רעננה

עולה על הגל

לאחר כשנתיים מוצלחות כמאמן קבוצת הנוער של הפועל רעננה מקבל גל כהן הזדמנות וקידום לתפקיד עוזר המאמן בקבוצה הבוגרת. כהן מסכם את העבודה בקבוצת הנוער ויודע שהוא בשל לאתגר החדש

זאב גולדשמיט 27/06/2019
גל כהן. מגיע בשל לתפקיד
צילום: באדיבות הפועל רעננה

בהפועל רעננה ממשיכים לבנות את הקבוצה לעונה הבאה לליגת העל. בשלב זה הוחתמו שני שחקנים זרים חדשים:  קונה יאיא מחוף השנהב, ששיחק בניגריה, והניגרי אקינבולה סנדיי, שהיה מלך השערים בליגה השלישית בפורטוגל. ברעננה רואים בהם פוטנציאל להשבחה. גם בגזרת הצוות המקצועי חל שינוי. אחרי שנתיים מוצלחות בקבוצה הנוער, גל כהן קפץ כיתה ומונה לעוזר המאמן בקבוצה הבוגרת של מנחם קורצקי. במועדון החליטו לבצע ריענון, כשדני בונדר עזב, בעוד תמיר כהן ישאר במועדון.                                      

גל כהן (37) שיחק בעמדת הבלם בשלוש קבוצות בהן הותיר את חותמו: הפועל פ"ת (עשר שנים) בני יהודה (שלוש עונות) והפועל חיפה (חצי עונה) ופרש ממשחק בעקבות פציעה. לפני שנתיים מונה למאמן קבוצת הנוער, שם קצר הצלחה גדולה, כשהקבוצה התמודדה בצמרת, וייצרה שחקנים מוכשרים לקבוצה הבוגרת.

גל, איך אתה רואה את המעבר לבוגרים?

"זה מעבר טבעי שקיוויתי שיום אחד יקרה. הפועל רעננה ידועה כמי שנותנת הזדמנות ומקדמת לא רק שחקנים צעירים, אלא גם מאמנים דוגמת חיים סילבס, דודו אברהם, דני בונדר. עברתי שנתיים טובות בנוער. זו ההזדמנות להודות לאשר אלון ולדמיין רויטמן על האמון ועל ההזדמנות שקיבלתי".

עוזר מאמן בליגת העל זה לא מעבר מהיר מידי?

"עשיתי קריירה ארוכה כשחקן ובכל מועדון הייתי קפטן. כמאמן התחלתי בקבוצת נוער, ולמדתי רבות בהפועל רעננה. כעת אני אהיה עוזר מאמן במועדון, ומדובר בתהליך טבעי שמאמן הנוער עולה יחד עם שחקנים צעירים שעלו אף הם לבוגרים, וכך אוכל להיות חונך עבורם. מדובר ביואב תומר, בן סביר, רועי לוי, עמית כהן, והשנה עולים לבוגרים שון קלימקין ועומר מזרחי".

כיצד אתה מסכם את התקופה שלך באימון הנוער?

"קיבלתי הרבה כלים מקצועיים, ניהוליים ומנטליים, והשנתיים האלה מביאים אותי מוכן לתפקיד החדש. קיבלתי המון במחלקת הנוער של הפועל רעננה ואני מקווה להחזיר מהידע שלי בקבוצה הבוגרת. בנוער היו לנו שנתיים מדהימות. בשנה הראשונה התמודדנו על האליפות וסיימנו במקום שלישי, שזה לא נתפס, ובעונה השניה סיימנו במקום שישי. הכי חשוב שהצלחנו לקדם שחקנים טובים לקבוצה הבוגרת".

גל, מה החלום שלך?

"להצליח בתפקיד החדש, ללמוד ולקבל כלים להמשך ולהתבסס במועדון. עשיתי תהליך נכון של שנתיים עבודה עם שחקני נוער, וכעת אני עומד לעזרתו של מנחם קורצקי, שאיתו הייתי בקשר לאורך התקופה שאימנתי בנוער, והחלפנו דעות לגבי שחקנים. כמובן שהמטרה בעתיד הרחוק יותר היא להיות מאמן בליגת העל, אבל לכך יש עוד זמן, וכשזה יקרה אגיע לשם מוכן".                                          

את מקומו של גל כהן באימון קבוצת הנוער של הפועל רעננה ימלא זוהר קמינסקי, שאימן בהצלחה את קבוצת נערים ב', וגם בכך רואים המשכיות.

 

עוד ברעננה
זאב גולדשמיט 13/11/2019
זאב גולדשמיט 12/11/2019
זאב גולדשמיט 07/11/2019
זאב גולדשמיט 07/11/2019
זאב גולדשמיט 30/10/2019
זאב גולדשמיט 23/10/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
חשד: איש סגל במוסד חינוכי הטריד מינית
לוח הצגות ומופעים לשבוע הקרוב
לוח הצגות ומופעים לשבוע הקרוב
עיריית רחובות נערכת לחגים
החייל שנהרג ברצועת עזה סמל ראשון אביב לוי מפת
החייל שנהרג ברצועת עזה: סמל ראשון אביב לוי מפ"ת
ענבל ליבר  , אני רואה המון תעצומות נפש
"דווקא במצבי משבר הבסיס הרוחני שלנו לא נשבר"
מגדל העמק מעצמת גיו גיטסו
מגדל העמק מעצמת ג'יו ג'יטסו
הפוליטיקה של כפר סבא
הפוליטיקה של כפר סבא
יתוש הטיגריס האסיאתי
שני חולים בנגיף הזיקה נדבקו בעודם שוהים בתאילנד ובצפון אמריקה ואובחנו בישראל