רעננה

גינות שעשועים יוקצו לילדים אלרגיים

עיריית רעננה תקצה גני שעשועים מיוחדים לילדים הסובלים מאלרגיות למוצרי מזון שונים

זאב גולדשמיט 10/06/2019
יאיר זיגדון, יו
צילום: פרטי

ראש העיר של רעננה, חיים ברוידא, הודיע על הפיכתן של שלוש גינות שעשועים לגינות בטוחות לילדים אלרגיים. מדובר בילדים הסובלים מאלרגיה למוצרי מזון מסוימים, במטרה ליצור מקום בטוח לשחק בו. הדבר ייעשה ע"י הסברה והצבת שילוט בתחום הגינות שיוקצו לכך הקוראים להימנע מהכנסת מזון אלרגי לשטח הגן.
"כוחנו כקהילה נמדד פעמים רבות ביכולתנו לצאת מאזורי הנוחות להם אנו רגילים ולנקוט בהתחשבות ייתרה כלפי הזולת. עשרות ילדים ברעננה סובלים מרגישות גבוהה לתוצרי מזון מסויימים" אמר ברוידא. "המטרה תהיה לאפשר גם לילדים הסובלים מאלרגיות מזון מסוימות להגיע בבטחה ולשחק בגני שעשועים בעירנו. המאמץ הינו משולב ומזמן לקהילה מבחן של אחריות הדדית. משיחות עם הורים ואנשי חינוך בעיר, אני יודע שזה בהחלט אפשרי, הדבר תלוי בנו".

בבית הספר היסודי "דקל" שבמזרח העיר משקיעים משאבים ותשומת לב לילדים אנרגיים למזון. השנה קיימו פיילוט בנושא בעקבות הגעתו לפני שנה של תלמיד חדש לכיתה א', שסובל מאלרגיה למזון.

"לפני שנה דנו עם מנהלת בית הספר, ענבל פליישמן, כיצד עלינו להיערך לנוכח הגעתו של תלמיד חדש לבית הספר עם דרגת אלרגייה חמורה לשומשום, בוטנים, טחינה וכיוצא בזה" סיפר יאיר זיגדון, יו"ר הנהגת ההורים ב"דקל". "יצרנו פיילוט להנהגת ההורים של תפריט אחיד שהצטמצם בצורה דרמטית, וביקשנו לקבל את חוות דעתם. התגובות היו נהדרות ומרגשות, וכשכולם הגיבו בחיוב הוצאנו את התפריט לכלל ההורים בבית הספר. הילדים שיתפו פעולה, וכך זה עובד אצלנו כל השנה"

מדוע לא ניתן היה לתת לילד האלרגי תפריט מיוחד שמתאים רק לו?

זיגדון: "מספיק שילד אחר בבית הספר אכל מוצר שיש בו את האלרגנים האלה, או נגע בשולחן, או שאכל במבה וזה היה באוויר, והילד האלרגי הריח את זה, הוא בסכנת חיים".

אז מה הנהגת בית הספר עשתה בנידון?

"החלטנו שלא מכניסים לבית הספר מוצרי מזון שמכילים את האלרגנים.באירועים חגיגיים מוזמנות מנות מיוחדות עבור התלמיד מכיתה א'. יש בבית הספר ילדים נוספים שאלרגיים ללקטוז ואלרגיות נוספות. באירוע האחרון של 'יום בריאות'  עשינו הפרדה מוחלטת בין פרווה חלב עם שילוט מתאים. האב של הילד האלרגי פתח קבוצת וואצאפ שבה חברים הורים מכל רעננה של ילדים אלרגיים, ושם מתקיימת הסברה ודיונים בנושא".

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
שמחת בית השואבה בכפ"ס
צעיר נהרג בתאונה עצמית בצפון
יריד התחפושות מגיע לרעננה
יריד התחפושות מגיע לרעננה
למה הודלפו המסמכים?
כתב אישום בגין הריגת צעיר
דניאל גרינברג בקמפיין חדש
דניאל גרינברג בקמפיין חדש
המכתב שלו צורם
"המכתב שלו צורם"
מימין: עוד אסף זמיר, שמואל רחמים, רמי ליבנת, עוד רועי נחום.
בלעדי ל"קול רענן" - ניצחו את העירייה