רעננה

יריד מדעים ברעננה

יריד המדעים התקיים השבוע בבית הספר המדעי אמי"ת ע"ש שטראוס בכפר בתיה, רעננה

זאב גולדשמיט 22/05/2019
התלמידים יאיר שמילא ועילאי גילה עם דגם מעבורת החלל שבנו והמורה הרב אברהם שוורץ
צילום: שגיא רוזנבאום

יריד המדעים השנתי של תלמידי ביה"ס המדעי אמי"ת ע"ש שטראוס בכפר בתיה, רעננה, התקיים השבוע (ב') בהשתתפות מאות הורים, מורים ותלמידים.

ביריד, המסכם שנה של חקר מדעי בהובלת רכז יריד המדעים, דני כהן וצוות ההוראה הרב אברהם שוורץ,  אפרת פישפדר, עידו פרידמן וליטל טסלר, הציגו התלמידים עבודות מדעיות מרשימות והפגינו יכולות חקר, כתיבה, יצירה והצגה של מגוון תופעות, המצאות, וחידושים במגוון תחומים כגון תעופה, חקלאות, אנרגיות, עולם החי והצומח- ועוד.

התלמידים יצרו בין השאר דגמים של החללית בראשית, פלקון 9 ומעבורת חלל בגודל מרשים. התלמידים הדגימו תופעות פיזיקליות מרתקות ולצדם פתרונות טכנולוגיים יצירתיים לבעלי מוגבלויות ושומרי שבת.

הערב נפתח בהרצאות של יזמות חברתית אמיתית בהובלת גליה קדמי פרגמן מובילת האקדמיה ליזמות של רשת אמי"ת והמורה דורית אהרן - רכזת התחום בבית החינוך. התלמידים הציגו פיתוח עליו הם שוקדים- אפליקציה שתסייע לפעילות עמותת אתגרים לספורט אתגרי לבעלי מוגבלויות. היריד נחתם בהרצאתו של מנכ"ל קרן רמון, רן לבנה,  שחשף בפני התלמידים היבטים עסקיים וערכיים בחקר החלל הישראלי .

עדי סילברשטיין ואריאל שנקמן תלמידי כיתה ט:

"חקרנו על הלווינים, ובפרט על לוויין אופק 9. אנו סבורים שעבודת החקר עזרה לנו מאוד להבין על החלל ועל לוויינים - למדנו את הנושא ונהנו בחקר. אנו חושבים שזו דרך למידה הכי טובה שיכולה להיות, כי אנחנו בחרנו בעצמינו מה לחקור."

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
מהפכת התחבורה הציבורית בפת
מהפכת התחבורה הציבורית בפ"ת
פיס ירוק
נלחמים בשחיתות
מה זאת אהבה?
בריכת שרונית. גאוות המקום
חוזרים לקאנטרי
משאלת לב בחטיבת קלמן ברמת השרון
"משאלת לב" בחטיבת קלמן ברמת השרון
אישה נהרגה בתאונה בתל אביב
מועצת הנשים בהרצליה
מי נבחרה לעמוד בראש מועצת הנשים בהרצליה?