רעננה

2,500 איש במצעד הגאווה הראשון ברעננה

גם חברי כנסת מכחול לבן וממר"צ השתתפו. ראש העיר חיים ברוידא נשא נאום מרגש. המצעד עבר בשקט יחסי. שבעה עוכבו לחקירה בחשד לפגיעה במהלך התקין של המצעד. במקביל התקיימה תפילה בבית הכנסת הגדול בהשתתפות מאות אנשים דתיים שמחו נגד קיום המצעד

זאב גולדשמיט 18/06/2019
תחילת המצעד (צילום: זאב גולדשמיט)

 אלפי בני אדם השתתפו הערב (יום שלישי) במצעד הגאווה הראשון שהתקיים ברעננה תחת אבטחה כבדה. למצעד הגיעו נציגי מפלגת  "כחול-  לבן שהשתתפו במצעד. 


18:15: בין הצועדים במצעד ברעננה גם חברי הכנסת מוסי רז, אורלי פרומן, מיקי חיימוביץ ואיתן גינזבורג, שכיהן כראש העיר של רעננה. הצועדים הניפו דגלי גאווה ונשאו בשלטים בעד שיוויון זכויות לקהילה הלהט"בית: " החופש שלי הוא החופש שלך". בשעה שרבים צועדים במצעד הגאווה, התקהלו בבית הכנסת הגדול בעיר, שממוקם קרוב מאוד לנקודת הפתיחה של המצעד;  מאות תושבים דתיים לתפילת מחאה נגד המצעד. 
 
18:20:  לפני זמן קצר עוכבו לחקירה בתחנת המשטרה שבעה חשודים, ארבעה מהם (בני 14, 17 ו -  18)  החזיקו ברשותם ביצים  והם חשודים בהפרת הסדר הציבורי במהלך המצעד. שלושת האחרים  (בני 16, 27 ו -  30) עוכבו בחשד לפגיעה במהלך התקין של המצעד וחשוד נוסף (38) מקלקיליה שאותר בסמוך למצעד ובבדיקה נמצא כי הוא שוהה בלתי חוקית בישראל. מהמשטרה נמסר כי :משטרת ישראל תאפשר את חופש המחאה אך לא תתיר שום הפרה של החוק ושל הסדר הציבורי ותפעל למיצוי הדין עם מפרי החוק". 


18:45: הצעדה ברחוב אחוזה הסתיימה והקהל הרב מתאסף בשעה זו ברחבת החנייה שליד המשביר לשעבר, שם די ג'י הנעים את זמנם ומוסיקה הושמעה ברקע, רגע לפני הנאומים. 
 
19:30: המצעד הסתיים בשירת התקווה. על פי המארגנים, במצעד לקחו חלק כ - 3,000 איש ואישה. 


 

 

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
תנו לקרוא בשקט
שר העבודה והרווחה חיים כץ הגיע לביקור בלשכתו של ראש עיריית פתח תקווה
בפתח תקווה מקדמים את רווחת התושבים
 מלונדון להדרכה בתחנת מדא בעדי
מלונדון להדרכה בתחנת מד"א בעדי
שער הבית ממנו נתלש דגל הגאווה
דגל הגאווה נתלש משער כניסה לבית של חבר הקהילה ברעננה
אישום: גנב אופנוע, נמלט מהמשטרה והתנגש במעקה
אישום: גנב אופנוע, נמלט מהמשטרה והתנגש במעקה
היום הגדול מתקרב? איך לחגוג את מסיבת הרווקות ואת יום החתונה עם טעם טוב בפה?
היום הגדול מתקרב? איך לחגוג את מסיבת הרווקות ואת יום החתונה עם טעם טוב בפה?
שמואל (מולה) רבינוביץ
שמואל (מולה) רבינוביץ, מוותיקי רעננה הלך לעולמו
ב(ע)ין השורות
ב(ע)ין השורות