רעננה

ברוידא יגיע למצעד הגאווה

ראש עיריית רעננה , חיים ברוידא פרסם היום פוסט ובו הודיע על כוונתו להגיע למצעד הגאווה בעיר

זאב גולדשמיט 28/05/2019
ברוידא , יגיע למצעד הגאווה בעיר
צילום: אלן שיבר

ראש העיר רעננה, חיים ברוידא, הודיע היום (שלישי) בפוסט אישי שבכוונתו להגיע למצעד הגאווה הראשון שיתקיים בעיר. ברוידא חשף בנימה אישית מעט פרטים על היחסים בינו לבין בנו, חבר בקהילה הגאה, והבהיר שכמו שהוא מגיע לאירועים קהילתיים, אירועי ספורט וחגיגות בית כנסת, אין שום סיבה שלא יכבד גם את חניכי תנועת הצופים.

"עוד הרבה לפני שנהייתי ראש עיר, אני האבא הגאה של בן. זוכר היטב את הרגע בו בן סיפר לנו על יציאתו מהארון. זוכר היטב את התחושה שלי באותם הרגעים." כתב ברוידא בדף הפייסבוק שלו. 
"בן הוא הבן הבכור שלנו. שירת ביחידת המודיעין 8200. בוגר וסטודנט מצטיין במכון הטכנולוגי  HIT. כיום מרצה במכון ומעצב תעשייתי מוערך. גידלנו וחינכנו אותו לאהבת האדם. אני אוהב אותו. גאה בו ואתמוך בו תמיד כדי שיהיה מאושר. 
ילדיי יודעים שהם יכולים להתקשר אלי שבעה ימים בשבוע, 24 שעות ביממה ותמיד אהיה שם בשבילם.
השנים ברעננה כתושב ואיש ציבור לימדו אותי שדרך החיים בעיר שלנו מייצגת אחווה ושלום בין משפחות דתיות, משפחות חילוניות וכל משפחה בעיר. בדרכי הפוליטית אני חוזר ומדגיש את ערך אהבת האדם. את האחדות, וקבלת האחר והשונה. 
"אין עיר אחת בישראל שבה כולם מקבלים את כולם וחיים זה לצד זה כמו ברעננה שלנו.. בימים אלו כשהשיח גועש סביב נושא הגאווה, חשוב לי לעשות סדר כבר שבוע ימים רועמים ברקע גורמים פוליטיים ברעננה ומי מטעם במטרה לייצר בעיר ריב ומדון.  

עוד הוסיף ראש העיר: "קבוצה הדוגלת דרך קבע ללבות ולהעצים קיטוב בתוכינו. הם האחראים לסילוף דברי והכנסת מילים בפי. הם גם האחרונים שיכולים להטיף או ללמד אותי על גאווה. 
"אומר בקצרה ובאופן ברור. מפקד משטרת כפר סבא העניק לשבט "הדר" של הצופים רישיון להזדהות עם הקהילה הגאה בצעדה מכבדת ומכובדת על המדרכה. אני מאוד מעריך את מעורבותם החברתית של חניכי תנועות הנוער ברעננה בכל נושא ועניין. 
"לכן, בדיוק כפי שאני הולך לתערוכות שנפתחות בעיר, לאירועים קהילתיים, להכנסות ספר תורה, לחגיגות בבתי הכנסת ולתחרויות ספורט, אני מתכוון להגיע גם לאירוע הזה, ואכבד את המשתתפים השונים.
הקסם של רעננה הוא היכולת שלנו לחיות יחד לכבד ולהכיל אחד את השני. על זה אלחם ולא אוותר".

יו"ר המועצה הדתית בעיר, אריה פרידמן, הגיב: "לדעתי זו טעות מצד ראש העיר, אבל אני מכבד אותו ואת מה שיש לי לומר אגיד לו בארבע עיניים."

חברי  שבט "הדר" של הצופים שמארגנים את המצעד, ברכו על הודעתו של ראש העיר.

איתי מידן, שבט הדר, ממארגני המצעד: "אני שמח שלא נכנע לקולות כאלו ואחרים, ובחר בדרכו שלו להדגיש את ערך אהבת האדם, אחדות וקבלת האחר והשונה - ואהבת לרעך (גם אם הוא לא בדיוק) כמוך!.

 מזמינים את כל תושבי העיר לקחת חלק במצעד שיתקיים ב-18.6

עוד ברעננה
זאב גולדשמיט 01/12/2019
זאב גולדשמיט 28/11/2019
זאב גולדשמיט 28/11/2019
זאב גולדשמיט 18/11/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
"הילדים שלנו לא נרדמים עד השעה 12 בלילה כמעט בכל יום"
קינן. השירה לעולם נשארת
ריקוד חייו
פגיעת הרקטה במושב משמרת
רעננה ערוכה לכל תרחיש
מהומה בישיבה: ברוידא ניהל בפעם הראשונה את ישיבת מועצת העיר
מתמטיקה, הבעה, טאי צ'י ודמיון מודרך
מצרכים שחובה בכל מטבח בריא
4 מצרכים שחובה בכל מטבח בריא
בניגוד לחוק: הקלפי בבית רני לא הייתה מונגשת
אלבום לנופלים