רעננה

אמנה חדשה לסטטוס קוו ברעננה?

חבר המועצה מהאופוזיציה, אלי אלוש, הגיש הצעה לסדר לפיה תוקם וועדה שתורכב מנציגים דתיים וחילוניים, שתגבש את עקרונות הסטטוס קוו בעיר

זאב גולדשמיט 21/07/2019
אלי אלוש מפר 2 בשרימה הדתית המאוחדת
צילום: פרטי

יו"ר הרשימה הדתית המאוחדת, אלי אלוש, הגיש הצעה לסדר לקראת ישיבת המועצה שתתקיים ביום רביעי הקרוב ובו הוא קורא לראש העיר ולחברי מועצת העיר שיתחייבו להצביע בעד החלטה על אמנה לשימור הסטטוס קוו ברעננה.

אלוש מסביר שהצעתו עלתה לנוכח הפרה חמורה של הסטטוס קוו, עקב מה שהוא מכנה "אירועים חמורים שהתקיימו לאחרונה במרחב הציבורי בעיר דוגמת מצעד הגאווה ועבודות התקנת תאורה בשבת מטעם העירייה".

על פי ההצעה, הרכב הוועדה שתקבע מה יכלול הסטטוס קוו, יורכב מנציגי ציבור, רבנים, פעילים חברתיים (חילונים ודתיים) , אנשי אקדמיה ומובילי דעת קהל מכל המגזרים, חילוניים ודתיים כאחד, וכן מנבחרי ציבור ואקדמיה ובברכת הרב הראשי הרב יצחק פרץ. הוועדה תנסח עד סוף 2019 אמנה משותפת בנוגע ליחסי דתיים-חילוניים ולשמירת הסטטוס קוו ברעננה, והמלצותיה יובאו לאישור מועצת העיר.

אלוש טוען שהוועדה הבלתי תלויה שהוא מקווה שתקום, תקבע את יסודות הסטטוס קוו, וכל חריגה ממנה תחייב רוב מוחלט של חברי מועצת העיר.

" באמנה ינוסחו כללים ברורים בנוגע לנקודות חיכוך עתידיים בעיר כגון תחבורה ציבורית בשבת,  פתיחת בתי עסק שאינם בתי עינוגים, שמירה על המרחב הציבורי משני צידי המתרס, וכן מינוי גוף מצומצם שיהיה אחראי לפתרון משברים וסכסוכים בעניינים אלה" הסביר אלוש, שסבור שלנוכח הרכב הוועדה, חברי מועצת העיר החילוניים והדתיים יתקשו שלא להצביע בעד ההצעה לסדר.

כזכור, אלוש פרש לאחרונה לאופוזיציה לנוכח מצעד הגאווה שהתקיים בעיר. הצעתו לסדר עשויה לאתגר את חברי המועצה מהקואליציה, שחלקם דתיים, ושניים מהם משתייכים לרשימתו שבחרו להשאר בקואליציה, ומעניין יהיה לראות כיצד הם יצביעו.

אלוש: "זה לא עניין של קואליציה-אופוזיציה. מדובר בהצעה שחשובה להמשך החיים המשותפים של דתיים וחילוניים בעיר. ההצעה טובה גם לחילוניים וגם לדתיים. והיה אם יש כאלה שחולקים על הסטטוס קוו הקיים, מטרת הועדה היא לשמוע את כולם ולקבל החלטות. הוועדה צריכה להיות מורכבת מכל גווני האוכלוסייה, ויהיו בה נציגים של הלה"טבים דתיים, מסורתיים, חרדים. הרכב הוועדה לא יכלול פוליטיקאים. בראש הוועדה ימונה אישיות מכובדת".

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
מחזמר מלך האריות בית ספר דורות
מלך האריות בבית ספר דורות במודיעין
שירת המקהלה
אחוות אמהות
כיצד לבחור ולעשות קעקועים מוצלחים?
שיגעון הקעקועים
גיבורי העל הפתיעו את הילדים במרכז שניידר לרפואת ילדים
גיבורי העל הפתיעו את הילדים במרכז שניידר לרפואת ילדים
נלחמים בשחיתות
משאלת לב בחטיבת קלמן ברמת השרון
"משאלת לב" בחטיבת קלמן ברמת השרון
תושב רג מואשם באינוס 3 נשים
תושב ר"ג מואשם באינוס 3 נשים