רעננה

אלוף הקריאה

הכירו את יאיר אליצור (12 וחצי) , תלמיד חטיבת השרון ברעננה - אלוף קריאת הספרים בעיר. לוקח לו חצי שעה עד שעה בממוצע לסיים קריאת ספר. על פי רישומי הסיפריה קרא בשנה האחרונה 202 ספרים. ראש העיר חיים ברוידא העניק תעודות הוקרה לחמשת הקוראים המובילים מבין ילדי רעננה המנויים בסיפרייה העירונית

זאב גולדשמיט 25/06/2019
אלוף הקריאה
צילום: פרטי

יאיר אליצור (12 וחצי), הוא תלמיד בכיתת המחוננים בחטיבת "השרון" ברעננה. עולה לכיתה ח'. בעוד ילדים אחרים בני גילו מחוברים למחשבים ולטבלטים, האהבה של יאיר היא קריאת ספרים. בשבוע שעבר במהלך שבוע הספר יאיר קיבל תעודת הוקרה מראש העיר, חיים ברוידא, לאחר שעל פי הרישומים בספרייה העירונית הוא קרא 202 ספרים – יותר מכל ילד אחר בעיר. תעודות הוקרה קיבלו גם ארבעה בני נוער נוספים, שנבחרו לאלופי הקריאה ברעננה.

יאיר אליצור, כמה ספרים אתה קורא בשבוע?

"אני משתדל להגיע לספריה מידי שבוע ולוקח בהשאלה כ- 20 ספרים. הרחיבו לי באופן מיוחד את החשבון בספרייה, כי הבינו שאני קורא הרבה. יש תקופות של מבחנים, למשל, בהם אני קורא פחות. אני קורא יותר ספרים ממה שאני מחליף בספריה, כי אני גם קונה ספרים, וארגנתי לי ספרייה קטנה בבית. אפשר לומר שבממוצע אני קורא בשבוע בין 20 ל-30 ספרים".

זה ממוצע של שלושה-ארבעה ספרים ביום. איך אתה מספיק?

"אם התחברתי לספר מסוים והוא בין מאה למאתיים עמודים, אני יכול לסיים לקרוא בחצי שעה-שעה".

מה הספר האחרון שקראת?

"'משימה עולמית 29' של גלילה רון פדר, שרכשתי בשבוע הספר. מדובר בילד וילדה אשר גוייסו למסדר מיוחד שנקרא 'מסדר האבירים העולמי' והם  יוצאים למשימות עם עוד צוותים של מדינות אחרות כדי למנוע פגיעה בכל צורה שהיא".

מהיכן הלהט להרבות בקריאת ספרים?

"זה בא מהבית. הורי עודדו אותי מגיל צעיר לקרוא ספרים.  קריאת ספרים פותח אותך לעולמות אחרים, מעניק יידע  וזה מאוד כייף לקרוא.".

בני הנוער של היום מתעסקים במחשבים וטבלטים, ופחות קוראים ספרים. אתה מרגיש את זה אצל חבריך?

"נראה לי שכן, אבל יש גם לא מעט חברים שיודעים לשלב מחשבים ובילויים עם קריאת ספרים".

 מה החלום?

"לכתוב ולחבר ספר משלי".

דורית, אימו של יאיר, הוסיפה: "מגיל צעיר הרגלנו את ילדינו שלפני השינה נכנסים למיטה עם ספר. יאיר פשוט התחבר לקריאה, ובביה"ס היסודי 'בילו', המנהלת מיקי אדלר מאוד עודדה את נושא הקריאה. מידי פעם סופרים הוזמנו לבית הספר, והיית צריך לראות באיזו התרגשות היה יאיר כשגלילה רון פדר הגיעה".

יאיר אליצור לא לבד. יתר הילדים מרעננה אלופי הקריאה הם: אופיר אמיתי (176 ספרים), רבקה חיה-אייזנמן (170), הודיה אברהם (134) ושירה עדיה הראל (127).

מספר המנויים הרשומים בספריה העירונית עומד על 32,712 . מידי חודש מצטרפים בממוצע 128 מנויים חדשים. בשנה החולפת הושאלו בספרייה 160,091 ספרים. הספר המושאל ביותר לילדים: "הרפתקאות דוד אריה בערבות רומניה" שכתב ינץ לוי, בעוד הספר שהמבוגרים מרבים לקחת בהשאלה הינו "החיים אחריך" של ג'וג'ו מויס.

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
החל פיתוח שכונת הבנים הממשיכים במיתר
במיתר החל פיתוח שכונת הבנים הממשיכים
חינוך – עניין של זוויות במגדל העמק
דר חרס במהלך הטיפול בגל תואם ביולוגי ברמבם
חדש ברמב"ם: טיפול חדש מגן על חולי סרטן הערמונית מפגיעה במעי במהלך הקרנות
חורף מסוכן בכבישים
חורף מסוכן בכבישים
רשימת תפוח: 50% נשים בשמינייה הראשונה
רשימת תפו"ח: 50% נשים בשמינייה הראשונה
יופיע בגאון
אני לא מספיק לרשום חזרתי מחול
"אני לא מספיק לרשום חזרתי מחו"ל"
לקום מתוך השכול