רעננה

שני פקחים הותקפו בהרצליה על ידי תושב רעננה

יו"ר ועד הפעולה הארצי של הפקחים אומר כי בגלל אופי העבודה והאלימות הגוברת ישנו קושי בגיוס פקחים. לדבריו, מזה זמן דורשים הפקחים לעבוד בזוגות ולצייד אותם בלחצן מצוקה או במצלמת גוף

מיכאל פרוסמושקין 29/05/2019
שני פקחים הותקפו בהרצליה
צילום אילוסטרציה iclip art

תושב רעננה, בן 39, הואשם לפני ימים אחדים בתקיפת שני פקחי עיריית הרצליה ושוטרים.

על פי כתב האישום, שהוגש בתום חקירת תחנת גלילות, הנאשם ניגש לפקח עיריית הרצליה שהיה במהלך עבודתו באזור כיכר דה שליט ושאל אותו מדוע נרשם דו"ח חניה לרכב במקום. לאחר שהפקח לא הגיב, הנאשם, קילל אותו, תקף אותו בבעיטה לפניו. בשלב זה הזעיק הפקח סיוע משטרתי. השוטר שהגיע ניגש אל הנאשם וביקש ממנו להתלוות אליו. בתגובה הנאשם הכה אותו בפניו במכת אגרוף.

שני פקחים ואדם נוסף נחלצו לעזרתו של השוטר, כאשר על פי התביעה כל אותה העת המשיך הנאשם להשתולל באלימות כלפי השוטר והפקחים ולחבוט בהם.

 השוטר אף הופל אל הרצפה כתוצאה מבעיטה של הנאשם בראשו ותוך כדי שהוא מאיים על הפקח: "חכה אני אתפוס אותך, אני אהרוג אותך, אני אפרק אותך, מה אתה נותן דו"חות?"

לאחר ההשתלטות על הנאשם הוא נלקח לתחנת גלילות, אך גם בתחנה המשיך הנאשם להשתולל, הפיל מסך מחשב ושבר אותו. כאשר הוצא מחוץ לחדר החקירות, הכה שוטר נוסף בראשו במכות אגרוף והפיל את השוטר אל הרצפה. כתוצאה מהתקיפה, נזקקו שני הפקחים והשוטר לטיפול רפואי.

באמתחתו של הנאשם הרשעות קודמות, בעיקר בעבירות אלימות בגינן ריצה במצטבר 74 חודשי מאסר.

שמואל שי אלבו, יו"ר ועד הפעולה הארצי של המפקחים, אמר: "נושא התקיפות הוא משהו שהוא יום יומי בכל הארץ. זאת תופעה שצריך לעקור אותה מהשורש כי זה משהו שרק הולך ומתגבר. לדעתנו לא מטפלים בזה כמו שצריך וצריך להגביר את ההרתעה.  צריך להבין שזה לא תפקיד נוצץ במיוחד, גם התגמול וגם תנאי העבודה קשים. אנשים באים לעשות את התפקיד מתוך שליחות ולא לעשות רע לתושבים".

 עוד מציין כי אלבו כי בגלל אופי העבודה והאלימות הגוברת ישנו קושי בגיוס פקחים. לדבריו, מזה זמן דורשים הפקחים לעבוד בזוגות ולצייד אותם בלחצן מצוקה או במצלמת גוף".

עוד ברעננה
מיכאל פרוסמושקין 15/08/2019
מיכאל פרוסמושקין 08/08/2019
זאב גולדשמיט מיכאל פרוסמושקין 27/07/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
עם הפנים לחלל
צעיר נהרג בתאונה בירושלים
שתי חב' יזמיות החלו לקדם פינוי בינוי ביוספטל
הרוג בתאונת עבודה בקריות
מלחמת השלטים
אב ובנו חשודים בעבירות סמים
עשרות דיווחים על ריחות שריפה חריפים
החופש הגדול בסימן שיפור בניקיון החופים
שיפור בניקיון החופים