רעננה

הסגנים החדשים יוותרו על שכר לטובת תקציבים עירוניים

באופן נדיר, סגני ראש עיריית רעננה החדשים, מיכאל רייזמן וענבר הוכברג, יוותרו על שכר לטובת תוספת לתקציבים עירוניים. יהיו אחראים על הגיל הרך ובטיחות בדרכים

זאב גולדשמיט 18/07/2019
חברי רשימת
צילום: זאב גולדשמיט

סיעת "לב" , שתקבל בשבוע הבא תפקיד של סגן ראש עיר ללא שכר ותהיה אחראית על נושאי תרבות נוער ופנאי, חתמה עם ראש העיר חיים ברוידא על נספח להסכם ובו ינתנו לה שני תחומי אחריות נוספים. באופן נדיר, את השכר של הסגנות שייחסך הם ביקשו להמיר לתקציבים שיחזרו לתושבים דרך התיקים שקיבלה הסיעה.

 מדובר בכ-400 אלף שקלים בשנה, שיושקעו בתחומים הגיל הרך ובטיחות בדרכים. זה יחולק כך, שתוספת תקציבית של 200 אלף שקלים תועבר לביטחון הולכי רגל כולל אופניים וקורקינטים חשמליים, ו-200 אלף שקלים נוספים ינותבו למערך לילדים בגילאי אפס עד שלוש, כולל סוגיית קבלת תו תקן עירוני כפי שברוידא הצהיר שבכוונתו לקדם בעיר.

תפקיד סגן ראש העיר שלא בשכר מטעם סיעת "לב" יחולק ברוטציה בין חברי מועצת העיר מטעם הרשימה: מיכאל רייזמן (צפוי להיות אחראי על התרבות) וענבר הוכברג, שתהיה אמונה בין השאר על נושא הגיל הרך. ראש הרשימה, גלי שחר, תופקד על נושא הבטיחות בדרכים. כזכור, מדובר ברשימה שהקים איתן גינזבורג, שעד למעבר שלו לכנסת כיהן בתפקיד סגן ראש עיר בשכר.

"סיעת לב ויתרה על שכר הסגנות והמירה אותו לתקציבים עירוניים אותם תנהל תחת שני תחומי אחריות חדשים שקיבלה. 200 אלף שקלים בכל שנה ייועדו להקמת המערך לגיל הרך ו- 200 אלף נוספים לתיק בטיחות בדרכים" נמסר בהודעה מטעמה.

יו״ר סיעת לב גלי שחר: ״בחרנו לוותר על שכר סגנות ראש העיר ולנתב את התקציבים בעבור חיזוק פעילויות למען תושבי רעננה: תוספת תקציבית שנתית של 200,000 ש״ח למטה העירוני לבטיחות בדרכים – לביטחון הולכי הרגל מאופניים וקורקינטים חשמליים, לצד הקמה של מערך חדש לגיל הרך ברעננה בעלות שנתית נוספת של 200,000 ש״ח. אנו רואים בכהונתנו במועצה שליחות ציבורית משמעותית, אותה אנו ממלאים במסירות, באהבה ובהתנדבות מלאה. חברי סיעת 'לב', הסיעה הגדולה בקואליציה, ימשיכו לפעול לטובת תושבי העיר ולמלא את תפקידנו נאמנה כפי שהתחייבנו בבחירות האחרונות. אנחנו רוצים להודות לראש העיר על הירתמותו למהלך, ועל הנכונות להמשיך את העבודה איתנו כשתופים מרכזיים לניהול העיר ולטובת תושביה".

ענבר הוכברג: ״אני שמחה לעמוד בראש המערך החדש שיוקם לגיל הרך לראשונה ברעננה. בשבועות האחרונים כולנו היינו עדים לזעקה הגדולה על העדר הטיפול בסוגיות החינוך לגיל הרך, וזהו צו השעה גם עבורנו ברעננה. מחובתנו לקחת אחריות ולהתחיל לטפל בנושא על כל היבטיו. כאמא לילדה קטנה, וכמי שמייצגת את קהילת ההורים הצעירים במועצה, הנושא קרוב לליבי ואני נרגשת להתחיל להניע את הקמת המערך החדש כבר בשבועות הקרובים.״

מיכאל רייזמן: ״ נמשיך לעבוד למען תושבי העיר במסירות כפי שעשינו עד היום. אני שמח שתפקיד הסגן נשאר בידי סיעת לב, וכי נוספו לסיעתנו שני תחומי האחריות חדשים הדורשים התערבות עירונית".

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
גן עדן לחובבי לגו
הרב סיים את תפקידו אך דרש להמשיך לקבל משכורת
הרב סיים את תפקידו אך דרש שכר
רפי סער קורא להדר לביא להצטרף אליו
הדמיית המבנה של חברת אושירה
עיר ההייטק הבאה של ישראל
 הערכות חירום בנתבג
נחת בשלום מטוס הנוסעים שהמריא מגרמניה לישראל
ה-NYPD באופקים
התחשמל לאחר שטיפס על עמוד חשמל
צעיר התחשמל ונפל כשטיפס על עמוד חשמל
ממשיכים להיאבק