רעננה

תוכנית הנת"צ של ברוידא

משרד התחבורה הציב לעירייה שבועיים להגיש תכנית חלופית לנת"צ. ברוידא הציג את התכנית שלו. ובמקביל, הציג את רפורמת ההתייעלות התקציבית של העירייה, והחסכון של 20 מליון שקל בתקציב

זאב גולדשמיט 15/07/2019
תוכנית הנת
צילום: זאב גולדשמיט

ראש העיר חיים ברוידא הבטיח עם כניסתו לתפקיד לבצע תכנית הבראה כלכלית בעיריית רעננה, וביום שני הציג את תחילת רפורמת ההתייעלות והסדרת המבנה הארגוני, שלטענתו חסכה לעירייה כעשרים מיליון שקלים בשנת 2019.

בנוסף, דיבר ראש העיר על הנת"צ, והבהיר שמבחינתו יודיע למשרד התחבורה שתכנית הנת"צ שלו שונה ולפיה על האוטובוסים לעבור ברחוב וייצמן ולא באחוזה. כזכור, משרד התחבורה הציב אולטימטום להגיש בתוך שבועיים את תכנית הנת"צ של העירייה, והיא לפניכם.

על הנת"צ אמר ברוידא: "יש שתי אופציות: אחת, שנתיבי התחבורה הציבורי יעבור בויצמן בלי ביטול פניות, וייעזרו בשאטלים מרחבי העיר. זו התכנית המועדפת. גם בהרצליה הנת"צ לא עובר ברחוב הראשי. האפשרות השניה, שהנת"צ יעבור באחוזה, אבל רק ע"י צביעת מסלול ולא בסלילתו, ולא ע"י ביטול כל-כך הרבה פניות. אני לא מתכוון לוותר ולא להתפשר. התכנית הקיימת היא הרסנית, וזו היתה טעות של קודמי. סגירת הרחובות לאלתר תהיה גם בשישי-שבת, וזה לא יקום ולא יהיה.  הניסיון להלך אימים עלי לא משפיע עלי, אני רואה רק את טובת העיר שלי, והנת"צ במתכונתו הנוכחית אינו מתאים לאופי של העיר. אשמור על איכות החיים של התושבים, ולא אתן לרעננה להיות נתיב מעבר".

כאמור, במסיבת עיתונאים שכינס ברוידא נכחו גם מנכ"ל העירייה, אריאל הילדסהיימר, הגזבר יוסי מזרחי וראש אגף אסטרטגיה, הסברה ופרויקטים, קובי אלנבוגן, שהצביע על נתונים שמאוששים את יישום הרפורמה וההתייעלות, הצביע על כשלים בניהול מכרזים בתקופה שלפני כניסתו לתפקיד, והצהיר: "אני מוביל את רעננה לצמיחה, מבלי לפגוע בשירות לתושבים".

לטענת ראש העיר והגזבר, החסכון כולל כשישה מיליון שקל בשכר עובדים ובביטול כשלושים משרות ותקנים (למשל הנדסה וחינוך הפכו ממנהל לאגף), כשמונה מיליון שקל בייעול מכרזים חדשים, ייעוץ משפטי ומכוניות ליסינג, פינוי אשפה ועוד.

ברוידא: "אף אחד לא מנסה לייצר דרמה שלא קיימת. הדרך להבראה עוברת דרך צמצום הוצאות. לאורך שנים התרגלו פה התרגלו פה לניהול פזרני. קיבלתי בקשה לשיפוץ כיתה במכרז ב-64000  שקל, ולבסוף שיפצנו ב5200 שקל. אמרו לי שצביעת רחבת הגלגיליות בפארק רעננה צריכה לעלות 30 אלף שקל, ובפועל צבענו בבצבע שאנחנו צובעים את 'נשק וסע' ב-2500 שקל. עד היום לא היתה בקרה על מכרזים, שגלשו לתוספת של 25 אחוזים ויותר".

ברוידא גאה ביכולת להקטין את הגרעון: "אנחנו קרובים להשגת היעד של צימצום 20 מיליון שקל בתקציב. שילמנו מעל שלושה מיליון שקל בשנה לשלושה עורכי דין. כפר סבא עיר גדולה מאיתנו מחזיקה 150 רכבי ליסינג, ובעיריית רעננה היו 260 רכבים, עד שצמצמנו. אנחנו סוגרים פעילויות לא ריווחיות לנוכח גרעון של 15 מיליון שקל בחוגים. ישנם חוגים שבהם יש רק ארבעה אנשים.".

ברוידא הסביר שביום העצמאות העירייה חסכה 630 אלף שקל, והכסף הזה חזר לציבור באירוע קיץ בזכות מחירים מופחתים שאמנים דורשים לעומלת מחירי יום העצמאות. באשר להגברת התאורה ברחוב אחוזה ובפארק, ברוידא אמר שמדובר בתאורת לד חסכונית שחשובה לעיר. ברוידא הוסיף, שבחודשים האחרונים  דאג להגדיל ארנונה מעסקים בכ 350 אלף מ"ר מחברות ועסקים חדשים.

עוד ברעננה
זאב גולדשמיט 20/11/2019
זאב גולדשמיט 19/11/2019
זאב גולדשמיט 18/11/2019
זאב גולדשמיט 17/11/2019
זאב גולדשמיט 14/11/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
צעיר נעצר עם כקילוגרם מריחואנה
"ארע לי נס אמיתי"
המחלקה הצומחת
מהומה בישיבה: ברוידא ניהל בפעם הראשונה את ישיבת מועצת העיר
אפריים זבלטובר וליאור גפן. להקל על שורדי השואה
אפריים זבלטובר, ניצול שואה , נהנה מהשירות החדש בעירייה
ירון גדות בישיבת המועצה. טענות כלפי ראש העירייה
ההצעה לסדר של חבר המועצה ירון גדות לא נידונה בישיבת המועצה
פסטיבל מהסרטים
מאבטח אחד על שתי כניסות