רעננה

עונשי מאסר לנאשמים בגידול עשרות קילוגרמים של סמים

שני צעירים מהרצליה ורעננה הואשמו כי גידלו וסייעו זה לזה לגדל 60 ק"ג של קנאביס בשתי מעבדות בהרצליה. נוכח הליך שיקום מוצלח שעברו, בית המשפט הקל בעונשם

מיכאל פרוסמושקין 22/05/2019
מעבדת הסמים בהרצליה
צילום: משטרת ישראל

15 חודשי מאסר נגזרו לפני ימים אחדים בבית משפט השלום בת"א על תושב הרצליה (32) ותושב רעננה (29) שהורשעו בגידול עשרות קילוגרמים של סמים במעבדה בהרצליה.

המעבדה נחשפה אקראית בעקבות שריפה שפרצה ב - 18 במאי 2017 ביחידת דיור הצמודה לבית ברחוב כנפי הנשרים בהרצליה. מגזר הדין עלה כי ב - 30 בספטמבר 2013 שכר הנאשם מהרצליה את יחידת הדיור, בעוד שב - 1 בנובמבר 2016 שכר הנאשם מרעננה את הבית הפרטי באותה כתובת. השניים התקינו בבית וביחידת הדיור ציוד לגידול סמים אשר כלל: גופי תאורה, מאווררים, מזגנים, פילטרים, חומרי דישון ומתקני ייבוש.

תחילה הואשמו השניים בגידול והחזקה של כ - 78 קילוגרמים של קנאביס. אולם, במסגרת הסדר טיעון,  תוקן כתב האישום כך שכל אחד מהם החזיק ביחידה 30 ק"ג נטו של צמחי קנאביס, וכן נקבע כי  כל אחד מהם גידל 30 ק"ג בביתו שלו ובנוסף סייע לחברו בהחזקת 30 ק"ג נוספים שלא לצריכתם העצמית. 

הפרקליטות עתרה לגזור עליהם עונש שבין 20 ל - 42 חודשי מאסר, מאסר על תנאי, קנס וחילוט כסף שנתפס.  מנגד, סנגוריהם, עו"ד יקי קהן, ביקש להסתפק בהטלת עבודות שירות על הנאשמים.

השופטת נעה תבור התרשמה  מאוד מהדרך השיקומית והטיפולית שעברו שני הנאשמים, כך שבסופו של דבר החליטה השופטת לגזור על כל אחד מהם 15 חודשי מאסר בפועל בניכוי הימים בהם שהו במעצר. כמו כן, הוטלו עליהם מאסרים מותנים וכל אחד מהם חויב לשלם קנס בסך 5,000 שקל. השופטת הורתה גם על חילוט 80 אלף שקל שנתפסו.

עוד ברעננה
מיכאל פרוסמושקין 20/09/2019
זאב גולדשמיט 15/09/2019
מיכאל פרוסמושקין 12/09/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
יהודית שבתאי. מסע רצוף סבל ותלאות
"הרגשתי שאני חייבת לעשות הכל כדי להישאר בחיים"
הנצחת פועלו של הנדבן יצחק אוכברג
הנצחת פועלו של הנדבן יצחק אוכברג
ש"י ספרותי
גזבר העירייה פורש
יזמים צעירים ישראל
"יזמים צעירים ישראל"
י-ם אומרת די לאלימות כלפי נשים
תקיפה בבית עסק במרכז כפ"ס
מימין דנית דברה, מיכל חייאב, טלי מורשתי, מוניקה לביא, ניר שמול
מאחורי הקירות