רעננה

עצרת מחאה נגד מצעד הגאווה ברעננה

ביום שלישי תתקיים עצרת מחאה ותפילה בבית הכנסת הגדול בזמן שיתקיים מצעד הגאווה ברעננה. הרבנים בעיר קראו שלא להיגרר לאלימות. חבר המועצה הדתי, ארז ברט, שאחראי על תנועות הנוער, אמר: יש לשמור על מרקם היחסים המיוחד בעיר"

זאב גולדשמיט 16/06/2019
ארז ברט
צילום: מיכל סלע

תושבי רעננה הדתיים מתכננים לקיים עצרת מחאה ביום שלישי הקרוב נגד מצעד הגאווה בעיר. העצרת תתקיים באותה שעה שיתקיים המצעד, בבית הכנסת  הגדול. בתכנית: אמירת פרקי תהילים ברוב עם, דברי מחאה ע"י הרבנים שליט"א, ותפילת מנחה בסיום ההתאספות.

רב העיר רעננה, הרב יצחק פרץ ורבני הקהילות, פרסמו הודעה לפיה "תורתנו הקדושה רואה בערכי המשפחה ערך עליון.  התורה שוללת כל שינוי מצורת המשפחה המסורתית המקובלת, ועל כן אנו באים להודיע את מורת רוחנו וכאבנו מהאירועים המתוכננים ברחובה הראשי של רעננה".

הרבנים קראו לציבור הרחב שלא ליטול חלק באירועים אלה (קרי מצעד הגאווה ז.ג.), והוסיפו שכיוון שדרכיהם דרכי נועם,  הם מבקשים מהציבור שלא לנהוג באלימות ולא להיגרר לפרובוקציה.

בתוך כך, חבר מועצת העיר, ארז ברט, שהוא איש דתי, אחראי מטעם המועצה על תנועות הנוער, לכן מעניין היה לשמוע את דעתו לגבי מצעד הגאווה ברעננה , שמארגנים חניכים מהצופים.

"מדובר בסוגיה קהילתית מסובכת" אמר ברט. "אני מברך את פעילי הצופים על עצם פועלם למען נושא קהילתי אותו הם סימנו כראוי לפעולה ומקווה לראות פעילויות קהילתיות נוספות מצד עוד תנועות נוער בעיר. באשר למצעד עצמו, מתוך תפיסה יהודית, פלורליסטית ודמוקרטית, אני מאמין בשוויון זכויות לכל חבר בקולקטיב הישראלי הרואה במדינת ישראל - מדינה יהודית ודמוקרטית. אך דומה בעיני שלא זו הסוגיה אלא קיום המצעד גופו. הדבר החשוב בעיני הוא מרקם היחסים המיוחד שידענו לקיים ברעננה בין הקהילות השונות והמגוונות שלנו ומשכך אני מתפלל כי המצעד, ככל שיתקיים על פי חוק, ישמור על אופי מכבד, לא פרובוקטיבי ומתחשב מצד כל הקהילות בעיר בכדי לא ליצור מצב של רצון לקיים אמירה חברתית שתביא, חס וחלילה, לפגוע בקהילתיות המיוחדת שלנו, בה רב המשותף על המפריד".

עוד ברעננה
זאב גולדשמיט 17/11/2019
זאב גולדשמיט 14/11/2019
זאב גולדשמיט 12/11/2019
זאב גולדשמיט 11/11/2019
זאב גולדשמיט 10/11/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
אושרה תוכנית שדה דב
אושרה להפקדה תוכנית שדה דב
רשימת 'העבודה' למועצת העיר
מחטף או החלפת חדרים?
מחטף או החלפת חדרים?
שבועיים של אמנות חופשית במוזיאון
'גל ירוק' בציר טשרניחובסקי
מועצת העיר אישרה עדכון אוטומטי של 2.58% אחוז בארנונה
מועצת עיריית רעננה אישרה עדכון אוטומטי של 2.58% אחוז בארנונה
הסוף לאירועים מסחריים בחוף דור/ נחשולים
הסוף לאירועים מסחריים בחוף דור נחשולים
בחזרה לכיתה
בחזרה לכיתה