רעננה

עיריית רעננה תפסיק לרסס במוסדות חינוך

בקיץ הנוכחי עוד ירססו בפעם אחרונה לפני שהרסוס יופסק על מנת ליצור מרחב ציבורי בטוח יותר

זאב גולדשמיט 24/06/2019
עיריית רעננה תפסיק לרסס במוסדות חינוך
צילום אילוסטרציה iclip art

עיריית רעננה תפסיק החל מאחד בספטמבר את הריסוס במוסדות חינוך – בתי ספר וגני ילדים - על מנת ליצור מרחב ציבורי בטוח יותר. מדובר בריסוס של קוטלי עשבים.

כזכור, בעבר עלו ביקורות בנושא הריסוס בחומר מסוג "טייפון", שאמנם מאושר ע"י משרדי הבריאות והחינוך, אבל ישנם מחקרים המצביעים שיש בו סיכון. טייפון הוא קוטל עשבים בעל פעילות סיסטמית המיועד להדברת עשבים קיימים.

במסגרת מדיניות ריסוס בטוחה, ראש העיר חיים ברוידא עידכן שבשלב שני יש בכוונת העירייה להפסיק לרסס גם בגינות ציבוריות ובגני שעשועים. "רעננה תהיה מקום בטוח יותר ובריא יותר. זו המחויבות שלי להניע ולהוביל תהליכים חדשניים למען איכות חיי התושבים" דברי ברוידא.

סגן ראש העיר ומי שאחראי על חזות העיר, ניר קריסטל, פירט: "משרד הבריאות מתיר את הריסוס, אבל אנחנו רוצים לצמצם את השימוש בו, למרות שהעלויות לטפל בעשביה ללא ריסוס יקרות יותר. ערכנו שיחה עם מחלקת הקיימות ועם היחידה האזורית לאיכות הסביבה, והגענו להחלטה שזו הדרך הכי יעילה. אנחנו מפסיקים השנה את הריסוס בגנים ובתי ספר. בחופש הגדול של התלמידים נבצע את הריסוס האחרון במוסדות החינוך, ובזה נפסיק לעד. בשנה הבאה נקיים דיון נוסף לגבי ריסוס של גנים ציבוריים ומדרכות. בשלב הזה אין פתרון למדרכות, כי זה מאד יקר."

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
בירעננה
בין אמנות לחברה
מה זה האקינג?
מה זה האקינג?
פריסייל החורף של קמדן & שוז
עגיל בן 2000 שנה נמצא בעיר דוד
עגיל בן 2000 שנה נמצא בעיר דוד
יין ישמח לבב אנוש
יין עדלאידע
פינת ישיבה לגינה לבריאות?
איפה הצמחייה בכיכרות
הזנחה באזור מלון דניאל