רעננה

יואל עזרזר נדרש להחזיר 1.2 מיליון שקלים

מדובר בתביעה אזרחית של חברה קדישה נגד המנכ"ל לשעבר של החברה, יואל עזרזר

זאב גולדשמיט 16/06/2019
יואל עזרזר  , חוייב להחזיר 1.2 מיליון שקלים
צילום ארכיון: אלן שיבר

בית הדין האזורי לעבודה בת"א חייב את המנכ"ל לשעבר של עמותת חברה קדישא רעננה, יואל עזרזר, להשיב לעמותה סך של 1,200,000 ₪ בגין הטבות שקיבל שלא כדין במהלך תקופת עבודתו , בנוגע למימון ביטוח בריאות לכלל משפחתו, לקיחת כספי מזומן של עובדים שנועדו לחופשות ושימוש ברכב שלא כדין.

פסק הדין זה ניתן בשבוע שעבר. מדובר בתביעה לא שגרתית שהוגשה על ידי העמותה, באמצעות עורכי הדין גדעון רובין וערן שוהם ממשרד עו"ד רובין שמואלביץ, כנגד מנכ"לה לשעבר, ששימש בעבר גם כסגן ראש עיריית רעננה והינו דמות מוכרת ברעננה.

 עזרזר נעצר בשעתו על ידי המשטרה בחשד לעבירות מרמה ושוחד במסגרת תפקידיו בעמותה ובעיריית רעננה, אם כי בסופו של דבר החליטה פרקליטות מחוז מרכז לסגור את ההליך הפלילי מחמת חוסר ראיות. העמותה הגישה ערר על החלטה זו, וכן הגישה תביעה אזרחית נוספת בסך 1.5 מיליון שקל. עזרזר הגיש תביעה שכנגד לקבלת תשלומים שלטענתו נשללו ממנו.

מנגד נקבע על ידי מותב בית הדין (השופטת אסנת רובוביץ-ברכש ונציגי ציבור מר מרדכי נגר ומר אבי איילון) כי חברא קדישא רעננה וחברי הועד המנהל ידעו על  גובה שכרו  של מנכ"ל העמותה  לרבות ההטבות שקיבל שפורטו בתלושי השכר של הנתבע , וסכומים אלו אושרו במסגרת אישור הדוחות הכספיים של העמותה. משכך נדחתה תביעת המעסיקה להשבת שכר עבודה ותנאים נוספים שפורטו בתלושי השכר.

כמו כן נקבע, כי התנהלות מנכ"ל העמותה  היתה חמורה וחריגה, במיוחד נוכח מעמדו כמנכ"ל  במשך שנים  רבות ,שאנשי הועד המנהל האמינו בו בעיניים עצומות ונראה כי המנכ"ל ניצל את מעמדו שלא כדין. נקבע כי המנכ"ל פעל בחוסר תום לב ובניגוד עניינים ממשי לתפקידו ולאינטרסים של המעסיקה, תוך שהוא  נטל לעצמו הטבות רבות שלא כדין, תוך שמעשיו מהווים הפרת משמעת חמורה.

לפיכך, עזרזר חוייב להשיב לעמותה סכום חסר תקדים בסך 1,200,000 ₪ ובנוסף נקבע כי בנסיבות אלו אינו זכאי לפיצויי פיטורים. עם זאת,  נקבע כי על העמותה לשחרר לעזרזר את הכספים הצבורים לו בקרן הפנסיה ובקרן ההשתלמות.

פרקליטו של עזרזר עו"ד ירון קוסטליץ, מסר בתגובה: "בית הדין האזורי לעבודה דחה את מרבית טענותיה של החברה קדישא וקבע כי לא היה מקום לתבוע ממר עזרזר סך של למעלה מארבעה מיליון שקלים, שעה שכל השנים החברה קדישא אישרה את שכרו ותנאיו של מר עזרזר. בית הדין קבע שעזרזר שיפר לעיין ארוך את בתי העלמין בעיר. ביחס לחופשות של העובדים – כל העדים העידו כי הם יצאו לחופשות עם משפחותיהם מידי שנה בשנה, כך שלא היה מקום לחייב את עזרזר לשלם סכומים אלה. יודגש, כי הפרקליטות אשר בחנה את עניין העובדים , החליטה כי לא נפל רבב בהתנהלותו של עזרזר. בית הדין קבע כי החברה קדישא עיכבה שלא כדין את שחרור קרן ההשתלמות והפנסיה של עזרזר, וקיבל את תביעתו".

 

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
"אני הסודני הכי מסוכן"
שלושה פצועים בקטטה בקרית ים
חמישה בעקבות אחד
רקדו את הקיץ
הצהרת כוונות
שירה רמתי זוכת תחרות טבע עירוני בקטגוריית בתי ספר יסודיים
תחרות צילום ילד טבע
יאיר ורדי מנכ"ל מרכז סוזן דלל מקבל פרס מפעל חיים
מרכז לאונקולוגיה נחנך ב"סורוקה"