רעננה

המבנים הישנים יחודשו במסגרת פינוי בינוי?

וילה רמה וסולל בונה , שניים מהמבנים הישנים ביותר באיזור התעשייה ברעננה צפויים לעבור חידוש במסגרת פינוי בינוי

זאב גולדשמיט 02/07/2019
וילה רמה , יעבור חידוש?
צילום: זאב גולדשמיט

שני מבני תעשייה ישנים ומתפוררים באזור התעשייה ברעננה, וילה רמה ובניין סולל בונה, משוועים לתכנית פינוי בינוי. ראש העיר חיים ברוידא נפגש לאחרונה עם מספר בעלי העסקים בבניין "וילה רמה" ברחוב החרושת פינת וייצמן, ועל דעתם הבטיח לקדם תכנון כולל של המתחם, כדי לבנות בניין בתקנים אדריכליים התואמים את העידן הנוכחי. כפי הנראה, גם בניין סולל בונה יכלל בתכנית הבניה מחדש, אם זו אכן תצא לפועל.

מדובר בשני מבנים מיתולגים שמוכרים היטב למבקרים באזור התעשיה, ומתברר שהעניינים מתקדמים מהר. ביום שני השבוע נפגש יו"ר הועד של בעלי העסקים, הרצל נורי, ממסגריית נורי , עם  מנהלת העסקים ברעננה כדי לבחון את קידום תכנית הפינוי בינוי. לדבריו מדובר בתכנית משותפת לוילה רמה ולסולל בונה, ובקרוב תתקיים פגישה נוספת בהשתתפות ראש העיר, מנכ"ל העירייה, מהנדס העיר ומנהלת העסקים כדי לסגור את הקצוות.

הרצל נורי: "אני מברך את ראש העיר, שמנסה לקדם פרויקט ששווענו לו שנים רבות. הוא בא לנו בזמן עם התכנית. זה לא פרויקט קטן, בסולל בונה יש 120 מבני תעשייה ששייכים לעשרות בעלי עסקים, ובוילה רמה יש כשבעים מבני תעשייה. יש שני יזמים שמחכים לשמוע מה העירייה תיתן כדי שניתן יהיה לצאת לדרך. ".

לאחרונה פורסם שבשני הבניינים נערך סיור מקיף בהשתתפות מפקד מרחב השרון בנציבות כיבוי והצלה, ועלו ליקויים שהתגלו בעבר, שהעלו חשש לסכנת סגירה, בין השאר בשל היעדר מערכת כיבוי מרכזית וספרינקלים. לכן תכנית פינוי בינוי היא אלטרנטיבה מצוינת.

הרצל נורי: "הבניין נכון להיום מתפורר, מערכת הביוב קורסת. כל יום אנחנו שואבים כיוון שיש סתימות. פיצוצים במערכת המים. צריך לעשות זיפותים, שזה הרבה כסף. רק לאחרונה שיפצתי את המעליות, שזה קריאת ים סוף. לכן הרעיון של ברוידא הוא גדול מהחיים, ממש מדהים, וכל הכבוד לו. אבל העירייה תצטרך לבוא לקראת היזם, כי אף אחד לא יעשה את זה בלי להרוויח".

עוד ברעננה
זאב גולדשמיט 17/11/2019
זאב גולדשמיט 14/11/2019
זאב גולדשמיט 12/11/2019
זאב גולדשמיט 11/11/2019
זאב גולדשמיט 10/11/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
העלמת מס כבדה בקריות
העלמת מס כבדה בקריות
עתידים לתעשייה
"עתידים לתעשייה"
מעבדת סמים אותרה בכפר סבא
דרום שחור
דרום שחור
מנגינת הלב
מתגברים את הסעות התלמידים
פסטיבל מוזות בשוהם
נשקו של קצין צה"ל נגנב בפרדס חנה