רעננה

בא לשחק ומצא אהבה

גלורי אופור, שחקן הכדוריד של מכבי רעננה, הגיע לישראל לפני עשר שנים במטרה לשחק כדוריד. ההיכרות עם טליה שינתה את מסלול חייו ובנוסף למשחק שהוא כה אוהב הוא הקים משפחה

זאב גולדשמיט 17/07/2019
גלורי אופור עם אשתו טליה ובנם דניאל
צילום: פרטי

כשגלורי אופור הגיע לפני עשר שנים מניגריה לישראל כדי לשחק כדוריד, הוא לא יכל לחלום שחייו ישתנו. בישראל מצא לא רק קבוצות שירצו לשכור את שירותיו, אלא יותר מזה, הוא התאהב באשה ישראלית ויחד הקימו משפחה מאושרת.                                            

אופור, היום בן 34, הוא המקשר השמאלי של קבוצת הכדוריד מכבי רעננה. העונה שיחק בליגה השלישית וסייע לרעננה לעלות לליגה הלאומית. זו קדנציה שניה של אופור במדי רעננה, שבגיל 24 הייתה הקבוצה הראשונה שקלטה אותו בהגיעו לארץ. גם אז הוא סייע לה לעלות לליגת העל, אבל אז החל לנדוד בין מועדונים שונים, חלקם בליגת העל, בהם רמת השרון, הפועל רמת גן, מכבי פ"ת, הרצליה, אשדוד ונתניה.                                                                                 

יו"ר מכבי רעננה רפי בן עזרא: "אני הבאתי לפני עשר שנים את גלורי אופור לרעננה. הוא שחקן מצוין שהתאקלם היטב ותרם לנו רבות".

אופור נחשב לשחקן הגנה פיסי חזק, שמנצל היטב את גובהו (1,95). כבר בגיל צעיר ניסה את מזלו מחוץ לאפריקה, ולפני שהגיע לישראל שיחק בקפריסין.

"רעננה היה עבורי בית חם, והרגשתי בה טוב. תמיד אזכור שהיא היתה הקבוצה הראשונה שקלטה אותי ונתנה לי במה" סיפר גלורי.

מדוע לא שיחקת במועדונים הגדולים: הפועל  או מכבי ראשל"צ?

"למה אתה קורה מועדון גדול? שיחקתי במועדונים חזקים באותה תקופה, אם זה רמת השרון, אשדוד והרצליה שהיו קבוצות טובות כשאני שיחקתי שם. הם לא פחות טובים מראשון".

 לפני כתשע שנים הכיר בישראל בחורה ישראלית בשם טליה. הם הכירו בבית קפה שבו היא עבדה. גלורי הגיע עם חברה של טליה, ומהר מאוד נוצר ביניהם קליק והם יצאו יחד במשך שלוש שנים עד שגלורי הציע לה נישואין. "אנחנו נשואים כבר שש שנים, ויש לנו בן ושמו דניאל והוא בן שלוש" סיפר גלורי.

איך משפחתה של טליה קיבלה אותך?

גלורי: "הוריה של טליה קיבלו אותי בצורה נהדרת. הם משפחה חמה, גם האמא וגם האבא מאוד אוהבים אותי. היום אנחנו גרים בכפר סבא קרוב להורים של אשתי, כי זה יותר נוח".

שאלנו את טליה על הרגע שבו קיבלה את הצעת הנישואין, והיא השיבה: "כשקמנו בבוקר גלורי אמר שנוסעים לקנות טבעת, וזה מה שקרה. היה ברור שזה הולך לכיוון הזה. אין סיפור מיוחד-פיקנטי בזוגיות שלנו. אף אחד לא הערים עלינו קשיים בדרך. התאהבנו, גרנו יחד, התחתנו והבאנו יחד. גלורי אחלה בעל , אחראי, חרוץ ואבא טוב. נסעתי לניגריה והכרתי את משפחתו הנהדרת".

"גלורי: "טליה מאוד התרגשה כשהוצאתי את הטבעת והצעת לה נישואין. היא החלה לבכות מאושר". טליה הודתה שמאז שהכירה את גלורי היא הייתה נוהגת לצפות במשחקים ששיחק, אבל מאז שדניאל נולד, היא מגיעה פחות למגרשים.                                                 

השיחה עם גלורי התנהלה באנגלית עם מעט מילים בעברית. גלורי מתקשה להסביר כיצד אחרי עשר שנים בישראל הוא עדיין לא מצליח לדבר בעברית. "עם דניאל אני מדבר אנגלית, ועם אמא הוא מדבר עברית, כך שהוא יודע שתי שפות". לקראת סוף השיחה בינינו, גלורי אופור חושף סיפור אישי מעניין. מתברר שיש לו בן נוסף, היום בן 12, שחי בניגריה ומתגורר עם מי שהייתה חברתו לשעבר עוד כשהיה רווק. לדבריו , הוא דואג לבנו אלוויס.                                                                                        

אשתו טליה היא אחות במקצועה, עובדת בבית החולים "מאיר". כיוון שהעבודה היא במשמרות, גלורי מעדיף לשחק במועדון כדוריד באזור המרכז, כדי שיוכל להיות עם בנו דניאל בשעות שאשתו בעבודה. "אני כבר עשיתי קריירה, אני לא מחפש חלומות חדשים", סיפר, "היה לי טוב ברעננה, הם אפשרו לי להתאמן אימון אחד בשבוע פלוס משחק, וזה הסתדר לי. גם היום אני יכול לשחק בליגת העל, אבל אני לא יכול להרשות לעצמי להתאמן כל השבוע".

עוד ברעננה
זאב גולדשמיט 15/08/2019
רוני קידר. עזב לאחר 16 שנים
זאב גולדשמיט 08/08/2019
יהל מלמד (משמאל) ואיתי גבע. להתקדם במכבי רעננה
זאב גולדשמיט 07/08/2019
אבנר יאור. סגל צעיר ותוסס
זאב גולדשמיט 31/07/2019
ניר ארדיטי עם יובל בישט ואביעד לוי
זאב גולדשמיט 31/07/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
בשם הבן
בשם הבן
אחראי תחום הצעירים בעירייה אמיר קנצוק ומנכל בית הספר רימון משה סיני
"יום פתוח" בבית-הספר למוזיקה "רימון"
מוקד רפואי חדש כשירות מציל חיים לתושבים
מוקד רפואי חדש כשירות מציל חיים לתושבים
נסיעה מחשמלת
בופה בוקר
דר אורי ארבל גנץ
פרסום ראשון: ד"ר אורי ארבל גנץ נבחר לתפקיד מנהל אגף החינוך בעיריית כפר סבא
אירועי דאנס פראנס
אירועי "דאנס פראנס"
תלמידי אמית טכנולוגי באשקלון
תאטרון עולה באשקלון