רעננה

מועצת עיריית רעננה אישרה עדכון אוטומטי של 2.58% אחוז בארנונה

מדובר בעידכון לשנת 2020 כפי שקבע משרד הפנים. רונית ויינטראוב ביקשה לוותר על התוספת בארנונה לשנת 2019, שטרם אושרה ע"י משרד הפנים. ברוידא הבהיר שהוא קיבל עירייה גרעונית ונאבק להשאיר את מעמדה כעיר איתנה, אבל הבטיח לדון בנושא

זאב גולדשמיט 23/06/2019
מועצת העיר אישרה עדכון אוטומטי של 2.58% אחוז בארנונה
צילום: זאב גולדשמיט

מועצת העיר רעננה אישרה בישיבתההאחרונה שהתקיימה בשבוע שעבר את העידכון האוטומטי לארנונה לשנת 2020 כפי שקבע משרד הפנים בגובה של 2.58 אחוז. יחד עם הארנונה שאושרה במועצת העיר לשנת 2019 בגובה 3.9 אחוז (3.58 אחוז ועוד העידכון בסך 0.32 לכל הרשויות, בתנאי שמשרד הפנים יאשר העלאה זו), מדובר בעליה חדה של 6.48 אחוז לשנתיים.

יו"ר האופוזיציה, רונית ויינטראוב ממרצ, שסבורה שמדובר בתוספת גבוהה , ביקשה בישיבה מראש העיר, חיים ברוידא, להגיע לפשרה ולוותר על תוספת הארנונה לשנת 2019 לנוכח העובדה שהיא טרם אושרה ע"י משרד הפנים. כזכור, מרצ גם פנתה למשרד הפנים בבקשה שלא לאשר לעיריית רעננה לאשר את התוספת לשנת 2019.

ברוידא השיב שהוא לוקח ברצינות את הדברים של ויינטראוב ולא פוסל אותם, אבל כיוון שהוא קיבל עירייה בגרעון, בשלב זה לא יוכל לוותר על התוספת ויהיה מוכן לדון בנושא בשלב יותר מאוחר.

"בימים אלה אנחנו בתהליך של הבראה, כי אין כסף בקופה, ואני משלם מחיר של מה שהיה בקדנציה הקודמת" אמר ברוידא, "כרגע ניאלץ לאשר את התוספת האוטומטית שקבע משרד הפנים. אני איש חברתי , אבל גם יש לי אחריות שילוחית כלפי העיר והתושבים".

ברוידא הוסיף, שהעירייה מתמודדת בימים אלה עם איום לבטל את מעמדה של רעננה כעיר איתנה – תהליך שקרה עוד בתקופה של קודמיו - ולכן לא יכול בשעה קשה זו לוותר על התוספת האוטומטית לשנת 2020. ברוידא חשף בישיבה נתונים מעניינים בנושא השכר בעירייה.  "אנחנו מתחזקים 360 עובדים יותר בהשוואה לרשות מקומית אחרת באותו סדר גודל, שזה ארבעה מיליון שקל שכר בחודש" אמר ראש העיר.

"אם חלילה יורידו את רעננה מעיר איתנה, היא תעכב לנו ביצוע פעולות ומתן שירותים" אמר סגן ראש העיר ניר קריסטל, שהבהיר שהעירייה לא מעוניינת לקצץ בשירות לתושבים. "אנחנו במצב של אין ברירה, ותהליך ההתייעלות של העירייה יימשך גם בשנת 2020".

מתחשיב שערך איגוד לשכות המסחר עולה, כי משנת 2010 ועד היום, מיסי הארנונה בכל הארץ עלו ב-19.6 אחוז, ואם נוסיף לכך את התוספת העתידית בסך 2.58 אחוז לשנת 2020 הרי שמדובר בעליית ארנונה של כ-22 אחוז בעשור.

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
מבשלים בשפת הסימנים
תקרית אלימה בבית ספר רמז
תקרית אלימות חמורה בבית ספר "רמז"
כנס מקהלות עירוני בראש העין
כנס מקהלות עירוני תשע''ט
הרוג בתאונת עבודה בכפר סבא
רמת השרון נגד קריית אונו
נכנסת לישורת האחרונה
נעצר חשוד בשוד בחנות נוחות
שרית שרעבי (מימין) עם חיילים בודדים. גם הם זכו
פרויקט "גם אני זכיתי" צובר תאוצה
הפינוי בינוי ברחוב גאולה מתעכב