רעננה

האקתון לסיכום שנה במדיה אנקורי

בבית הספר אנקורי רעננה סיכמו את שנת הלימודים שהסתיימה

כתב לוקאל 25/06/2019
האקתון לסיכום שנה במדיה אנקורי
צילום: יח"צ אנקורי

רגע לפני סיום הלימודים, ערכו בבית ספר מדיה אנקורי ברעננה האקתון שמסכם את הנושא סביבו נלמדו כל המקצועות ב-3 החודשים האחרונים, "מחאה". בתום תהליך חקר שסיכם את התקופה, הגיעו תלמידי ותלמידות כיתות ט' ו-י' בבית הספר לבית הספר ל"לילה לבן" במהלכו התבקשו להכין פעילות מחאתית סביב נושא חברתי שמעסיק ומעניין אותן ואותם.  

את הנושא שנבחר חקרו הילדים באינטרנט, ולכל נושא בנו תכנית אסטרטגית לקמפיין מחאה שמבוסס על פעילות דיגיטלית ופעילות שטח. בבוקר שלמחרת הציגו הילדים את התכניות שלהם לכלל הילדים.

התוצרים היו מרשימים ביותר, אחת הקבוצות בחרה בחוק הפונדקאות, ובנתה קמפיין המבוסס על זיהוי מוקדי כוח בקהילה הלהט"בית, עם קשרים בחברות כלכליות בעלות השפעה, במטרה ליצור לחץ כלכלי על המשק, כהמשך לקמפיין מהקיץ שעבר. קבוצה אחרת בנתה קמפיין למען תחבורה ציבורית בשבת, וקבוצה נוספת עסקה במעמד הנשים בישראל.

מדיה אנקורי, בית הספר לחשיבה ביקורתית וחברתית, שנפתח השנה ברעננה לתלמידי חטיבה ותיכון, בנוי על מודל פדגוגי דומה למודל של סטודיו אנקורי, בית הספר לחשיבה יצירתית ויזמות שנפתח לפני 5 שנים, אותו יזמו אסנת הבר קוטון ויחזקאל לזרוב. שני בתי הספר מאמנים ילדים במיומנויות המאה ה - 21, סטודיו אנקורי משתמש באמנות ככלי לפיתוח חשיבה, בעוד מדיה אנקורי, משלב בין כלים טכנולוגיים לסוציולוגים כדי לפתח חשיבה ביקורתית ולמידה מבוססת חקר, אצל ילדים בגילאי חטיבה ותיכון. שנת הלימודים נחלקת ל 3 זמנים, כשלכל ״זמן״ נושא מחולל, כשכל תחומי הלימוד, כולל הסטוריה ספרות, מדעים קולנוע וכלכלה סובבים סביבו. בכל סוף ״זמן״ משתתפים הילדים במשימת האקתון מסכמת, שמאפשרת להם ליישם, להגיב ליצור ולהציג את עמדתם.

יואב לביא, מנהל מדיה אנקורי: "ההאקתון שערכנו ופגישת סיכום השנה שערכנו עם הצוות שליווה את פתיחת בית הספר, עלו על כל הציפיות שלנו, כאנשי חינוך ומורים ותיקים המיומנים בהכנה לבגרות בשיטות הקונבנציונליות. אם היו אומרים לי לפני שנה שזו תהיה החוויה של הצוות והילדים בסיום שנה, הייתי חושב שמדובר בהזיה או במיתוסים נוסח פינלנד. ראיתי השנה ילדים ומורים עם חדוות למידה, שעברו תהליך רגשי ואינטלקטואלי, כמו שלא ראיתי מעולם. ממש ממש כיף לנו״

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
לורן עייאש ודרורה כהן החליטו על ניהול משותף
מחטף או החלפת חדרים?
מחטף או החלפת חדרים?
ניצול השואה הוריש לעוסית את טליתו
ניצול השואה הוריש לעו"סית את טליתו
שלב השאלה הזהה
אישום: פרץ לדירה וגנב רכוש יקר ערך
הקטינו את חדר האשפה
"חברת רובינשטיין ביצעה עבודות ללא היתר במקום"
חוזרת לנצח
חוזרת לנצח
אופנוען נהרג בתאונה בכביש 461