רעננה

אני חוזר הבייתה

במוצאי שבת הקרובה יופיע אנסמבל ציפורלה בהיכל התרבות רעננה. אחד השחקנים והיוצרים בה הוא תומר נהיר פטלוק, שגדל והתחנך ברעננה

זאב גולדשמיט 26/06/2019
הרכב ציפורלה. סוחף ומשעשע
צילום: מיכאל טופיול

אנסמבל ציפורלה הוא תיאטרון עצמאי ובית תוכן ליצירה ישראלית מקורית. האנסמבל נוסד בשנת 2005 ומונה תשעה חברים, שלמדו יחד בסטודיו למשחק ניסן נתיב, ובחרו להקים תיאטרון חדש שיהווה אלטרנטיבה לתיאטרון הממוסד והשמרני.

 ציפורלה מציגה תפיסה ייחודית של תיאטרון המשלבת מספר רב של ז'אנרים בתוך מופע, המתחברים לכדי אירוע בימתי סוחף ומשעשע. כך למשל ניתן למצוא קטעי סאטירה ונונסנס לצד עבודת אקרובטיקה וקטעי מחול.

ההצלחה הגדולה של ציפורלה הביאה אותה עד לניו יורק, כשב-2014-2015 יצאה למסע הופעות באוף ברודוויי, והמופע זכה לכיסוי תקשורתי נרחב. באותה שנה הם הופיעו גם באוסטרליה, מילאנו וברלין.

לאנסמבל ציפורלה של גם זווית רעננית. אחד השחקנים והיוצרים בה הוא תומר נהיר פטלוק (38), שגדל והתחנך ברעננה. במוצאי שבת הקרובה, תומר יחד עם חבריו לציפורלה, יופיעו בהיכל התרבות רעננה.

"כולנו בוגרים של אותו מחזור ואותה כיתה בניסן נתיב", מספר תומר נהיר. "איך שסיימנו את הלימודים החלטנו להופיע יחד. אני חלק מהמייסדים והיוצרים של האנסמבל. הרעיון של ציפורלה, שכולנו יוצרים וכותבים בעצמנו את החומרים, אין בימאי מבחוץ שעושה את זה".

מה מייחד את ציפורלה?

"דווקא משום שזה לא נעשה ע"י בימאי אחד, כל אחד יכול להתחבר. זו יצירה שמורכבת ממוח של שמונה אנשים. עד היום היו לנו ארבע הופעות: עקיצה טבעית,  התקפת לב, אוד בירדס, והחדש ביותר הוא 'סטריאוטיפי', שאיתו אנחנו מגיעים לרעננה".

כיצד הגעת לתיאטרון?

"אהבתי משחק מגיל צעיר. את לימודי המשחק' התחלתי ב'קלעים' ברעננה – ביה"ס לאמנויות הבמה של שולי בריסקין ועם המורה האגדית נסיה רז, ומכאן הכל התפתח במהירות".

עוד ברעננה
כתב לוקאל 14/11/2019
זאב גולדשמיט 24/10/2019
כתב לוקאל 07/10/2019
כתב לוקאל 22/09/2019
כתב לוקאל 19/09/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
גאווה למערכת החינוך של בת ים
נוקתה קרקע מזוהמת במתחם הרכבת בב"ש
שקוף שזה ונדליזם
תערוכה ביפן , יובל נקר
תערוכה ביפן
אוזן שנתלשה הוחזרה למקומה בניתוח מורכב
רכב בשירות העירייה עומד על המדרכה
מחיר למשתכן בנאות שדה ברעננה
"מחיר למשתכן" בנאות שדה ברעננה
ביקור הפרלמנט