רעננה

דגל הגאווה נתלש משער כניסה לבית של חבר הקהילה ברעננה

אסף רוזנהיים חבר הקהילה אמר בתגובה: "על כל דגל גאווה שישחיתו, אנחנו נניף עשרה דגלים נוספים. אני קורא לציבור התושבים ברעננה לבוא ולתמוך בחברי הקהילה"

זאב גולדשמיט 13/06/2019
שער הבית ממנו נתלש דגל הגאווה
צילום באדיבות המשפחה

אלמונים תלשו השבוע את דגל הגאווה שנתלה בביתו הפרטי של אחד מחברי הקהילה הלהט"בית ברעננה. חברי הקהילה בטוחים שהדבר קרה כתגובה למצעד הגאווה שעומד להתקיים בעיר ביום שלישי, והם מקווים שמדובר במקרה חריג, ושלא יתגלו מקרה אלימות.

אסף רוזנהיים, תושב רעננה, חבר ב "איגי" מתגורר באחד הרחובות המרכזיים ברעננה. ביום שלישי יצא מביתו בשעה חמש אחר הצהריים ודגל הגאווה שתלה על שער הכניסה הונף בגאווה. כעבור חמש שעות כשחזר לביתו, הדגל כבר לא היה שם, אלא נתלש והושחת. שני ילדיו שהוא מגדל באושר היו באותה שעה בבית עם בייביסטר, אבל הם לא שמעו דבר. הוא הגיש תלונה במשטרה.

אסף גדל בירושלים, ואחרי שהייה ממושכת בניו יורק, חזר לישראל ובחר לקבוע את מקום מגוריו ברעננה מתוך ידיעה שזו עיר מקבלת. "מצאתי עיר בעלת צביון מאוד משפחתי, שהיה לנו מאוד חשוב" סיפר אסף. "אנחנו משפחה מסורתית, כי גדלתי בבית דתי. הגעתי לרעננה שידועה כעיר פלורליסטית ובאוכלוסייתה האיכותית והמקבלת. כששמענו על מצעד הגאווה זה מאוד נגע לליבי. אני מעורב בארגון 'איגי, ומכיר מקרוב את המצוקה של נוער שגדל בידיעה שהרבה אנשים שונאים אותם. היה חשוב לנו לעזור לחבר'ה של המצעד, לכן קנינו להם דגלי גאווה. גם אנחנו בחרנו לתלות בביתנו דגל גאווה, כדי שתהיה  ניראות בעיר המדהימה שלנו".

אסף המשיך וסיפר: "דגל הגאווה היה תלוי במשך שבוע על שער הבית שלנו, בית פרטי לא בניין משותף. זה לא הפריע לאף אחד, אבל ביום שלישי יצאתי לפגישה, ובשעה עשר בלילה כשחזרתי הבית ראיתי דגל שנקרע. היה ברור שזה נעשה מתוך ונדליזם, מישהו קרע אותו משם באמצע היום. ללא בושה וללא חשש  מישהו תלש דגל שהיה תלוי על שער של בית פרטי, וידע שאף אחד לא יעצור אותו".

"זה מאוד כאב לי, ובפעם הראשונה הרגשתי תחושה של חוסר ביטחון בעיר הזאת, העיר שלי שבה הרגשתי מאוד בטוח עם משפחתי. למחרת פרסמתי פוסט שקיבל הרבה חיזוקים מצד אחד, אבל גם תגובות שהראו חוסר ידע. אנשים שאלו מדוע צריך מצעד גאווה ברעננה, והתשובה שלי לאותם אנשים ששואלים היא שמצעד גאווה זו הזדמנות להראות לנוער מופלא וקורבן לבריונות בבתי הספר מצד מי שמתיימרים להיות חבריהם ועם אחוזי התאבדות - המצעד זו אמירה שאנחנו רוצים בטובתם. אף אחד לא אומר שמי שמשתתף במצעד צריך לקבל את הנטייה הזאת, אלא אתה רק אומר שמי שאתה לא תהיה, אנחנו אוהבים ומקבלים אותך.

" אנשים קישרו את המצעד עם חושפנות, בגדי ים ועירום, אבל זה האופי של תל אביב, עיר של ים ומסיבות. ברעננה ובערים אחרות מדובר במצעד גאווה שונה לגמרי. למשל בירושלים קהילות דתיות באו לתמוך. ולא ציפינו שיהיו ערים אחרות שיהיה בהן  מצעד כמו חיפה , טבריה, באר שבע. וגם בערים שסובבות את רעננה כמו  הרצליה, כפר סבא,  הוד השרון ורמת השרון – בכולם יש אירועי ראווה, ורק רעננה היא כמו מובלעת שמתעקשת שלא יהיה פה מצעד גאווה, ואני שואל למה?  כדי למשוך לרעננה אוכלוסייה צעירה, חזקה, פלורליסטית, אנחנו צריכים להראות שאנחנו מקבלים את כל האוכלוסייה, גם את זו המוחלשת והמופלה".

לאסף יש מסר ברור מהמקרה: "על כל דגל גאווה שישחיתו, אנחנו נניף עשרה דגלים נוספים. אני קורא לציבור התושבים ברעננה לבוא למצעד הגאווה כדי לתמוך בנו".

ועוד באותו עניין. אחרי שעיריית רעננה סירבה לתלות את דגל הגאווה בבניין העירייה, סיעת מרצ רעננה יוצאת בימים אלה במבצע של תליית דגלי הגאווה על מרפסות בתי התושבים, והן מזמינים את תושבי העיר לרכוש ב-15 שקלים (מחיר עלות) דגל גאווה ולתלות אותו בחזית ביתם. למעוניינים, ניתן לשלוח הודעה לטלפון: 052-8878947.

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
"תנו לבננו סיכוי להרגיש כמו כולם"
פצוע בינוני בהתהפכות טרקטורון באשקלון
מהנדס העיר פורש
השילוט המבלבל ברחוב בחרושת ברעננה
שילוט סותר ברחוב החרושת ברעננה
אחד מכל דבר
חילופי תפקידים במכללת ספיר
זירת אירוע הדקירה בירושלים
גבר נדקר למוות בדירה בירושלים
אלוף במתמטיקה