה
מספר תאגידי המים יצומצם ל-30
זהירות: מתחזים ל"מי עכו"