רעננה

בגלל המצעד: אלי אלוש התפטר מהקואליציה

פרסום ראשון: יו"ר הסיעה הדתית המאוחדת הפתיע כשהתפטר בשל קיום מצעד הגאווה במרכז העיר וטען שיש בכך הפרה בוטה של הסטטוס קוו. מעיריית רעננה נמסר: "ראש העיר מצר על התנהלותו בימים האחרונים של אלי אלוש בדרך של פילוג והתרסה, על פני שיח ואחדות"

זאב גולדשמיט 19/06/2019
אלי אלוש בישיבת מועצה

התפתחויות בקואליציה ברעננה. אלי אלוש, יו"ר הסיעה הדתית המאוחדת, הודיע היום בישיבת המועצה על התפטרותו מהקואליציה.

אלוש ביקש לשאת נאום בפתח הישיבה, אבל ראש העיר חיים ברוידא טען שזה לא על סדר היום ולא איפשר לו לנאום. לאחר שהבין שלא יוכל לשאת דברים; אלוש קם מכיסאו, ניגש לראש העיר ומסר לו את מכתב ההתפטרות. 

הסיבה להתפטרות היא קיום מצעד הגאווה לראשונה בעיר רעננה. אלוש כותב במכתבו שהמצעד פגע קשות בריגשות הציבור הדתי  והיה בעידוד ראש העיר, שלטענתו היה צריך להיות קשוב לציבור הדתי ולנסות להעביר אותו לפארק רעננה. 
"אני לא רואה טעם להעניק לגיטימציה לקואליציה שכזו ולכן אני יגיש בזאת את התפטרותי מחברותי בקואליציה ומהנהלת העיר עד לתיקון העוול הגדול שנוצר", כתב אלוש. 

לאחר הישיבה אלוש הוסיף: היה פה ניסיון לסתימת פיות. התפטרתי כי יש לי עקרונות. הרגשתי שאני לא יכול להישאר בקואליציה. הרבה אנשים חשבו שאני סתם מאיים אבל הוכחתי שאני לא איש של כיסאולוגיה ומעתה אלחם בקואליציה הזאת למען תושבי העיר". 

מן הראוי לצאת שברוידא קיבל מיד את התפטרותו של אלוש ואף חתם לו על המכתב עם הקדשה שיהיה לך בהצלחה. 

שני חבריו לסיעה לורן עייאש ודרורה כהן לא יתפטרו מהקואליציה. עם זאת, עייאש אמר שהוא שוקל את נושא ההתפטרות ועליו להתייעץ עם ראשי הקהילה הצרפתית ששלחו אותו למועצה. כשנשאל לגבי התפטרותו של אלוש, אמר עייאש, אמר: "אני יכול להבין אותו". 

למרות התפטרותו של אלוש, לברוידא יש קואליציה יציבה של 14 חברים. כבר בישיבה היום, אלוש הצביע עם האופוזיציה נגד העלאה האוטומטית שקבע משרד הפנים בנוגע לארנונה.

מעיריית רעננה נמסר: "ראש העיר קיבל בו במקום את התפטרותו של חבר המועצה אלי אלוש ואף איחל לו על מכתב ההתפטרות "דרך צלחה בהמשך דרכך" . ראש העיר מצר על התנהלותו בימים האחרונים של אלי אלוש בדרך של פילוג והתרסה, על פני שיח ואחדות". 

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
צמצום הבירוקרטיה בפרויקט חדשני
ציורי נחום גוטמן
"מאחורי קירות המוזיאון"
רוסלנה רודינה
נבחרת הסלבס החדשה של רשת גלי
שני פצועים בתאונה ליד הוד השרון
שני פצועים בתאונה ליד הוד השרון
כיצד מפחיתים את הסיכון למחלות לב?
חיים בריא
נשיא המדינה פתח היום את הכנסת ה-21
נשיא המדינה פתח היום את הכנסת ה-21
סיגריות במסווה של אטריות
סיגריות במסווה של אטריות
גשמים עזים גרמו להצפות בכפר סבא