רעננה

מאות הורים הפגינו ברעננה בעקבות אלימות בגני הילדים

אמא וגננת מודאגת לח"כ איתן גינזבורג: "מה שעשתה הגננת בראש העין מקלקל את השם הטוב שלי. הפיתרון הוא להציב הורה תורן בכל גן". גינזבורג קרא לקחת את האחריות ממשרד העבודה והרווחה ולהעבירה לטיפול משרד החינוך ולעיריות

זאב גולדשמיט 07/07/2019
ח"כ איתן גינזבורג, חברת מועצת העיר ענבר הוכברג וזהבה לנדמן מ"יש עתיד" רעננה

מאות הורים וילדיהם הקטנים הפגינו היום (ראשון) ברעננה ברחבת יד לבנים במסגרת המחאה הארצית על היעדר פיקוח ממשלתי בגני הילדים.

התמונות המזעזעות להם נחשפנו של התעללות גננת בפעוט בגן ילדים בראש העין הוציאו את ההורים מהבתים, והם נשאו שלטים בנוסח: ""מה קורה כשהדלת נסגרת?" או "מכות ואיומים זה לא משחק ילדים - הצילו". הורה אחר החזיק שלט עליו היה כתוב: " את הצעקה שלא יכולתי לשמוע,  אזעקה עכשיו בשבילך, עד שהארץ תרעד!".

להפגנת המחאה הגיע חבר הכנסת וראש העיר לשעבר, איתן גינזבורג, תושב רעננה ואב לילדים, וכן ראש העיר חיים ברוידא, סגן ראש העיר חיים גולדמן, וחברי מועצת העיר: אנה פוזמנטיר, ארז ברט, ענבר הוכברג, כמו גם זהבה לנדמן מ"יש עתיד" וחברת המועצה לשעבר מיכל ברם. אף אחד לא נשאר אדיש.

אחת האמהות, שהיא גננת באחת הערים באזור השרון, היתה נסערת כשאמרה לאיתן גינזבורג: "מה קורה במדינה הזאת? כל אחת יכולה ללכת לפתוח גן, וזה נטו בשביל כסף. איפה הפיקוח? אף אחת לא איכפת לה מה יקרה עם הילד שלי או הילד שלך. מה שהגננת בראש העין עשתה מקלקל את השם שלי ושל גננות רבות נוספות. אם ילד מעצבן את הגננת בגלל בכי, עזבי אותו והוא יירגע, אבל לא פוגעים בילד. הפתרון שלי הוא שהורה אחד יישאר תורן, ויפקח על הנעשה בגן".

גיזנבורג: "הילדים שלנו לא שקופים, וזה שהם לא יכולים לדבר זה לא אומר שהם לא מרגישים. אסור לשתוק במקרים של פגיעה בחסרי יש. ממשלת ישראל חייבת לקחת אחריות לגבי הילדים מגיל אפס עד שלוש. הגיע הזמן שהפיקוח על גני הילדים יעבור ממשרד העבודה והרווחה למשרד החינוך ועל העיריות, כי משרד שלא יודע לפקח על תאונות באתרי בניה ודאי לא יכול לפקח על גננות  בגני הילדים".

אנה פוזמנטיר: "כסבתא לנכדים קטנים, אני מזועזעת. אני בעד להכניס מצלמות לגני ילדים הציבוריים וגם בפרטיים. יש לפקח על גני הילדים באמצעות צילום בשידור ישיר, שיהיה בפיקוח של אנשי מקצוע, ולא יהיה נגיש להורים. ילדים קטנים לא יכולים להגן על עצמם, וחובתנו לשמור עליהם. גננת אמורה להיות עסוקה עם הפעוטות, ולכן צילומים בתוך הגן אינם מהווים הפרה של פרטיות".

ענבר הוכברג: "אני הולכת להניח על שולחן תכנית לשינוי המדיניות, ומקווה שחברי המועצה יתנו יד להצלחת התכנית".

ארז ברט סיפר שהוא עומד בראש וועדת חובה לקידום מעמד הילד, שבו דנו בין השאר בבניית תו תקן עירוני אחיד לכל גן ילדים. "נוצר מצב שכשרוצים לפתוח מסעדה, אולם חתונות או בניין משרדים, אנחנו חייבים לעמוד בסטנדרטים" סיפר ברט, "ורק כשרוצים לפתוח מעון פרטי אנחנו לא חייבים לעמוד בסטנדרט, וזה אבסורד".

  

עוד ברעננה
מיכאל פרוסמושקין 19/07/2019
חשד: פרצו לבתים בערי השרון
מיכאל פרוסמושקין 11/07/2019
מיכאל פרוסמושקין 10/07/2019
מיכאל פרוסמושקין 30/06/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
חוה הייטי
"המנחה של המדינה 2019"
סיגריות אלקטרוניות לגמילה מעישון
פתרונות אריזה ידידותיים לסביבה
מדוע הופך תחום פתרונות האריזה לעסקים למרכזי ומשמעותי יותר ויותר?
צלילי סתיו בפאב
שני גברים חוסלו בדרום ת"א
הפאנל בתיכון הראשונים , חגיגה דמוקרטית
תלמידי הרצליה יחזו את תוצאות הבחירות לכנסת?
קובי מרימי נבחר לייצג את ישראל בתחרות האירוויזיון
נבחר השיר שייצג את ישראל בתחרות האירוויזיון
גבר נפצע במהלך גלישה בים