רעננה

גולדמן קורא לסיעה הדתית להתאחד

סגן ראש עיריית רעננה ויו"ר "באמונה" , חיים גולדמן, מבטיח לעשות יחד עם ראש העיר וחברי המועצה שהיחסים המיוחדים ששררו בין הקהלים השונים יחזרו לתיקונם, וגם מסביר מדוע לא פרש מהקואליציה בעקבות מצעד הגאווה

זאב גולדשמיט 26/06/2019
סגן ראש העיר ויו
צילום: ירון גרזון

שבוע לאחר מצעד הגאווה, בסיעות הדתיות ברעננה מנסים להביא לאיחוד מחדש ושיתוף פעולה. סגן ראש העיר ויו"ר "באמונה", חיים גולדמן, קורא לסיעה הדתית להתאחד, מסביר מדוע לא פרש מהקואליציה, והבטיח שיחד עם ראש העיר וחברי המועצה יעשו שהיחסים המיוחדים ששררו בין הקהלים בעיר, יחזרו לתיקונם.

"לא תשנא את אחיך בלבבך, הוכח תוכיח את עמיתך ולא תשא עליו חטא (יקרא י"ט)".

"בעיני האדם הדתי המאמין בתורת ישראל, מסמל מצעד הגאווה ניגוד גמור לערכי המשפחה היהודית והמשכיות עם ישראל ,העולם כולו ובנייתו לעתיד" כותב גולדמן, ומממשיך:  "התורה מצווה עלינו שלא לשנא את אחינו שנוהגים ע"פ ערכים מוטעים המנוגדים לערכינו, כפי שאנו מאמינים בהם. אך באותו המשפט מצווה אותנו התורה להוכיח את אחינו על טעותם. ושוב, לא מתוך כעס ושנאה . ופוסק הרמב"ם שיש מצווה מהתורה "להודיעו ולומר לו למה עשית לי כך וכך.. . "מהציווי 'לא תישא עליו חטא לומד הרמב"ם' . מכאן שאסור לאדם להכלים את ישראל וכל שכן ברבים, כלומר גם כשאנחנו מוכיחים את זולתינו אסור להכלימו .

"אכן, עצם קיום המצעד בטבטרה של רעננה פגע בציבור הדתי (ולא רק ) ובערכי היהדות. אך ברוח דברי הרמב"ם עשיתי מאמצים לצמצם את הפגיע למינימום ולמנוע התנגשויות רחוב בן מצדדי המצעד ושולליו. לצערי לא הסתייע בעדי לצמצם את הפגיע , מארגני המצעד התבצרו בעמדתם ,וחבל שכך. גם ראש העיר ניסה לגשר בן הצדדים אך גם אליו לא שעו.   

   "משיחותי עם מפקד משטרת כפר סבא שנתן את הרישיון לקיום המצעד וסגירת רחוב אחוזה ,התברר לי שהחלטתו נעשתה ללא התייעצות עם הגורמים בעירייה , אלא על פי החלטתו ושיקול דעתו בלבד. בשל כך ובהתייעצות עם רב העיר יצחק פרץ שליט"א ועם רבנים נוספים מרבני העיר , ובהניחי את כל השיקולים הרלוונטיים על כף המאזניים, החלטתי שלא יהיה נכון לנטוש את השותפות בקואליציה ואת ייצוג הציבור הדתי בעיר על כל גווניו. יחד עם ראש העיר וחברי במועצת העיר נעשה שהיחסים המיוחדים ששררו בן הקהלים בעיר רעננה  יחזרו לתיקונם. כפי שקראתי בקמפיין הבחירות, גם כעת אני קורא לחברי הסיעה הדתית לתת כתף ולהתאחד במטרה להיטיב עם הרוב הדומם של תושבי העיר בכלל והציבור הדתי בתוכם".

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
"טעים להכיר" חוזר
"אלומיני" - מופע אינטראקטיבי
מצטייני אוהל שלום
מצטייני אוהל שלום
רמי ויניב ושני ילדיהם
"אין סיבה שיפלו אותנו"
"רמת השרון חופשית" מתמודדת למועצה
פרויקט פינוי בינוי במתחם גון קנדי
פינוי בינוי בראש העין
מרכיבים קואליציה
שיפוץ ושדרוג בי"ס וגני ילדים בהרצליה