רעננה

חייו של תושב רעננה ניצלו

עיירנות של רופאה ממכבי שירותי בריאות הצילה את חייו של בר פהימה(18) תושב רעננה

זאב גולדשמיט 18/06/2019
דורית בן עזרא ובר פהימה
צילום באדיבות "מכבי" שירותי בריאות

עירנות ואיבחון מדוייק של רופאת משפחה ממכבי שירותי בריאות הצילו חיו של נער מרעננה, באירוע שהתרחש בשבוע שעבר במרפאת מכבי ברעננה.

בר פהימה (18) תושב רעננה מעולם לא סבל מבעיות בריאות. הוא  פעיל בספורט אתגרי, משחק בקבוצת כדורסל ומתאמן בחדר כושר. פני כשבועיים, לאחר שסיים אימון שגרתי בחדר כושר, חש עייפות קיצונית ולא מוסברת. התקופה הייתה מאוד עמוסה, בר היה מוטרד במשימות, מבחנים ופעילות רבה. כשהחל ללכת לכיוון ההרכב שבחנייה החל מלהרגיש בקוצר נשימה ובקושי הצליח להתניע. "קוצר הנשימה היה חריף. ממש לא הצלחתי לקחת נשימה אחת מלאה. זה היה מאוד מלחיץ" סיפר בר.

לבקשת אימו פנה להיבדק אצל רופאת המשפחה במכבי שירותי בריאות, שערכה לו מספר בדיקות ולאחר שיחה קצרה שלחה אותו בדחיפות לבצע צילום רנטגן. במרכז הרפואי הראשי של מכבי שירותי בריאות ברעננה קיבל אותו טכנאי הרנטגן יוסי לוי, שביצע צילום חזה, וכשהבחין בממצאים הזעיק את מנהלת מכון הרנטגן דורית בן-עזרא ובו במקום הם הבינו שמדובר במקרה של פנאומוטורקס (קריסת ריאה). בן עזרא שלחה בדחיפות את צילום הרנטגן לפענוח וכשהחשש הראשוני אומת, ניידת טיפול נמרץ פינתה את בר לבית החולים.

מנהלת מכון הרנטגן הסבירה: "חשדתי שמדובר במצב של קריסת ריאה, כיוון שתופעה זו בדרך כלל מופיעה אצל אנשים בעלי מבנה גוף צר ומחייבת התערבות מיידית ודחופה".

בבית החולים פהימה עבר הליך כירורגי שפותח את כיס האוויר בריאה ואושפז למשך מספר ימים במחלקה לטיפול נמרץ . "במשך ימים הסתובבתי במחלקה כשרק ריאה אחת מתפקדת והלב שלי היה בסכנת תפקוד" סיפר פהימה.

הרופאים בבית החולים הסבירו לו שהאבחון והטיפול המיידי של הרופאה וצוות טכנאי הרנטגן של מכבי, הם שהצילו את חייו. כמו כן, המליצו לו לנוח ולהפסיק לשלושה חודשים את הפעילות הספורטיבית. על הספורט האתגרי- צלילה, בנג'י וטיפוס הרים, יצטרך לוותר לכל החיים. "קבלתי את החיים שלי במתנה ועכשיו נשאר לי בעיקר להיזהר ולשמור על עצמי" סיכם פחימה.

עוד ברעננה
זאב גולדשמיט 12/09/2019
זאב גולדשמיט 21/08/2019
הרבה חן בן אור צפוני, עירית בר ואנה פוזמנטיר. יש להן בית
זאב גולדשמיט 15/08/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
מחזקים את תחושת הביטחון
כיתת ותיקים שלישית בחדרה
הווטרינר  דר גיל שביט
כיצד לטייל עם חיות המחמד בקיץ
חזרה לנצח
יו"ר חדש לעירוני רעננה
אישום: לקחו שוחד מעובדים זרים
אישום: לקחו שוחד מעובדים זרים שהפעילו דירות הימורים
 חשד: הצתת רכב ותקיפה על רקע חוב כספי
חשד: הצתת רכב ותקיפה על רקע חוב כספי
יום התנדבות בגינה
שותלים ונהנים עם החברים מבית אנוש