רעננה

פורסם דירוג הרשויות בליקויי הבטיחות באתרי בנייה

בין השנים 2018 – 2019, ברעננה הוצאו 19 צווי בטיחות להפסקת עבודה עד לתיקון הליקויים, בכפר סבא 13, בהרצליה 12, ברמת השרון 8 ובהוד השרון 6

מיכאל פרוסמושקין 26/06/2019
דירוג הרשויות בליקוי הבטיחות באתרי בנייה
צילום באדיבות דוברות איחוד הצלה

משרד העבודה והרווחה פרסם ביום רביעי השבוע את דירוג הרשויות המקומיות בליקוי הבטיחות באתרי בנייה וקרא לראשי הערים לפעול לבטיחות באתרי הבנייה.

לאור ההפקרות הבטיחותית באתרי הבנייה והידוק הפיקוח והאכיפה, משרד העבודה והרווחה ביוזמת השר חיים כץ, פנה לעשרות רשויות מקומיות על מנת שיפעילו את אחריותן בהקשר של בטיחות בעת הקמת מבנים, שנוגעת בממשקים הנוגעים לבטיחות הציבור הסובב את האתרים. בטיחות זו עלולה להיות מושפעת מהפעלה לא אחראית של עגורני צריח, ביצוע עבודות בנייה ללא מנהל עבודה, פיגומים הנבנים בסמיכות לקווי מתח ועוד.

על פי הדירוג שפורסם ומתייחס לשנים 2018 – 2019 (עד כה), ברעננה הוצאו 19 צווי בטיחות (=צו להפסקת עבודה עד לתיקון הליקויים), בכפר סבא 13, בהרצליה 12, ברמת השרון 8, בהוד השרון 6 וברמות השבים 4 צווי בטיחות. בערים אלו לא נרשמו הרוגים בתקופה זו במסגרת תאונות בנייה. 

במשרד העבודה והרווחה ציינו כי "באפשרות מהנדסי הערים להטמיע תנאים בהיתרי הבנייה וצווי התחלת העבודות הניתנים לקבלנים ולעשות שימוש ביחידות האכיפה על הבנייה בעיר, אשר מפקחות על הנעשה באתרי הבנייה בעיר, בכדי לאכוף את התנאים הללו".

שר העבודה והרווחה, חיים כץ: "איחוד הכוחות בין מינהל הבטיחות לבין הרשויות המקומיות הוא הכרחי למאבק בהפקרות באתרי הבנייה. אני קורא לראשי הערים להצטרף למאמצינו לבלימת הקטל באתרים, ולהשתמש בסמכויות שיש בידם כדי להפעיל לחץ נוסף על קבלנים שמתרשלים בשמירה על חיי אדם."

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
ניצן רייך. לאפשר לכל משפחה לצאת לחופשה
"להגשים חלום של משפחות רבות"
שחקני אתלטיקו מדריד בישראל
שחקני אתלטיקו מדריד בישראל
מתכון לפילה סלמון בלימון ותפו''א
חשד: נמלטה מהמשטרה, קפצה מגובה ונפצעה
הולכת רגל נפגעה מרכב בתל אביב
הולכת רגל נפגעה מרכב בתל אביב
פסטיבל עמים וטעמים מסעדת חצר אחורית
פסטיבל "עמים וטעמים" באשדוד
סערה בישיבת המועצה
קנס לספק מזון בגן יול"א ברעננה