רעננה

חודש הענווה ברעננה יפתח ביום רביעי

אירוע ראשון מסוגו שמתקיים ברעננה ועורר סערה, יוצא לדרך. יו"ר המועצה הדתית, אריה פרידמן: "המטרה שלנו לא היתה להרגיז, אלא לערוך אירוע מכובד ולהביע את העמדה שלנו. בשנים האחרונות משתיקים אותנו ומנסים לטשטש את הערכים הנורמטיביים שקיימים כבר 3000 שנה. חודש הענווה הוא תגובה מאוחרת לצערי לחודש הגאווה, שהעירייה מארגנת בשש השנים האחרונות. חופש הביטוי הוא לשני הצדדים".

זאב גולדשמיט 15/07/2019
חודש הענווה ברעננה
צילום באדיבות המועצה הדתית רעננה

לאחר דחייה אחת, חודש הגאווה ברעננה יוצא לדרך. אירוע הפתיחה יתקיים ביום רביעי הקרוב (17.7) באולם אירועים במלון פרימה מילניום בעיר. מדובר באירוע ראשון מסוגו שיתקיים ביוזמת המועצה הדתית ובשיתוף מנהל קהילה בעירייה, שמגיע, בין השאר, כתגובה לחודש הגאווה.

המודעה לאירוע שונתה באופן שלא ירגיז אף אחד. כך למשל, במודעה הישנה פורסם "שלושה שותפין הן באדם: הקב"ה, אביו ואמו", ובמקום זאת במודעה החדשה מתפרסם: "זכו שכינה ביניהם". במקום יהורם גאון יופיע הזמר והמוסיקאי אהרון רזאל. המארגנים בחרו לקיים את אירוע הפתיחה באולם פרטי ולא במתקן עירוני. במודעה יש סמל של עיריית רעננה, לרמות שהעירייה טענה שהיא לא שותפה. ראש העיר חיים ברוידא שנוהג להגיע לאירועים רבים בעיר, לא הוזכר במודעה. את העירייה ייצג סגן ראש העיר וראש מנהל קהילה חיים גולדמן.

אירוע הפתיחה יהיה במעד רב העיר, הרב יצחק פרץ, הרב של מגדל העמק הרב גרוסמן, הרב עמאר, הרב הספרדי הראשי לירושלים, ויו"ר המועצה הדתית רעננה אריה פרידמן.

יו"ר המועצה הדתית, אריה פרידמן, הסביר: "המטרה שלנו לא היתה להרגיז, אלא לערוך אירוע מכובד ולהביע את העמדה שלנו. בשנים האחרונות משתיקים אותנו ומנסים לטשטש את הערכים הנורמטיביים שקיימים כבר 3000 שנה. ממציאים המצאות שיהורם גאון ביטל הופעתו, מה שאינו נכון, וכעת בחרנו בזמר מדהים בשם אהרון רזאל. חודש הענווה הוא תגובה מאוחרת לצערי לחודש הגאווה, שהעירייה מארגנת בשש השנים האחרונות. חופש הביטוי הוא לשני הצדדים. העירייה שותפה שלנו, וכמו שהעירייה מוצאת לנכון לבטא את הקול של מי שמקדם את נושא הגאווה, היא יכולה לקדם גם את הקול של מי שחושב שערכי המשפחה היהודית הם הרוב. ביקשנו מרבני הקהילות וראשי בתי המדרש והארגונים להפצת תורה ברעננה להקדיש את שיעוריהם במהלך חודש הענווה (מט"ו בתמוז ועד ט"ו באב) לנושאים הקשורים בערכי המשפחה היהודית. יודגש כי ביקשנו להתייחס רק ל"מה כן", ולא להתייחס ל" מה לא". להציג את היופי במשפחה היהודית ולא להתייחס לאלטרנטיבות. להגביר את האור, ובמיוחד למצוא את הדרך להיות כתובת לדור הצעיר שחשוף לרוחות הרעות שמנשבות בחברה הישראלית בתחום המתירניות".

פרידמן, מדוע שמו של ראש העיר לא מופיע במודעה?

"ראש העיר לא יוכל להגיע לאירוע הזה. אני בטוח שראש העיר ימצא את הדרכים שלו להראות שגם הציבור השמרני בעיר נמצא בפוקוס שלו".

יו"ר האופוזיציה במועצת העיר, רונית ויינטראוב, טוענת שגם במודעה החדשה יש מסרים בעייתיים הפוגעים במעמדם של משפחות מגוונות. ויינטאוב דרשה את התערבות ראש העיר, חיים ברוידא, לביטול מעורבותה של העירייה בחודש הענווה. כמו כן ביקשה מהיועצת המשפטית של העירייה, עו"ד דפנה קינן, לבדוק כיצד האירוע נערך במקום פרטי והאם יש לכך קשר לבחירות הקרובות למועצות הדתיות.

עמית צור, איש הקהילה וחבר בסיעת מרצ רעננה, טוען שחודש הענווה בא ללעוג לקהילה הגאה: "חודש הענווה הוא מיותר ואין בו צורך, כי כולנו ענווים 12 חודשים בשנה. כל מטרתו נועד להתסיס ולהגחיך את מושג 'חודש הגאווה', בשעה השהמיעוט הלה"טבי נאבק על זכויותיו. ההתבטאות של שר החינוך רפי פרץ היא עוד סיבה למה כן צריך לקיים את מצעד הגאווה ברחבי המדינה."

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
אלכוהול צעירים
כמה צעירים נפגעו בתאונות בשעות הלילה
מעון לב של נעמת, יועתק למשכנו החדש
נמצא פתרון למעון נעמ"ת בהוד השרון
כפר סבא במקום השני בדירוג הרשויות
הפופוליזם של מתנגדי הצעת חוק 'חופש בחירת שמאי' (טור דעה)
גבר טבע למוות
גזבר העירייה פורש
האלוף שלנו מהרצליה
התנגדות לתוספת 2 קומות לתוכנית פינוי-בינוי ברנדיס
התנגדות לתוספת 2 קומות לתוכנית פינוי-בינוי ברנדיס