רעננה

מדליית זהב וקריטריון אולימפי לקלע סרגיי ריכטר

הישג אדיר לקלע סרגיי ריכטר שמשתייך למועדון מכבי רעננה

זאב גולדשמיט 25/06/2019
סרגיי ריכטר
צילום: עמית שיסל, מינסק. באדיבות הוועד האולימפי בישראל

הישג מצויין לקלע האולימפי, סרגיי ריכטר ממועדון מכבי רעננה, שזכה אתמול בהישג הכפול: מדליית זהב במשחקים האירופים במינסק, ובמקביל השיג את הקריטריון למשחקים האולימפיים בטוקיו 2020.

ריכטר (30) זכה בתחרות במינסק במדליית זהב ברובה אוויר 10 מטרים, 60 כדור כשקבע בגמר תוצאה של 250.80 נקודות. הוא הקדים את הקלע הרוסי סרגיי קמינסקי.

זו תהיה אולימפיאדה שלישית ברציפות שריכטר ייצג את ישראל, אחרי לונדון 2012 וריו 2016. כבר עשור שריכטר נמצא בצמרת הקלעים. אחד ההישגים הגדולים שלו היה ב-2013 כשזכה באליפות אירופה. באולימפיאדת לונדון סיים במקום התשיעי והיה קרוב מאוד לגמר. באולימפית ריו דורג במקום ה-14.

"ברגע ששמעתי את כולם צורחים והבנתי שהשגתי את הקריטריון לטוקיו, שיחררתי הרבה מאוד לחץ שהצטבר מתחילת העונה" סיפר סרגיי ריכטר. "כשעליתי לפודיום וניגנו את התיקווה ודגל ישראל התנוסס, כשמימינך אלוף עולם ומדליסט אולימפי, ושמאלך מדליסט אולימפי, זה משהו מצמרר. מקווה להמשיך ולהניף את הדגל הזה במשחקים האולימפיים."

שנה לפני האולימפיאדה ועם הכרטיס המובטח לטוקיו, ריכטר יוכל להתכונן בראש שקט ובלי לחץ כדי להגיע בכושר טוב למשחקים האולימפיים בפעם השלישית, ואולי להבטיח מקום בגמר. בשנים האחרונות עבר להתגורר במוסקבה, שם הוא האמין יוכל להכין את עצמו טוב יותר למטרות אליהן הוא שואף. לפני שנתיים ריכטר הפך לאבא לתאומות.

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
עונש מאסר בפועל על אי הגשת דוחות לאורך שנים
עונש מאסר בפועל על אי הגשת דוחות לאורך שנים
הקתדרה העירונית באר שבע פותחת עונה
 מבצע הזדכות על הצבים
מבצע "הזדכות" על הצבים
עיר הבירה- בבירה
חברי מועדון הליונס
הליוניסטים פתחו שנת התנדבות חדשה
משפצים  את מבנה הצופים
משפצים את מבנה הצופים
הטובות למדעים
הטובות למדעים
מדוע אין אכיפה בעיר?