רעננה

דגל הגאווה יונף על בניין העירייה?

לקראת חודש הגאווה מבקשת סיעת מר"צ ברעננה להציג על בניין העירייה את דגל הגאווה

זאב גולדשמיט 20/05/2019
מאירועי חודש הגאווה בשנה שעברה ברעננה
צילום: זאב גולדשמיט

לקראת חודש הגאווה והסובלנות שיצוין ברעננה בחודש יוני, סיעת מר"צ רעננה מבקשת מראש העיר חיים ברוידא להציג על בניין העירייה את דגל הגאווה.

חברת המועצה ד"ר עדית דיאמנט הגישה בשם סיעת מר"צ הצעה לסדר לקראת ישיבת מועצת העיר שתתקיים מחר (שלישי) ובו שתי בקשות: האחת, שעיריית רעננה תציג על בניין העירייה את דגל הגאווה למשך חודש יוני על מנת לסמל פומבית את תמיכת העיר בקהילת הלהט"ב בעיר, והשנייה, שעיריית רעננה תתמוך ותעזור לכל פעילות מקומית של תושבים ובני נוער לקדם הבנה וסובלנות של הציבור ברעננה כלפי קהילת הלהט"ב.

בין נימוקי ההצעה לסדר מדגישים חברי סיעת מר"צ, שרוב תושבי רעננה – חילוניים ודתיים – מקדמים יחסים של סובלנות וקבלה בין חלקי האוכלוסייה; שעיריית רעננה מקיימת מאז 2013 בחודש יוני אירועים לציון חודש הגאווה והסובלנות; שהעירייה תומכת בפעילויות שונות למען הקהילה הלהט"בית בעיר, ושראש העיר הביע במהלך קמפיין הבחירות את תמיכתו בקידום סובלנות ופעילות למען קהילת הלהט"ב.

אין זו הפעם הראשונה שסיעת מר"צ מבקשת להציג על בניין העירייה את דגל הגאווה בשבוע הגאווה והסובלנות. בכל המקריים הקודמים זה לא יצא אל הפועל. עם זאת, אירועי הגאווה ברעננה צוינו בעבר בהפנינג במרכז העיר, ובשנים האחרונות העירייה בצעד מבורך מקיימת אירועי תרבות והסברה, שפתוחים לכלל התושבים.

ראשי הסיעות הדתיות ברעננה כמובן מתנגדים להניף את דגל הגאווה.

סגן ראש העיר ויו"ר רשימת "באמונה", חיים גולדמן: "הציבור הדתי מאוד סובלני כלפי הציבור הלא דתי ואינו מתערב באורחות חייו הפרטים של איש זה או אחר. יחד עם זאת, אנו מצפה שאנשים לא יערבו את אורח חייהם הפרטיים במרחב הציבורי".

יו"ר הרשימה הדתית המאוחדת, עו"ד אלי אלוש: "אני דוגל בדעה שכל אדם באמונתו יחייה, אבל לא צריך לעשות פסטיבל גדול ממה שקרוי 'חודש הגאווה'. ידוע שבקרב הציבור הדתי קיימת התנגדות לאורח החיים של הלט"בים, שהוא אסור על פי ההלכה, ויש ציבור גדול בעיר שהצגת דגל הגאווה יגרום לו לאי-נחת ולמבוכה. רעננה דוגלת בסובלנות, עיר שתושביה מכבדים זה את זה, ולכן הייתי ממצפה שהציבור הלא דתי של מר"צ יידעו לכבד את הצרכים של הציבור הדתי ואת דרך החיים שלהם, כמו שהדתיים יודעים לכבד צרכים של אנשים שאינם שייכים לזרם הדתי. לא יהיה ברעננה מצעד הגאווה, זה מצעד מיותר".

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
רעננה בחרה: חיים ברוידא
מיון חדש ב"וולפסון"
בת ים מובילה בפינוי בינוי
האונס הקבוצתי בהרצליה: הפרקליטות סגרה את התיק
גבר ואישה נמצאו ללא רוח חיים בנווה ימין
פרידה מצבי
מנכ"לית חדשה לבית ההורים העירוני בהרצליה
תחל שנה וחידושיה