רעננה

אנשי הסיירת

שישה מתנדבים מרעננה הקימו את סיירת התיקונים, במטרה לעזור לאנשים מבוגרים, או לנזקקים

זאב גולדשמיט 10/06/2019
שישה מתנדבים מרעננה הקימו את סיירת התיקונים
צילום באדיבות סיירת תיקונים

יש אנשים שהפרוטה אינה מצויה בכיסם, ותיקונים הכרחיים בבית הם עבורם מותרות. בשביל זה הוקמה לפני כארבעה חודשים "סיירת התיקונים ברעננה", שבעזרת מתנדבים שאיכפת להם מסייעים לאנשים וותיקים לתקן כל מה שדרוש.

מי שהקים את הסיירת הוא אלי פישמן, מהנדס חשמל, שיחד עם מספר מתנדבים נוספים מגיעים לבתים של תושבי העיר, ועושים מצוות. אחד מהמתנדבים שמפעילים את הסיירת הוא אמיר פוירמן, שסיפר: "סיירת התיקונים שמה לה למטרה לסייע לאוכלוסיות נזקקות, קשישים וניצולי שואה. במהלך הסיורים שלנו נחשפנו למספר מצבים קשים, כמו אישה שגרה בדירת 'עמידר' בקומה רביעית, וכל תקרת הדירה שלה מקולפת . חתיכות טיח נפלו וממש רואים את הברזלים של היסודות. גייסנו צוות של מתנדבים ששיפצו את דירתה."

תן דוגמאות נוספות?

"אישה נכה שלא יכולה להיכנס ולצאת מהאמבטיה הקטנה, ואין היכן להתקין בחדר האמבט מוט תמיכה. הפתרון המעשי היה לפרק את האמבטיה ולהתקין מקלחון. הצלחנו לגייס בעל עסק לזגגות מרעננה, שמוכן להתקין בחינם את המקלחון והוא גם מכר את המקלחון במחיר עלות. או למשל, אישה מאוד מבוגרת  שלא היה לה חשמל בבית, וגם הגינה שלה היתה מוזנחת. פישמן סידר את החשמל, דאגנו שזגג יסדר את החלונות השבורים, בני נוער מבני עקיבא סניף מרכז ומפרויקט חינוך למצוינות 'חמש אצבעות' פינו את הפסולת והגרוטאות מהגינה, וגם תיקנו את שער הבית שלה"

מי הם מתנדבי הסיירת?

"שישה מתנדבים שפועלים בהרמוניה. מי שהקים ויזם את הסיירת הוא אלי פישמן, ולצידו אביחי ארביב, צמרת גבע, דוד וייל, יצחק קויש ואנוכי. לכל אחד תפקיד מוגדר, ואנחנו מסתייעים במתנדבים נוספים. כמובן שאנחנו מסתייעים באיש מקסים, דורון בכר, רכז התנדבות בעיריית רעננה".

מהיכן הגיע הרעיון של סיירת תיקונים?

"ראינו שדואגים לאנשים נזקקים בארוחות, אבל ראינו שלאנשים יש צורך גם בתיקונים, ולא תמיד יש להם למי לפנות".

כצד אתם יודעים שלא פונים אליכם מתחזים?

"כשנכנסים לבית אנחנו כבר מבינים במי מדובר, ואנחנו גם בקשר עם מחלקת הרווחה".

אם אתם מעוניינים להצטרף לסיירת תיקונים, או שאתם יודעים על מישהו מרעננה שאין ביכולתו לשפץ את דירתו, ניתן לפנות לאמיר פוירמן בטלפון:  052-6310631

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
"ביום אני לכלוכית ובלילה סינדרלה"
עינת גיל מלווה ומאמנת עסקית
אם הכל אנרגיה , כדאי שתלמדי להטעין אותך באנרגיה הנכונה לך
חשד: ביצע עבירות מין בקטינות
ילד בן 4 נפצע מפגיעת אוטובוס בתל אביב
"בני עקיבא" ביקרו במרכז גמילה בירושלים
לקראת צום יום הכיפורים
חוף הרצליה. בין הנקיים בארץ
חופי הרצליה הם בין הנקיים בארץ
שייק קרם וניל עוגיות
שייק קרם וניל עוגיות