רעננה

איתן גינזבורג נפרד ממועצת העיר

איתן גינזבורג שנבחר לח"כ מטעם מפלגת "כחול לבן" נפרד אמש ממועצת עיריית רעננה

זאב גולדשמיט 22/05/2019
איתן גינזבורג נפרד ממועצת העיר
צילום: מרי פארי

מועצת העיר רעננה נפרדה אמש (שלישי , 21.5.19) באופן רישמי מאיתן גינזבורג, שנבחר לחבר כנסת. בפרידה החגיגית גיזנבורג זכה לשבחים מחברי המועצה על פועלו למען רעננה, בהם שני חבריו לסיעה, גלי שחר ומיכאל רייזמן, וכן אלי אלוש, עדית דיאמנט, דרורה כהן, סגן ראש העיר חנן קריסטל וראש העיר, חיים ברוידא, שהעניק לו שי צנוע.

גינזבורג היה נרגש כשנשא דברי פרידה אחרי 15 שנים: "עברתי כמעט כל תפקיד במועצה, עד לתפקיד ראש עיר.  הרגשתי שליחות בתפקידי. אני מודה על ההזדמנות שניתנה לי לשרת את התושבים. כעת יש לי הכבוד להיות אחד מ-120 חברי הכנסת ולפעול למען אזרחי המדינה, אבל תמיד אזכור מהיכן הגעתי. אני מודה לכל שותפי בקואליציה ובאופוזיציה לדורותיהם, ולחברי הסיעה שלי שהלכו איתי כברת דרך".

גינזבורג איחל הצלחה למי שתחליף אותו, ענבר הוכברג, שהצהירה אמונים והפכה לחברת מועצה מן המניין.   בנאומה הראשון אמר הוכברג: "רעננה היא הבית שלי מזה 32 שנים, וזו זכות גדולה לשרת את התושבים. כנבחרי ציבור יש לנו אחריות ואדאג שהאוכלוסיה שאני נמנית איתה תמשיך לגדל את משפחותיהם ברעננה".

בהמשך הישיבה המועצה דנה בדו"ח הכספים לרבעון האחרון לשנת 2018 . אושר מינויו של יקי ודמני כחבר בדירקטוריון תאגיד "מי רעננה". מדובר בהצבעה חוזרת אחרי שבטעות בישיבה קודמת ודמני נכח בהצבעה. המועצה אישרה הרכב וועדת מכרזים שתדון במינוי ראש אגף חינוך, בראשה יעמוד חיים ברוידא. המועצה אישרה פטור מארנונה לעמותות  שהן מוסד מתנדב כקבוע בחוק. ניתנה הארכה חוזה להקצאת קרקע עבור ויצ"ו. בוצעו גם חילופי גברי בוועדות עירוניות שונות בעקבות עזיבת גינזבורג.

במהלך הישיבה העלתה ד"ר עדית דיאמנט ממר"צ הצעה לסדר להציג בבניין העירייה את דגל הגאווה במהלך חודש הגאווה והסובלנות, שגרר חילופי דברים בינה לבין חברי המועצה הדתיים אלי אלוש וחיים גולדמן. דיאמנט טענה שידוע שהציבור הדתי מתנגד, אבל היא לא מבינה איך הצגת דגל הגאווה אינו מכבד את הציבור הדתי. לטענתה, "כמו שאני לא אגיד להפסיק לעשות תהלוכה של הכנסת ספר תורה אם הציבור רוצה בזה, למרות שבעיני זה מיותר, יש להציג דגל הגאווה והסובלנות בבניין העירייה. סובלנות צריכה להיות לכל הצדים בחברה".

חברי מועצת העיר והעומד בראשו, חיים ברוידא, עשו כבוד לשני ספורטאי הספיישל אולימפיקס, לין קורנהאוזר וגיא ורדיקובסקי, שחזרו עם מדליות ממשחקי הספיישל אולימפיקס שהתקיימו לאחרונה באבו דאבי.

שניהם הוזמנו לישיבת המועצה וקיבלו כ"א מענק של אלפיים שקלים. קורנהאוזר זכתה במדליית כסף וארד בבאולינג, בעוד ורדיקובסקי זכה במדליית זהב בשחיה.

 

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
הפארק בהוד השרון
הפארקים בשרון - בריאים לאדם ולסביבה
קידום האומנויות בבתי הספר היסודיים
יש קואליציה
שר התחבורה בביקור ברעננה
מה חושב שר התחבורה על הנת"צ ברעננה?
מקרן – לא רק למשרד
מקרן – לא רק למשרד
חשד: גננת התעללה בפעוטות
חשד: גננת התעללה בפעוטות
פעילי הדוכן החילוני בבית החולים מאיר
"הדוכן החילוני" בבית חולים מאיר בכ"ס
הפוליטיקה של רמת השרון
הפוליטיקה של רמת השרון