רעננה

נקבע מועד למצעד הגאווה ברעננה

אלי אלוש , יו"ר הרשימה הדתית המאוחדת בתגובה:"אנו רואים בחומרה את הנסיונות של גורמים באופוזציה להפר את הסטטוס קוו ברעננה"

זאב גולדשמיט 26/05/2019
אריה פרידמן , יו
צילום: פרטי

רעננה עלתה על מפת מצעדי הגאווה. ביום שלישי ה-18.6 ייערך לראשונה מצעד גאווה ברעננה, שמאורגן ע"י קבוצה של בני נוער חניכי שבט "הדר" של הצופים בשיתוף "איגי" -ארגון הנוער הגאה.

"החלטנו שאת חודש הגאווה הקרוב לא נעביר בשקט אלא נפעל לשיוויון מלא ואחדות, פונדקאות שלא עולה מאות אלפי שקלים, ולמען הזכות להביא ילדים לעולם" נאמר בהודעת המארגנים. "הגיע הזמן שגם אנחנו, תושבי העיר רעננה, נפגין סולידריות והזדהות עם הקהילה הגאה, למען האהבה באשר היא והשיוויון, להראות שסובלנות אינה רק סיסמא! דבר אחרון שאולי מטריד את חלקנו, הוא אופי המצעד. אין שום כוונה לקיים מצעד פרובוקטיבי. אנו מתכוונים לקיים מצעד שיכבד כל אוכלוסייה שתבחר להשתתף בו, בדיוק כפי שאנו נוהגים לקיים את הפעילות השוטפת שלנו".

אחד ממארגני המצעד הוא ירדן גולדשמיט (18) תלמיד י"ב במטרווסט, סטרייט לגמרי, שסיפר מהיכן נולד הרעיון: "אנחנו סטרייטים, אבל חונכנו לשיוויון , לערכים ולקבלת האחר. דיברנו בינינו מה ניתן לעשות בחודש הגאווה והסובלנות, ועלה גם נושא המצעד, והיה רוב שאמר שנלך על זה. אנחנו רוצים להעלות מודעות לנושא של הלהט"בים שאינם נהנים במדינה משיוויון זכויות כמו כל אחד אחר. גם ברעננה יש בני נוער ומבוגרים להט"בים, ולתנועת נוער יש כח לשנות דברים, ואנחנו רוצים לשנות".

חשבתם על אפשרות שמצעד בעיר שמרנית כמו רעננה עלול ליצור בעיה?

"אין בעיה, אנחנו לא נעשה מצעד פרובוקטיבי כמו בתל אביב עם משאיות וגברים בלבוש מעורטל, זה לא. המצעד מתוכנן להיות סולידי ולהתקיים בשעות אחר הצהריים ברחוב אחוזה ויסתיים ברחבת המשביר לצרכן. יש כל כך ה רבה ערים שמארגנים מצעד גאווה, כולל בכפר סבא השכנה, אין סיבה שזה לא יהיה גם ברעננה" .

תגובת יו"ר המועצה הדתית רעננה, אריה פרידמן:
"רעננה אינה מקום להפגנות אג’נדה מסוג מצעד הגאווה כמו שאינה מקום למצעד אהבה של סטרייטים, מצעד עלייה להר הבית או מצעד אלף אברכים בשחור. מצעד הגאווה מתקיים בתל אביב ובערים אחרות ואין צורך לכפות על תושבי רעננה סדר יום שאינו שייך אליהם. 
מיניות אינה נושא למצעד בראש חוצות ואיני מבין מדוע מישהו צריך לנפנף בטעם המיני שלו – סטרייט או להט"ב - בצורה פומבית. נראה כי הרצון לצעוד ב"רחובה של עיר" נועד יותר להתסיס ולפלג מאשר להפגין גאווה.

"בכלל, כמו הרוב המוחלט של תושבי העיר, איני מבין מה הצורך במצעד כזה. אם להומואים יש תביעות או תחושות קיפוח שיתכבדו ויפגינו מול הכנסת בדרישה לקבלת תביעותיהם יהיו אשר יהיו. לתושבי רעננה אין עניין בנושא זה וכל נושא המיניות המוחצנת אינה נושא לרחובה של עיר".
התגובות למצעד ממשיכות להכות גלים , יו"ר הרשימה הדתית המאוחדת, אלי אלוש, הגיב: 
"בשם הרשימה הדתית הגדולה במועצת העיר אבקש להבהיר כי אנו מתנגדים מכל וכל לכל סוג של מצעד ״גאווה״ או תהלוכת ״גאווה״ בעיר רעננה. אנו רואים בחומרה את הנסיונות של גורמים באופוזציה להפר את הסטטוס קוו ברעננה . אני סמוך ובטוח שגם ראש העיר, חיים ברוידא, לא יתן ידו להפרת הסטטוס קוו. אבקש להזכיר שאנו מצויים בתקופת העומר בו אנו מציינים בצער ובאבל את פטירתם של 24 אלף תלמידיו של רבי עקיבא, מפני שלא נהגו כבוד זה בזה."
 
יו"ר סיעת  "באמונה" חיים גולדמן הגיב:
 
 
 
 
 
"רעננה ידועה לאורך שנות קיומה כעיר רב גונית ורב תרבותית בה חיים זה לצד זה בהרמוניה ושקט ציבורים מגוונים . המצעד המדובר הינו צעד חד צדדי היוצר פרובוקציה מיותרת ויגרום להקצנה ביחסים הרגועים בן הגוונים השונים בעיר. אני קורא ליוזמי המצעד להימלך בדעתם בטרם יהיה מאוחר , ויהיה בלתי אפשרי לתקן את הנזקים לטווח הארוך שהדבר יגרום לעיר רעננה ולתושביה".

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
הדר לביא
דרישה לעצירה מינוי יולי גת למ"מ מנכ"ל מפעל המים
נחזיר את רמהש להיות העיר מס 1
"נחזיר את רמה"ש להיות העיר מס' 1"
בן 18 חשוד בשוד עובד זר
זו לא דמוקרטיה, זו שנאה
זרם הגולף
זרם הגולף
פעילות ענפה במרכז התורני בהודש
פעילות ענפה במרכז התורני בהוד"ש
מבהירה את הבלתי ידוע
עינת גיל מלווה ומאמנת עסקית
אם הכל אנרגיה , כדאי שתלמדי להטעין אותך באנרגיה הנכונה לך