רעננה

נפצע במהלך אימון – ויפוצה במאות אלפי שקלים

הפועל רעננה תפצה צעיר שלפני כשלוש שנים נפצע במהלך אימון בעת ששיחק במסגרת קבוצת הנוער – כך קבע בית המשפט לאחר שלא הוגש כתב הגנה

מיכאל פרוסמושקין 18/07/2019
 נפצע במהלך אימון
צילום אילוסטרציה iclip art

בית משפט השלום בכפר סבא חייב לפני ימים אחדים את הפועל רעננה לפצות צעיר בן 20 שנפצע בעת ששיחק באופן פעיל בקבוצה.

לטענת הצעיר,  ב – 15.9.2016, עוד בהיותו קטין, נפגע במהלך אימון של קבוצת הנוער "הפועל רעננה" במגרש הכדורגל ב"לב הפארק" ברעננה. על פי כתב התביעה, הוא נפגע בברך ימין ונזקק לעבור ניתוח. הנער ביקש בתביעתו להטיל את האחריות לנזק על הפועל רעננה אשר לטענתו לא נקטה אמצעי בטיחות עת חשפה לדבריו אותו "לקרב ג'ודו מאולתר, פראי ומסוכן תוך יצירת סיכון מעבר לסיכון הנשקף באופן טבעי מאימון כדורגל סביר ומקובל".

לטענת הצעיר שתבע, מאז התאונה הוא סבל וסובל מכאב וממגבלת תפקוד ותחושת העדר יציבות בעת שינויי תנוחה מהירים. על פי קביעת המומחה, התובע סובל ממספר בעיות ולפי כך קבע את הנכות שלו על 19%.

לטענת התובע, כתוצאה מהתאונה נגרמו לו נזקים מיוחדים. כך למשל, הוצאות רפואיות בסך 17 אלף, הוצאות נסיעה לטיפולים רפואיים בסך 16,994 שקל, הוצאות נסיעה בסך 4,500 שקל ובגין עזרת צד ג' 40,000 שקל. כמו כן טוען התובע לנזקים כלליים, לרבות אובדן כושר השתכרות לעתיד.

הצעיר הגיש את כתב התביעה ב – 28 במרץ וב – 31 במרץ, כך נטען, התייצב שליח מטעם התובע במשרדי הפועל רעננה ומסר את כתב התביעה לידיו של נציג הקבוצה, שאישר בחתימתו על אישור המסירה את קבלת כתב התביעה. על אף זאת, לא הגישה הקבוצה כתב הגנה מטעמה עד כה. לאור כך, עתר בא כוח הצעיר בבקשה למתן פסק דין בהיעדר הגנה.

השופטת רחל קרלינסקי, חייבה, בעקבות כך, את הפועל רעננה בהעדר הגנה לשלם לתובע פיצוי בסך 370 אלף בתוספת אגרה ושכר טרחה עו"ד בסך 55 אלף שקל.

ממועדון "הפועל רעננה" נמסר בתגובה: "המקרה לא היה בתחום אחריותנו ולכן אנחנו מגישים בקשה לביטול פסק הדין בגין אי יריבות. האחריות על מחלקת הנוער מצויה בידי העירייה".

מעיריית רעננה לא התקבלה תגובה עד רגע סגירת הגליון.

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
לילה כן שקט
נחשפה רשת שעסקה בייבוא נשים לצורכי זנות וניהול בתי בושת
לא שוכחים
נאמני פארק הוד השרון
באילת משליכים בקבוקים לפח הכתום
אושר תקציב עיריית הרצליה
הפועל רעננה החתימה את באסל טאהא
הטובות למדעים
הטובות למדעים