רעננה

"אין לנו היכן לבלות"

כך טוענים בני נוער מרעננה, המבקשים מהעירייה שתקצה שטח שניתן לייעד אותו למסיבות

זאב גולדשמיט 20/06/2019
קריסטל. נגיש הצעה מסודרת
צילום: איציק קנטי

תלמידים בחטיבות הביניים והתיכוניים ברעננה מתלוננים כי אין להם בעיר מקום מסודר שבו הם יכולים לבלות ולקיים מסיבות מאובטחות. הדבר בולט ביתר שאת לקראת החופש הגדול.

מקרה שארע ביום שישי האחרון מצביע על הבעיה. ביום שישי בערב קיימו כמה עשרות תלמידים (שכבת ט'-י') מסיבת טבע בשטח פתוח באזור בין נווה זמר לכפר נחמן.

המוסיקה גם לא הפריעה לאיש, כיוון שהמקום שבו התקיימה המסיבה היה רחוק מאזור מגורים. בני הנוער סיפרו על אווירה שמחה, די ג'יי שהרקיד את הנוער עד שסמוך לחצות הגיע למקום צוות שיטור, שהורה להפסיק את המסיבה. כשהתלמידים שאלו מה הסיבה להפסקת המסיבה, התשובה שקיבלו הייתה שמדובר בשטח פרטי, והתקבלה תלונה. בני הנוער המאוכזבים קיפלו את הציוד, ניקו את השטח ועזבו את המקום.

נציגי סיירת ההורים ברעננה, שהגיעו למקום, ניסו לסייע לבני הנוער. סיפר קצין המבצעים של סיירת ההורים, בועז יפה: "מדובר היה בשכבה הצעירה של כיתות ט', שפנו אלינו כבר לפני שבועיים וסיפרו שהם רוצים לקיים מסיבה והתחייבו שהיא תהיה בלי אלכוהול ובלי סיגריות. הם רצו מקום מאושר שיהיה תחת פיקוח, אבל לצערי אין ברעננה מקום כזה לגילאים האלה. המסיבה התנהלה ביוזמתם בצורה מופתית והאווירה הייתה טובה, עד שהגיע למקום השיטור. כנראה שבעל הפרדס ביקש לפנות אותם. רעננה היא עיר שיש בה משפחות צעירות והרבה בני נוער, כך שצריך למצוא להם מקום".

סגן ראש העיר, ניר קריסטל, שהקים בזמנו את סיירת ההורים, אומר כי בכוונתו לפעול בנושא. "אנחנו חייבים למצוא פתרון בתוך העיר לבני הנוער בגילאי חטיבה ותיכון, למצוא להם אלטרנטיבות, אחרת הם יבלו מחוץ לעיר ללא פיקוח", אומר קריסטל. "אנחנו נבדוק את הנושא ונגיש הצעה מסודרת לראש העיר. אחת האפשרויות היא להכשיר את מתחם הגלריה בפארק, מקום מאובטח שיכול להכיל עד 400 בני נוער, ונמצא לגלריה מקום חלופי".

אחת מבנות הנוער שהשתתפה במסיבה הייתה מיכל זק, שסיפרה: "לצערי לבני הנוער אין פה יותר מידי מה לעשות בסופי שבוע, לכן נאלצנו לקיים מסיבה בטבע. האווירה הייתה מצוינת, דאגנו שלא יכניסו אלכוהול למסיבה ושיכנסו רק מי שהוזמנו. מאוד נהנינו עד שנאלצנו להפסיק. הייתי מצפה מהעירייה שתמצא לנו שטח פתוח או סגור ברעננה, שאפשר לייעד אותו למסיבות, גם אם זה בתשלום במחיר סמלי. לפאבים הכניסה אסורה למי שמתחת לגיל 18, ונוצר מצב שלבני הנוער ברעננה בגילאי 15 עד 18 אין היכן לבלות".

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
קול הגאז הזה
קול הג'אז הזה
תב"ע ראשונה לפינוי בינוי אושרה בשכונת נווה עופר
הצלצול הראשון
אישום: הסתכסך עם עמיתו לעבודה והגיש נגדו תלונה כוזבת
צעירה במצב קשה כתוצאה מתאונת אופניים
 מצלמות אבטחה בשכונת הכרמים
מצלמות אבטחה בשכונת הכרמים
דיוויד בנאקסס וליאור סיבילה דוידזון
שני עוזרים אישיים חדשים בעיריית הוד השרון
עוד ענת בירן
השכנים בת"א עצרו את התמ"א