רעננה

לשמור על הגחלת

בקבוצת הנשים בכדורעף מקווים להישאר חלק מצמרת ליגת העל. דרור גורן, מנכ"ל מועדון הנשים, מספר על הקושי הכלכלי בשמירה על זרות איכותיות ועל השינויים שהקבוצה תעבור לקראת העונה הבאה

זאב גולדשמיט 29/05/2019
דרור גורן (משמאל) והצוות המקצועי של הקבוצה
צילום באדיבות הקבוצה

קבוצת הכדורעף נשים מכבי רעננה סיימה עונה מוצלחת בליגת העל, בסיומה נעצרה רק בחצי גמר הפלייאוף, ובמועדון כבר נערכים להכין את העונה הבאה.                                                                           

מכבי רעננה נאלצת להיפרד משתי השחקניות הברזילאיות, ברונה לאמוס וטליטה נסימנטו, לא משיקולים מקצועיים, אלא כיוון שלמועדון אין את היכולת הכספית להמשיך להחזיק אותן. תקציב קבוצת הנשים של רעננה קוצץ, יהיה נמוך יותר מאשר בעונה שעברה ויעמוד על כ-600 אלף שקל, לאחר שעיריית רעננה קיצצה כעשרה אחוזים בתקציב עמותת הספורט.                                                            

במקביל, נערכים במועדון להשאיר את השלד של השחקניות הישראליות. שתיים מהן כבר לא יצליחו להשאיר. יעל לוטן וגל מליאר, בחרו לפרוש מכדורעף ופניהן ללימודים. לוטן תחל בקרוב ללמוד מערכות מידע ומחשוב, בעוד מליאר תחל בקרוב ללמוד חינוך גופני. "נאלצנו לקצץ סכום משמעותי בתקציב, ולכן לא נוכל להחזיק שלוש שחקניות זרות ונסתפק בזרה אחת, איבונה ואליגורה מפולין" סיפר מנכ"ל מועדון הנשים דרור גורן, "מבחינה מקצועית ומנטלית שתי הברזילאיות ממש התאימו לנו, אחרי שהשתלבו נהדר וקידמו את הקבוצה בשנתיים האחרונות, אבל לא נוכל לחרוג מהתקציב כדי להשאיר אותן. אנחנו במגמה להשאיר את הסגל מהעונה שעברה, ובשלב זה ימשיכו אצלנו הליברו אנה כהן, שחקנית האמצע אורן עובדיה וכנראה גם יאל בנימין, איתה נדבר כשתסיים את המשימה  בנבחרת ישראל. עדיין לא ברור אם נאסטיה צ'יבוטרו תמשיך אחרי הפציעה שעברה. נקדם את שלוש השחקניות הצעירות שלנו: נועה קבקוב, אלה טבקרו ושי ברם. נעלה מהנוער את השחקנית מיקה פז, ובהמשך נחפש מוסרת, קבלנית ושחקנית אמצע".

דרור, האם קשה למצוא בשוק שחקניות כדורעף ישראליות?

"לגמרי. האקדמיה למצוינות שאמורה להיות הספק המרכזי, לא מצליחה לייצר יותר משלוש-ארבע שחקניות מיד שנה, וכל הקבוצות בונות על אותן שחקניות, אבל ננסה לבחור שחקניות רכש טובות. למרות הקיצוץ בתקציב, המועדון ימשיך לשאוף להיות בין ארבע הגדולות של כדורעף הנשים".

עוד ברעננה
זאב גולדשמיט 15/08/2019
רוני קידר. עזב לאחר 16 שנים
זאב גולדשמיט 08/08/2019
יהל מלמד (משמאל) ואיתי גבע. להתקדם במכבי רעננה
זאב גולדשמיט 07/08/2019
אבנר יאור. סגל צעיר ותוסס
זאב גולדשמיט 31/07/2019
ניר ארדיטי עם יובל בישט ואביעד לוי
זאב גולדשמיט 31/07/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
נפתח המחזור השני של האבסטייר אקדמי
מבוטח, נשרף לך הבית? התכונן לביקור השיילוקים
נדחתה עתירת בן ארי סקעת על תוצאות הבחירות לראשות הליכוד ברעננה
נדחתה עתירת בן ארי סקעת על תוצאות הבחירות לראשות הליכוד ברעננה
הכן כלבך לקיץ
מתיחת פנים לסינמה סיטי גלילות
סטארט-אפ ירוק
חניכי כנפיים של קרמבו  בחולון
תנועה עם מעוף
צוות ההקמה של בית הספר החופש להיות
בית ספר מונטסורי בכפר סבא ייפתח כבר בשנת הלימודים הקרובה