רעננה

תושב רעננה מדבר על הדרמה במטוס שנחת בשלום

אלחנן ולס, תושב רעננה, היה בין הנוסעים במטוס שבו אחד הצמיגים התפוצץ. " נסיתי להרגיע את האנשים. הכינו אותנו לנחיתת חירום, ישבנו עם הראש מורכן לברכיים, והתפללנו שננחת בשלום"

זאב גולדשמיט 02/07/2019
אלחנן ולס, תושב רעננה
צילום: פרטי

על הדרמה שהתרחשה אמש(שני, 1.7.19), כשמטוס בואינג 737 של חברת אלקטרה איירווייז הבולגרית, שאחד משני הצמיגים בכן הנסע השמאלי שלו התפוצץ בעת שהמריא מנמל התעופה בקלן, ודאי שמעתם. מתברר שלאירוע שהסתיים בטוב יש גם זווית רעננית.

במטוס היו נוסעים ישראלים רבים, אחד מהם הוא אלחנן ולס, תושב רעננה, שיצא עם קבוצת גמלאים של התעשיה האווירית לטיול באזור הריין בגרמניה.

"לי יש ניסיון בתעופה קרוב לחמישים שנה בליווי מטוסים כאלה. הייתי טכנאי, כך שאני יחסית הייתי רגוע" סיפר אלחנן, שסיפר מה התרחש בתוך המטוס בדקות הראשונות להמראה. "בהמראה שמענו מכות רציניות בצד השמאלי, ולא ידענו מה קרה. שעה וחצי אחרי שכבר היינו באוויר הקפטן אמר בכריזה שמצאו במסלול שאריות של צמיג, וכנראה יש בעיה שנדע עליה רק בנחיתה בנתב"ג. הרבה נוסעים מבוגרים נכנסו לפאניקה. אני נסיתי להרגיע את האנשים. הכינו אותנו לנחיתת חירום, ישבנו עם הראש מורכן לברכיים, והתפללנו שננחת בשלום. בנחיתה הרגשנו רעשים של 'טק,טק'. חשבנו שהמטוס כמעט מתפרק. עברו עלינו דקות של חרדה, אבל טוב שנגמר כך ונשמנו לרווחה. קיבלנו יחס טוב בשדה, היו מלא אמבולנסים ליד המטוס. נכון, זה לא נעים לחזור ככה מטיול, אבל בכבישים יותר מסוכן".

עוד ברעננה
מיכאל פרוסמושקין 20/09/2019
זאב גולדשמיט 15/09/2019
מיכאל פרוסמושקין 12/09/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
דני דירבאין וחבריו לפרס
מצטיין חברתי ב"כנפיים של קרמבו"
הקשר בין הבחירות ברשויות והתחדשות עירונית
רחמים שלום עם ראש העיר חיים ברידא
אכזבת הפעילים במטה של ברוידא: "לא לזה התכוונו"
בנודיס , הכיוון החוצה
אופיר חיים החליף את בנודיס
מחייכים בדרכים
מבצע אכיפה משולב במתחם פרדס דכה ביפו
גינון חינוכי
כתב אישום בגין הריגת צעיר