רעננה

תחלואת חצבת בערי השרון

מספר החולים הכולל בערים רעננה, הוד השרון, כפר סבא, רמת השרון והרצליה עומד על 20 בני אדם. הדיילת שאושפזה במצב קשה בבית חולים "מאיר" הועברה לשיקום, אך היא עדיין אינה בהכרה

מיכאל פרוסמושקין 15/05/2019
להקפיד על חיסונים (clipart)


לצד אזהרת מסע שהוציא השבוע משרד הבריאות עקב שיעורי תחלואה גבוהים במספר מדינות בעולם, נחשף באופן רשמי מספר החולים בערי השרון. 

על פי נתוני משרד הבריאות, המעודכנים ל-  8 במאי השנה, בסך הכל נרשמו בכל רחבי הארץ מאז התפרצות המחלה בשנה שעברה 4,115 מקרים. מבין חמשת ערי השרון, ברעננה נרשם המספר הגבוה ביותר של מקרים והוא עומד נכון לעכשיו על 7 חולים. בהוד השרון ידוע עד כה על 5 מקרים. בכפר סבא וברעננה, בכל אחת משתי הערים,  חלו 3 בני אדם. העיר בשרון עם מספר הנמוך ביותר של חולים היא הרצליה שבה נרשמו 2 חולים בלבד. לשם השוואה העיר בישראל עם מספר החולים הגבוה ביותר היא ירושלים, בה ידועים עד כה 1,403 מקרים. 

בתוך כך, מבית החולים "מאיר" בכפר סבא נמסר כי השבוע כי דיילת "אל - על", בת 43, שאושפזה בתחילת חוש אפריל בבית החולים במצב קשה לאחר שנחשפה לנגיף החצבת במהלך טיסה מניו יורק לישראל, הועברה לטיפול שיקומי בבית חולים "שיבא" בתל השומר. אולם, היא עדיין אינה בהכרה ולא מתקשרת עם סביבתה. יש לציין כי לפני כחודש פורסם כי מצבה של הדיילת, חרף הטיפול שהוענק לה, המשיך להידרדר והיא סובלת מנזק מוחי שהקיפו המדויק טרם ברור. 

באזהרת המסע, נוכח שיעורי התחלואה הגבוהים, שהוציא משרד הבריאות צויינו המדינות הבאות: אוקראינה, גיאורגיה, מדגסקר, אלבניה וליבריה. ציבור הנוסעים לאחת מהמדינות הללו נדרש להקפיד באופן מיוחד על היותם מחוסנים נגד חצבת טרם נסיעתם ליעדים אלו. 

ככלל, בהתאם להמלצות ארגון הבריאות העולמי ומשרד הבריאות, מומלץ לכל אדם שנולד לאחר שנת 1957, לקבל שתי מנות חיסון נגד חצבת. מבוגרים שנולדו החל משנת 1978 ואילך, נכללו בתכנית חיסון של שתי מנות נגד חצבת. בתוך כך,  מבוגרים שנולדו בין השנים 1957-1977: לפי נתוני משרד הבריאות 85% לפחות מהם מוגנים כנגד חצבת בעקבות חיסון או תחלואה טבעית במחלה.

עוד מדגישים במשרד הבריאות כי אוכלוסיית הילדים נמצאת בעדיפות עליונה לחיסון  - כל הילדים צריכים להתחסן במנה הראשונה בגיל 12 חודשים ומנה שניה בכיתה א'. ילדים שלא חוסנו עד היום  - חשוב שימהרו להתחסן.

עוד ברעננה
מיכאל פרוסמושקין 20/09/2019
זאב גולדשמיט 15/09/2019
מיכאל פרוסמושקין 12/09/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
מבצע הקש בדלת יצא לדרך
מבצע הקש בדלת יצא לדרך
חנוכה שמח בליונס כפ"ס
'אני בטוח שזו תחילתה של מסורת'
גנית לב-ארי
מינוי חדש בעיריית הרצליה
העיצוב הסקנדינבי
העיצוב הסקנדינבי - קווים לדמותו
פרויקט בת מצווה מיוחד בקיבוץ כפר מנחם
אלה בקהילה
רמי ויניב ושני ילדיהם
"אין סיבה שיפלו אותנו"
ליאון עיואן
"אל תוותרו על החלומות שלכם"