רעננה

"לצערנו הרב, לאחרונה התקיים ברעננה מצעד תועבה"

אמש התקיים אירוע פתיחת חודש הענווה ברעננה , הרב יצחק פרץ לא חסך בביקורת בדבריו

זאב גולדשמיט 18/07/2019
חיים גולדמן (מימין) עם הרב יצחק פרץ
צילום: זאב גולדשמיט

אירוע הפתיחה של חודש הענווה התקיים אמש ברעננה באולם האירועים של מלון פרימה מילניום, בהשתתפות רבני קהילות, רב העיר רעננה הרב יצחק פרץ, והרב של מגדל העמק וחתן פרס ישראל לחינוך וחברה, הרב גרוסמן.

האירוע אורגן היה המועצה הדתית רעננה בשיתוף מנהל קהילה המארגנים היו מרוצים מהערב שהוגדר כמוצלח. מעל 250 איש ואשה שמעו בשקיקה את דברי הרבנים, שדיברו על האחדות ועל המלכד, ולא על המפריד. הרב גרוסמן דיבר על כך שהאדם צריך לשמור על ענווה וצניעות ולהיזהר מדברי לשון הרע.

הרב פרץ , שכזכור ביקש מראש העיר חיים ברוידא להעתיק את מצעד הגאווה למקום אחר שלא במרכז העיר, התאכזב, ואמש אמר: "לצערנו הרב, לאחרונה התקיים ברעננה מצעד תועבה. מעולם לא היה מצעד כזה בעיר. זו פעם ראשונה שהיה מצעד תובעה בגיבוי גורם ממשלתי מסוים. עשינו הכל למנוע מצעד כזה, התאכזבתי שזה התקיים בעיר. לכן ראש המועצה הדתית ואני בחרנו לקיים ערב של מחאה ציבורית חריפה נגד התופעה הזאת של מצעד תועבה בעירנו. רעננה מצטיינת בהרבה דברים יפים, אבל מצעד תועבה מעולם לא היה, ואני שואל בשביל מה? לכן, המפגן העצמתי הערב נועד למחות כדי שכולם יידעו שרעננה היא עיר עם חן מיוחד של דתיים, מסורתיים, חילונים, שחיים ביחד באהבה, ללא מלחמות, כולנו לב אחד. מדוע צריך היה לתקוע תריז בין הציבור? חודש הענווה מטרתו להרבות ידידות ואהבה בין התושבים".

הרב אביחי קצין הוסיף: "חודש הענווה בא לחזק את ערכי המשפחה והקדושה, וזה דבר מבורך. צריך להתייחס לכל אדם במלא הכבוד ולחבק אותו. שום דבר לא נבנה ביום אחד".

סגן ראש העיר וראש מנהל קהילה חיים גולדמן: "האירוע נועד להדגיש את המאחד. הוא נועד לחזק את הקהילות שלנו בדרכי תורה וערכי המשפחה".

את האירוע הנחה יו"ר המועצה הדתית אריה פרידמן.

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
כסאות משרדיים של חברת 2sit
כסאות משרדיים במקום הטוב ביותר
הורות בסלון 2019
"הורות בסלון 2019"
סוכות במרינה הרצליה
גלר. החלום להתפרנס מאימון
"לספורטאי שרוצה להצליח לא משנה מי נותן את ההוראות: גבר או אישה"
הפנינג ארבעת המינים התקיים בכ"ס
"עוד שנה חברת קדישא תטפל בך"
כפר סבא מצדיעה ללוחמי המחתרות
ערב העצמה נשית בהוד השרון