רעננה

שלושה מצטייני הנשיא , תושבי רעננה

שלושה חיילים תושבים רעננה יזכו לאות מצטיין הנשיא ביום העצמאות ה-71 של ישראל

זאב גולדשמיט 08/05/2019
סמ
צילום באדיבות דובר צה"ל

ביום העצמאות התשע"ט, ה- 71 למדינת ישראל, בין 120 קצינים וחיילים מצטייני נשיא המדינה, יהיו גם שלושה חיילים תושבי רעננה: סמל ראשון נעמי אבן עזרא, סמ"ר שמואל (סמי) מימון וסמל יונתן קוריאט.. 

סמ"ר נעמי אבן עזרא משרתת  כלוחמת בגדוד לביאי הבקעה.

נולדה וגדלה בצרפת. עלתה לישראל בגפה בשנת 2015 בעקבות הפיגוע בהיפר- כשר בו נהרג חברה הטוב. במרץ 2017 התגייסה לגדוד לביאי הבקעה. לאחר טירונות ואימון מתקדם, נבחרה לצאת לקורס מפקדים. כיום משרתת כמפקדת בגדוד.

נעמי אבן עזרא מבצעת את תפקידה באופן הראוי לשבח, נרתמת לכל משימה ושואפת תמיד להצליח ולהצטיין בתחום עיסוקה. כמו כן אחראית, מסורה, יסודית ואהודה על מפקדי וחיילי היחידה. אי לכך, נבחרה להימנות בין 120 מצטייני נשיא המדינה השנה.

סמ"ר שמואל (סמי) מימון משרת כלוחם בגדוד "רשף", עוצבת "ברק".

סמ"ר שמואל (סמי) מימון עלה לארץ בשנת 2005 מניו ג'רזי, ולמד בישיבה תיכונית ובישיבת הסדר. שמואל גויס לשריון במרץ 2017 . אמנם זה לא היה השיבוץ הראשון שלו והוא התעקש על מנת להחליף שיבוץ ולהתגייס לחיל. בחר לעלות לישראל מתוך תחושת ציונות ושליחות, ושאף להתגייס ולשרת שירות משמעותי. כיום מבצע תפקיד מורכב ומאתגר הדורש עבודת צוות יעילה. בתפקידו, מפגין בגרות ומקצועיות וכן שואף למצוינות תוך למידה מתמדת. הוא מסור, ערכי, צנוע ואהוד על חבריו ליחידה. אי לכך, נבחר להימנות בין 120 מצטייני נשיא המדינה השנה

סמל יונתן קוריאט משרת כלוחם בגדוד "שחף", עוצבת "הגליל". יונתן עלה לארץ מבריטניה על מנת להתגייס במסגרת גרעין "צבר". בנובמבר 2017 התגייס לחיל האיסוף הקרבי. לאחר טירונות ואימון מתקדם, הצטרף לגדוד "שחף". יונתן קוריאט בולט באופן מילוי תפקידיו, מפגין רף גבוה של מקצועיות תוך רצון מתמיד ללמוד ולהשתפר. כמו כן נכון תמיד לבצע כל משימה. בנוסף משקיע רבות מזמנו, מצטיין בעבודת צוות, יוזם, ערכי ומבצע את המוטל עליו תוך ירידה לפרטים. אי לכך, נבחר להימנות בין 120 מצטייני נשיא המדינה השנה.

שני חיילים נוספים מצטייני אוגדות וחטיבות

סמל מיכאל אברוטיס, רכז מבצעי בגדוד קשר בפיקוד דרום, מתגורר ברעננה

אברוטיס (23) שעלה לארץ כחייל בודד, סיפר כי מאטוד התרגש שאמא שלו הגיעה לארץ לכבוד הטקס.

על החוויה בצה״ל הוא מספר: ״כשהתגייסתי, חששתי מכל מיני סיבות, בין היתר כי עליתי וזמן קצר יחסית, אחרי חצי שנה, התגייסתי, בלי לדעת עברית  כל-כך תקינה. היום אני חייל חובה בתקן נגד, המפקדים אוהבים אותי, ואני יודע למה אני מסוגל״.

על העלייה לישראל הוסיף: ״מגיל ארבע גדלתי עם המחשבה הזאת, שאיפשהו רחוק יש מדינה שבה יש מישהו שאכפת לו ממני. ככה גדלתי, וכל חיי וישראל הייתה מאוד חשובה לי. מדינת ישראל מאוד עזרה לי כשהייתי קטן ואני חייב להחזיר לה. אתן לצבא את כל מה שאני יכול. ידעתי שלא משנה לאיזה תפקיד אגיע, אני אתן את כל כולי. הגעתי למפקדים הכי מקצועיים, והכי טובים ואני מרגיש הכי טוב בעולם"

רב"ט אבן פרידמן, מש"ק תכנון כ"א בענף תכנון כ"א מילואים, מתגורר ברעננה

רב"ט אבן פרידמן (21) מרעננה (במקור מקייפטאון בדרום אפריקה), משרת כמש"ק תכנון כוח אדם בענף תכנון כוח אדם מילואים. התגייס לצה"ל באוגוסט 2017, לאחר שנה במכינה קדם צבאי. עבר  מיונים לתפקיד מש"ק תכנון כוח אדם ושובץ לענף תכנון כוח אדם מילואים. בתפקידו אחראי על כתיבת ותחזוק של חוקת שיבוץ חיילים מסדיר למילואים הנקראת "חוקת ספר חום" שקובעת את שיבוץ כלל חיילי צה"ל המשתחררים באותה שנה. "אני נהנה מאוד בתפקיד, מהאחריות ומהחשיבות שלו" אמר.

 

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
הרוגה ושלושה פצועים בתאונה באשקלון
7 הנחיות לשינה בטוחה לתינוקות
פסטיבל אמנות רחוב ברמת השרון
אירועי "ארט תות אלון"- פסטיבל אמנות רחוב ברמת השרון
צעיר נורה בטבריה
יער המלאכים
איך יודעים שבא אביב?
כנס חיבור לחיים טובים
כנס "חיבור לחיים טובים" 2019
סגן קיילה סוודלו ובני משפחתה
אות הצטיינות לחיילת בודדה מהרצליה
 תלונה: משאיות מטמינות פסולת בניין בשטח שעליו מוקם פארק
תלונה: משאיות מטמינות פסולת בניין בשטח שעליו מוקם פארק