רעננה

כתבות צעירות

ליה נתן, תמר זרסקי, עלמה עובדיה ויעל גרוסאוג מראיינות את גלבוע זלטין

כתב לוקאל 15/05/2019
ליה נתן, תמר זרסקי, עלמה עובדיה ויעל גרוסאוג מראיינות את גלבוע זלטין
צילום באדיבות עיריית רעננה

ליה נתן ויעל גרוסאוג תלמידות בבית ספר "דקל", עלמה עובדיה תלמידה בבית ספר  "יבנה" ותמר זרסקי תלמידה בבית ספר  "אריאל" ראיינו את גלבוע זלטין, מנהל מרכז "בכל אופן רוכבים" ברעננה. מרכז רכיבה על אופניים לאנשים בעלי מוגבלויות. הריאיון התקיים במסגרת קורס "כתבים צעירים" של עיריית רעננה למצטיינים בכתיבה מכיתות ד' ברחבי העיר.

במסגרת הקורס למדו הילדים את מיומנות שאילת השאלות, חקרו על יוזמות ועל המצאות ישראליות ועולמיות וביקרו במרכז המבקרים של ידיעות אחרונות.

מה היה הרקע להקמת המרכז?

גדלתי בילדותי בעיר ירושלים והייתי תלמיד בינוני (עם ממוצע ציונים של 85 בערך). כשהתגייסתי לצבא, שרתתי ביחידת עורב של הצנחנים ונפצעתי. עברתי שיקום ב"בית לוינשטיין" ברעננה, ובו נולד בעצם הרעיון ליצור איזשהו מרכז שיקומי שישמש אנשים בעלי מוגבלויות, לצד אנשים שאינם בעלי מוגבלויות.

ספר לנו על מרכז "בכל אופן רוכבים"

"בכל אופן רוכבים" הינו מרכז ייחודי, אליו מגיעים ילדים ואנשים מגילאי 8 ועד 120, בעלי מוגבלויות וכאלה שאינם בעלי מוגבלויות, כדי ללמוד לרכוב על אופניים. הרוכבים נהנים מרכיבה בפארק רעננה בהנחיית מדריכי רכיבה ומתנדבים המלווים אותם.

האם מתקיימות במרכז פעילויות נוספות?

בהחלט. חלק מהרוכבים משתתפים במרוצים עירוניים ובתחרויות של הספיישל אולימפיקס. יש קבוצות רכיבה של בני נוער, שיוצאות לרכיבות מאתגרות. אחת לשנה יש לנו אירוע חשיפה גדול, דרכו ניתן להציץ לפעילות המרכז ואף לתרום לפיתוחו.

כיצד התחלתם בהקמת המרכז?

לפני הקמת המרכז, עסקתי בהוראה בתחום החינוך המיוחד. כשעלה הרעיון, נפגשתי עם בכירים בעיריית רעננה ועם אנשים בעלי השפעה. חשבנו יחד כיצד ניתן לסייע לאנשים בעלי מוגבלויות לרכב על אופניים במקום שיהיה נגיש ועם זאת- מרכזי ובולט. וכך, התחיל הכול להיבנות. יש לנו ועדת היגוי שכוללת פעילים ופועלת לגיוס משאבים, להדרכת המתנדבים, לשיווק ולקידום המרכז.

מה היו תחושותיך בתחילת פעילותו של המרכז?

המרכז הוקם לפני 12 שנה. כשהוא הוקם, הרגשתי גאווה עצומה. זוהי עבורי הגשמת חלום ושמחתי על כך אני יכול להגשים חלום גם לאנשים אחרים. המרכז משמח אנשים ונותן משמעות לחייהם. בעקבות זאת, הוקמו גם מועדון חברתי, להקה ועיתון. כל אלו פיתוחים שגורמים אושר לתושבים רבים בכל גיל.

מה הכי מרגש אותך בנוגע למרכז?

נכון להיום, יש לנו יותר ממאתיים רוכבים. מדי שנה מתקיים טיול רכיבה גדול, שכולל רוכבים שלי וגם כאלו שאינם רוכבים. הטיול הזה מרגש אותי בכל פעם מחדש.

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
גבר כבן 60 טבע באשדוד - מצבו קשה
סוכות בעמק המעיינות
פועל נהרג בהתהפכות מלגזה בירושלים
פועל נהרג בהתהפכות מלגזה בירושלים
חבורת נערים היכתה חתול עד מוות
ריבוע כחול נדלן לא תשלם היטל השבחה על נכס באזהת ברעננה
ריבוע כחול נדל"ן לא תשלם היטל השבחה על נכס באזה"ת ברעננה
פשוט סחיטה ואיומים
"פשוט סחיטה ואיומים"
עברה מתיחת פנים
אומרים לא לאלימות כלפי נשים