רעננה

לשמור על הגחלת

בקבוצת הנשים בכדורעף מקווים להישאר חלק מצמרת ליגת העל. דרור גורן, מנכ"ל מועדון הנשים, מספר על הקושי הכלכלי בשמירה על זרות איכותיות ועל השינויים שהקבוצה תעבור לקראת העונה הבאה

זאב גולדשמיט 29/05/2019
דרור גורן (משמאל) והצוות המקצועי של הקבוצה
צילום באדיבות הקבוצה

קבוצת הכדורעף נשים מכבי רעננה סיימה עונה מוצלחת בליגת העל, בסיומה נעצרה רק בחצי גמר הפלייאוף, ובמועדון כבר נערכים להכין את העונה הבאה.                                                                           

מכבי רעננה נאלצת להיפרד משתי השחקניות הברזילאיות, ברונה לאמוס וטליטה נסימנטו, לא משיקולים מקצועיים, אלא כיוון שלמועדון אין את היכולת הכספית להמשיך להחזיק אותן. תקציב קבוצת הנשים של רעננה קוצץ, יהיה נמוך יותר מאשר בעונה שעברה ויעמוד על כ-600 אלף שקל, לאחר שעיריית רעננה קיצצה כעשרה אחוזים בתקציב עמותת הספורט.                                                            

במקביל, נערכים במועדון להשאיר את השלד של השחקניות הישראליות. שתיים מהן כבר לא יצליחו להשאיר. יעל לוטן וגל מליאר, בחרו לפרוש מכדורעף ופניהן ללימודים. לוטן תחל בקרוב ללמוד מערכות מידע ומחשוב, בעוד מליאר תחל בקרוב ללמוד חינוך גופני. "נאלצנו לקצץ סכום משמעותי בתקציב, ולכן לא נוכל להחזיק שלוש שחקניות זרות ונסתפק בזרה אחת, איבונה ואליגורה מפולין" סיפר מנכ"ל מועדון הנשים דרור גורן, "מבחינה מקצועית ומנטלית שתי הברזילאיות ממש התאימו לנו, אחרי שהשתלבו נהדר וקידמו את הקבוצה בשנתיים האחרונות, אבל לא נוכל לחרוג מהתקציב כדי להשאיר אותן. אנחנו במגמה להשאיר את הסגל מהעונה שעברה, ובשלב זה ימשיכו אצלנו הליברו אנה כהן, שחקנית האמצע אורן עובדיה וכנראה גם יאל בנימין, איתה נדבר כשתסיים את המשימה  בנבחרת ישראל. עדיין לא ברור אם נאסטיה צ'יבוטרו תמשיך אחרי הפציעה שעברה. נקדם את שלוש השחקניות הצעירות שלנו: נועה קבקוב, אלה טבקרו ושי ברם. נעלה מהנוער את השחקנית מיקה פז, ובהמשך נחפש מוסרת, קבלנית ושחקנית אמצע".

דרור, האם קשה למצוא בשוק שחקניות כדורעף ישראליות?

"לגמרי. האקדמיה למצוינות שאמורה להיות הספק המרכזי, לא מצליחה לייצר יותר משלוש-ארבע שחקניות מיד שנה, וכל הקבוצות בונות על אותן שחקניות, אבל ננסה לבחור שחקניות רכש טובות. למרות הקיצוץ בתקציב, המועדון ימשיך לשאוף להיות בין ארבע הגדולות של כדורעף הנשים".

עוד ברעננה
אוריאל טרוצקי. מרעננה לנבחרת אורוגוואי
זאב גולדשמיט 12/06/2019
מנחם קורצקי , דרבי השרון בסוף הסיבוב
זאב גולדשמיט 11/06/2019
עדן זיו. אלופת ישראל לגילאי 16 בקפיצה במוט
זאב גולדשמיט 06/06/2019
קבוצת הרוגבי נשים. ממשיכה לזכות בתארים
זאב גולדשמיט 29/05/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
דר להבית אקרמן מומחית לרפואת עור
חשיפה לשמש מסוכנת
תערוכת תנועת מכחול בהרצליה
תערוכת "תנועת מכחול" בהרצליה
סב(ת)אות מרחוק
סב(ת)אות מרחוק
שלומית בונה סוכה, בטוחה
הפסד מכובד
אישום: אנסו את חברתם לאחר שהתעלפה
אנסו את חברתם לאחר שהתעלפה
ראש מועצת קדימה צורן ביקר בגרמניה
רעננה במקום 6 בדירוג הערים הבינוניות
רעננה במקום 6 בדירוג הערים הבינוניות