רעננה

חישוב מסלול מחדש?

מפגש מעניין בין נציגי הציבור הדתי לנציגי שבט הדר של הצופים ברעננה ונציגי "איגי" בניסיון להעתיק את מסלול מצעד הגאווה בעיר

זאב גולדשמיט 05/06/2019
חניכי שבט הדר ברעננה
צילום: זאב גולדשמיט

מצעד הגאווה ברעננה המתוכנן להתקיים ב-18.6, ממשיך לעורר הדים. כעת מתברר שהשבוע התקיימה בלשכת ראש העיר פגישה רבת משתתפים בין  ראשי הציבור הדתי בעיר ובכירים משבט הדר של הצופים ועמותת איגי, בניסיון להגיע להבנות לשנות את מיקום המצעד.

במהלך הפגישה הוצע לנציגי הצופים להעביר את המצעד לחלק המערבי של הרחוב הראשי, אחוזה, החל מהנשיאים ועד לפארק רעננה. חברי הצופים הבטיחו לבחון את ההצעה, אבל דחו הצעה אחרת לקיים את המצעד בפארק רעננה. בשיחות פנימיות אמרו שהם מעדיפים שמצעד הגאווה יתקיים כמתוכנן במרכז אחוזה, שכן לטענתם המצעד לא יהיה פרובוקטיבי וכל רצונם הוא להביע תמיכה בקהילה הלהט"בית. נציג הציבור הדתי אמרו שמצעד גאווה במרכז רחובה הראשי של רעננה באזור שבו מסתובבים דתיים עלול לערער את היחסים הטובים בין דתיים לחילוניים בעיר. הפגישה הוגדרה כחיובית ונועדה לקירוב לבבות.

חבר המועצה , אלי אלוש, מהרשימה הדתית המאוחדת, שנכח במפגש, אמר: "כל הכבוד לראש העיר, חיים ברוידא, שיזם את המפגש, ועשה הכל כדי להגיע להבנות".

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
הרצאה בבית קינן
זה היה רגע של ניצחון
"זה היה רגע של ניצחון"
רחובות עם הפנים לחנוכה
שטח הגינה הציבורית במתחם זרובבל. מתי יחלו העבודות?
מדוע מתעכבת הקמת הגינה הציבורית במתחם זרובבל?
לחמאגון טורקי
מתכון ב-5 דקות לחמאג'ון טורקי
הסכמי איחוד בין המועמדים
עיריית כפס ונציגי השכונות הירוקות נגד מפעל בראון
עיריית כפ"ס ונציגי השכונות הירוקות נגד מפעל בראון
תערוכה בגלריה בפארק רעננה
תערוכה בגלריה בפארק רעננה