רעננה

קורסי הקיץ במסגרות של"ח

תלמידים מכפר סבא , רעננה והוד השרון סיימו בהצלחה את קורסי הקיץ במסגרות של"ח

כתב לוקאל 18/07/2019
קורסי הקיץ במסגרות של
צילום באדיבות משרד החינוך מחוז מרכז

בימים אלו מסיימים מעל ל-1,500 תלמידי מחוז מרכז במשרד החינוך את קורסי השל"ח ברמות השונות – קורס מש"צים, קורס מש"צים מתקדמים וקורס סיו"ן.

של"ח (שדה, לאום, חברה וידיעת הארץ) הינו תחום חינוכי-לימודי, המרכז את מכלול הפעילות החינוכית להכרת הארץ ואהבת המולדת שמתקיימת בבית הספר. פעולות השדה משולבות עם פעולות בכיתה, כך שחוויות השדה הופכת לחלק מתהליך חינוכי מתמשך במסגרת בית הספר. המטרה היא להביא את התלמידים לידי הכרת הארץ, בדרך שתחזק את אהבת המולדת ותצמיח אזרח ישראלי פעיל ומעורב.

בקורסים השונים לוקחים חלק תלמידי כלל המגזרים במחוז: מבתי ספר ממלכתיים, מהחברה הערבית ומהחמ"ד. מלבד החוויה וההכשרה המעצימה בתחומי ידיעת הארץ ומנהיגות בהם עוסקים הקורסים הם מהווים הזדמנות לבני הנוער להכיר בני נוער אחרים מחברות שונות, ללמוד ולהתחבר לחלקים נוספים בחברה הישראלית.

בטקס מרשים ומרגש ביותר באנדרטת הנח"ל בהשתתפות אלפי הורים ובני משפחה, באירוע של קרוב ל-3000 אנשים קיבלו בוגרי הקורס את תעודת המש"צים. בשבועיים של הקורס, בוגרי כיתות ח', חוו המש"צים קס"ם (קושי, סיבולת מאמץ) ולמדו כי יש בהם כוחות ובכוחם להשפיע ולתת גם לאחרים. 

באותו שבוע סיימו גם 560 בוגרי ט' את קורס המש"צים המתקדם. שנה הבאה יצטרפו הבוגרים להנהגת המש"צים המחוזית. הנהגה שפועלת במהלך השנה ביזמות חברתית ותהווה את שדרת המנהיגות של הקורסים השונים.

השבוע יסיימו 250 בוגרי כיתות י' את קורס סי"ון (סיור וניווט). בקורס לומדים ומתנסים במיומנויות שונות של התמצאות בשטח. הקורס מאתגר הן בהיבט הפיזי והן בהיבט האישי-חברתי, ומזמן לחניכים התנסות בניהול עצמי, בישול עצמי, לינת שטח ומסלולי ניווט ארוכים ומאתגרים.

עוד ברעננה
זאב גולדשמיט 03/12/2019
זאב גולדשמיט זאב גולדשמיט 28/11/2019
זאב גולדשמיט 20/11/2019
זאב גולדשמיט 18/11/2019
זאב גולדשמיט 11/11/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
טיפים לרכישה ושימוש נבון בקורקינטים חשמליים ובהוברבורדים
ארבעה פצועים בתאונה בראשון לציון
ארבעה פצועים בתאונה בראשון לציון
הרצאה לצעירי רעננה בנושא תלוש שכר ומיצוי זכויות עובד
הרצאה לצעירי רעננה בנושא תלוש שכר ומיצוי זכויות עובד
משה פדר נהרג ברכבו
תושב כפ"ס נהרג מפגיעת טיל בדרום
הרכב ציפורלה. סוחף ומשעשע
אני חוזר הבייתה
אלה רובינשטיין (באמצע). מקום ראשון ללא חימום
שוב במקום הראשון
היכן ההסעות למטרו ווסט?
הקרקס מגיע לכפר סבא
לראשונה - הקרקס מגיע לכפר סבא