רעננה

עשרות בני נוער טופלו במהלך יום העצמאות

אירועי העצמאות ברעננה גבו מחיר כבד. כ- 120 בני נוער שהיו בגילופין טופלו במהלך החגיגות, 12 נערים פונו להמשך טיפול בבית החולים "מאיר"

זאב גולדשמיט 12/05/2019
חגיגות יום העצמאות ברעננה
צילום באדיבות דוברות עיריית רעננה

מידי שנה מתרחשים במהלך חגיגות יום העצמאות אירועים דומים, שנערים משתכרים, אבל השנה נראה שמספר המטופלים היה גבוה במיוחד. הוריהם של הנערים נקראו לבוא למתחם ולאוספם לביתם. במתחם האירועים בפארק רעננה הוקם סוג של בית חולים שדה בשיתוף מגן דוד אדום, שטיפל היטב בנערים שהשתכרו.

ברשתות החברתיות עלו בסוף השבוע האחרון ביקורות על כך שחגיגות יום העצמאות הועברו לפארק. היו תושבים שהתלוננו על צפיפות ותורים ארוכים, והיו כאלה שבחרו לא להגיע לפארק בשל הריחוק, לטענתם חגיגות ברחוב אחוזה יותר אפקטיביות.

מצד שני, היו לא מעט תושבים שבחרו לפרגן לעירייה על חגיגות יום העצמאות, שהיו עשירות מבחינת האומנים, וגם פירגנו על הארגון והאבטחה. "צריך להסתכל על הדברים החיוביים ולא להרוס דבר יפה בקיטורים" כתבה אחת מהאמהות שחגגו בפארק.

עיריית רעננה התמודדה עם כמות חוגגים גדולה. ראש העיר חיים ברוידא טען שבחגיגות יום העצמאות היו כ-30 אלף מבקרים בפארק (שיא עירוני), ועוד כ-5000 ברחבת יד לבנים. ראש העיר התייחס גם לביקורות. "קיבלנו תגובות רבות ומגוונות" אמר ברוידא. "אנו קשובים לכולן. רוב הציבור היה שבע רצון מהשינוי וציין אותו לטובה. מטבע הדברים, ישנם שהיו מעדיפים מתווה אחר, חזרה לבימות אחוזה. באירועים מעין אלו תמיד יהיו דעות מגוונות. לגיטימי לחלוטין

"לאור לוחות הזמנים, ובכפוף לשיקולים כלכליים-ארגוניים, וסדרי עדיפויות עירוניים קיבלתי מיד עם כניסתי לתפקיד החלטה להעביר את האירועים לפארק. זאת גם בהתבסס על עלויות גבוהות במיוחד של אבטחה ברחוב אחוזה, וביקורת ציבורית רחבה שנשמעה בחגיגות לפני שנה על ואנדליזם, הרס של גינות נוי, כניסה למרחבים פרטיים, צפיפות בהופעות, חוסר יכולת לשלוט בנערים שיכורים ורעש עד השעות הקטנות של הלילה".

ראש העיר הבטיח לקיים חשיבה מעמיקה בנושא בשיתוף הציבור כדי למצוא את הנוסחה המתאימה לחגיגות יום העצמאות. ברוידא פירגן לכל עובדי העירייה מאגף תרבות שעמלו על הצד האומנותי, דרך חזות העיר, שדאגו לפינוי מהיר של האשפה, למנהלת הפארק, לדוברות , לאגף בינוי רכש ולוגיסטיקה ולמנהלת הקהילה, לביטחון ולרישוי עסקים, כשעל כולם פיקד מנכ"ל העירייה אריאל הילדסהיימר".

מה שולם לאומנים

עלות האומנים שהופיעו בחגיגות יום העצמאות מסתכמים במעל 300 אלף שקלים. ראש העיר, חיים ברוידא, חשף את המספרים במסגרת השקיפות בה הוא דוגל, ולטענתו רעננה היא הרשות המקומית היחידה שפרטה כמה כל אומן קיבל.

ואלה הנתונים: עדן חסון 70,000 שקלים; הראל סקעת – 65,000 שקלים; מאיה בוסקילה 60,000 ; יונתן מרגי 46,000; נורית גלרון 34,000 ואיזי (ארז שרון) 35,000 שקלים.

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
שתי תלמידות מבית ספר יערת העמק הוכתרו כאלופות הארץ
כבוד לאומי במגדל העמק
דליפת שמן מאונייה בנמל חיפה
גבר נפצע קשה עד אנוש במפעל בעכו
חוק גיוס חובה לצהל
חוק גיוס חובה
מדוע בנו מעלית אם לא משתמשים בה?
נדחו ההתנגדויות להרחבת מלון דן אכדיה
סוף הקיץ
מצלמות בגני ילדים בחדרה?